estenglv
WAP version
Login form
77. Suurjooks ümber Viljandi järve
301 Moved Permanently Date: Sun, 12 Jul 2020 02:00:02 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
77. Suurjooks ümber Viljandi järve
Aeg 01.05.2006
Koht Viljandi EST
Spordiala Jooksmine
Distants 11,2 km
Korraldaja Viljandimaa Spordillit
77. SUURJOOKS STATISTIKA
77. SUURJOOKS
print
77. Suurjooks

77. ümber Viljandi järve jooksu võitis Valga sportlane Pavel Loskutov, kes püstitas ka uue rajarekordi. Kokku jooksis ümber järve esialgsetel andmetel 1652 jooksjat, mis on samuti uus osavõtjate rekord läbi aegade.

Jooksjatele lisaks läbis raja 216 kepikõndijat ning lastejooksudel oli hinnanguliselt kokku väljas ligi viissada noort jooksusõpra.

“Täna purunesid nii rajarekord kui ka osavõtjate rekord. Varasemat suurimat osalejate arvu ületasime täna umbes paarisaja inimesega,” ütles jooksu peakorraldaja Ilmar Kütt. “Möödunud aastal esmakordselt kavas olnud kepikõnnile oli tänavu välja tulnud mullusega võrreldes enam kui kaks korda rohkem inimesi.”

Küti sõnul olid osalejad tänase rajaga rahule jäänud.

“Ka võitja Pavel Loskutovi kinnitusel oli tänane jooksuilm üsna ideaalne ning rada hea,” lisas Kütt. “Ilmad olid pikalt kuivad püsinud ning seetõttu oli ka rada väga hea. Ka tänane ilm sobis jooksuks ideaalselt ning puhus paras jahutav tuul.”

Pavel Loskutovi võiduaeg oli 34.58.00, mis on ka uus rajarekord. Loskutovi nimel oli ka ülemöödunud aastal joostud rajarekord 35.17.00. Loskutov võitis ka mõlemad jooksu vahefinišid Huntaugu mäel ja Orika sillal. Teiseks tulnud Soomes elav Keenia päritolu sportlase Francis Kirwa aeg oli 35.10. Kolmanda koha saavutanud Vjatšeslav Košelevi tulemus oli 35.00. Möödunud aastal võitnud Venemaa sportlane Aleksei Sokolov jäi sedapuhku neljandaks.

“Kahtlemata võis paljusid veidi ehmatada väga tugeva keenialasest sportlase osavõtt, aga nagu tänane võistlus ilmekalt näites, suudavad meie oma jooksumehed ka väga tugevat konkurentsi pakkuda,” ütles Kütt.

Ümber Viljandi järve jooks on vanim Eestis korraldatav traditsiooniline jooksuüritus, mis sai alguse 1928. aastal. Jooks kuulub Eesti Järvejooksude Sarja ja on nimetatud sarja esimeseks osavõistluseks. Jooksu korraldab Viljandimaa Spordiliit.
‹‹ Tagasi
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:


Kõige populaarsemad
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE