estenglv
WAP version
Login form
RSS
Seiklusvõistluse Ace Xdream stardis oli rekordiline arv osalejaid 25.04.2011 (0)
Eile Vabaduse väljakult alanud seiklusvõistluse Ace Xdream stardis oli ligi 900 osalejat, mis on seni Eestis toimunud seiklusvõitluste rekord ning sari Ace Xdream võib julgelt kanda maailma ...
Seiklusspordisraja ACE Xdream registreerumine käivitub täna 24.01.2011 (0)
Täna 24.jaanuaril kell 12:00 algab registreerumine populaarsele seikluspordisarjale ACE Xdream. Eelnevatel aastatel Swedbank Xdream nime all tuntud sari jätkab käesolevast hooajst uue peasponsori-A ...
24.04.2011 - A-Rada
24.04.2011 - B-Rada
24.04.2011 - IIZI-Rada
301 Moved Permanently Date: Tue, 18 Feb 2020 03:00:02 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
ACE Xdream 2011 (1.osavõistlus)
Aeg 24.04.2011
Koht Tallinn EST
Spordiala Multisport
Korraldaja MTÜ Seiklusklubi Xdream, www.xdream.ee  
JUHEND
print

Seiklussari XDREAM üldjuhend

Seiklussari Xdream on neljast osavõistlusest koosnev seiklusspordi sari, kus kolmeliikmelised võistkonnad, liikudes jalgsi, jalgrataste ja kanuuga, läbivad maastikule paigutatud kontrollpunktid ning sooritavad lisaülesanded. 

OSAVÕISTLUSED
   
I OV – 24. APRILL, TALLINN – SPRINT (rajad: Tõnis Erm)
   II OV – 5. JUUNI, RÕUGE (rajad: Tõnis Jürimäe)
   III OV – 30-31. JUULI, ORISSAARE – ÖINE PIKK (rajad: Kristjan Gans)
   IV OV – 3. SEPTEMBER, VALGEHOBUSEMÄE (rajad: Urmo Liblik)

Peakorraldaja: Sten-Eric Uibo, tel. 501 2872,
sten-eric@xdream.ee  

xdream11_asukoht.png


VÕISTLUSPÄEVA AJAKAVA (v.a. III osavõistlus)
9:00
Avatakse infolaud
10:25 IIZI raja sisenemine stardialasse
10:39 IIZI rada võib võtta kaardid
10:40 IIZI raja start
10:45 A-raja sisenemine stardialasse
10:59 A-rada võib võtta kaardid
11:00 A-raja start
11:05 B-raja sisenemine stardialasse
11:19 B-rada võib võtta kaardid
11:20 B-raja start
11:25 Saab osta RMK avatud raja kaarte
20:00 Finiš suletakse

RAJAD JA ALAD
Paremusjärjestus selgitatakse kolmel rajal:

 

A-rada

B-rada

IIZI-rada

Võitja aeg  

5h

3h

1,5h

Jalgsi

11km

5km

4km

Ratas

40km

25km

10km

Kanuu

8km

5km

1km

Rulluisk – võib läbida joostes või rullsuusatades

8km

-

-

Lisaülesanded

2-4

2

1

     sh köieülesanne

3x aastas

-

-


Valgehobusemäel (3.09) võib A-rajal rulluisutamine ja IIZI-rajal kanuuetapp ära jääda. Võitja ajad ja rajapikkused võivad oluliselt varieeruda. Erandiks on kindlasti I sprindi ja III öine, kus võistlusdistantsid on vastavalt 30% lühemad ja 60% pikemad.

RMK Avatud rada. Osaleja saab läbida nii pika raja nagu ise soovib ja jälgida A- ja B-raja võistlust. Avatud raja kaardi hind on 4 eur.

Lisaülesanded on eelmiste hooaegadega sarnast tüüpi, näiteks: takistusrajad, täpsuslaskmised ja -heited, puzzle, kivi kandmine, traktorikummi veeretamine, karkudel kõndimine, ujumine, veesuusatamine, kauguse/kõrguse hindamine ning rattakross. Lisaülesannete alguses on väljas infotablood, kust võistlejad peavad ise lugema, mida lisaülesande sooritamiseks on vaja teha.

Rada on maastikul tähistatud orienteerumise kontrollpunktidega (KP), mis tuleb reeglina läbida kaardil rajalegendis märgitud näidatud järjekorras. Vahel võib rajal esineda valikorienteerumist, sellisel juhul on KP-de läbimise järjekord vabalt valitav. Näide raja ja rajalegendi tähistamisest kaardil: 

xdream11_tingmargid_3.gif


 


KOHUSTUSLIK VARUSTUS: 
  - Jalgratas kõigil võistkonna liikmetel 
  - Kiiver kõigil võistkonna liikmetel

SOOVITATAV VARUSTUS:
  - Kompass
  - Tagavarakumm ja ratta parandamise komplekt
  - Ilmastikukindel võistlusriietus, mis on võistkonnal sarnane
  - Spordijook ja energiarikas toit (geelid, müslibatoonid jms)
  - Veekindlalt pakitud mobiiltelefon korraldaja numbriga
  - A-rajal: rulluisud või rullsuusad ja suusakepid

KORRALDAJATE POOLT ANTAV VARUSTUS:
  - 3 käepaela SI-pulkade kinnitamiseks
  - 3 rinnanumbrit 
  - 3 rattanumbrit
  - Võistluskaardid

KORRALDAJATE POOLT LAENATAV VARUSTUS (sisaldub osavõtutasus):
  - Kanuu
  - 3 päästevesti
  - 3 mõla
  - Lisaülesannete sooritamiseks vajalik varustus
  - SI-pulgad – võistlejatele, kellel ei ole isiklikku SI-pulka.

KEELATUD VARUSTUS:
  - Mootori abiga või looma jõul liikuvad vahendid
  - Kanuukäru

VAHETUSALAD
Vahetusalas toimub üleminek ühelt etapilt teisele. Varustuse paigutamise juhised annab osavõistluse juhend, täpsustuste puudumisel kehtib järgnev:
Kui vahetusala asub võistluskeskuses, siis võib vahetusalas hoida igal ajal igasuguseid asju – rattaid, rulluiske, kiivreid, jalanõusid, riideid, jooki, toitu jms.
Kui vahetusala ei asu võistluskeskuses, siis võib võistkond jätta sinna asju ainult koos jalgratastega või rulluiskudega. Jalgrataste vahetusalas olev varustus tuleb vahetusalast viimast korda lahkudes kaasa võtta; rulluisutamise vahetusalast lahkudes tuleb varustus kotti pakkida. Vahetusala peab peale võistkonna viimast lahkumist jääma puhtaks.

AJAVÕTT
Võistlusel kasutatakse ainult elektroonilist SportIdent (SI) märkesüsteemi. Iga võistkonna liige kannab käepaelaga randme külge kinnitatud SI-pulka, millega teeb kontrollpunktides, vahetusalades, lisaülesannete alguses ja lisaülesannete lõpus märked.

Kanuuetapil märgib kontrollpunktid ainult üks võistkonna liige ja see sama liige peab märkima kõik kanuuetapi KP-d. Kanuuetapil võivad võistkonna liikmed liikuda eraldi.

Korrektse tulemuse saamiseks on vajalik:
Kinnitada SI-pulk käepaelaga tihedalt iga liikme palja randme külge. Näide SI-pulga kinnitamisest on siin. [http://rogaining.fi/index.php?page=si-card-fastening&hl=en] Kohtunikud kontrollivad SI-pulkade kinnitamist stardiala väravas ja ei luba lõdvalt kinnitatud SI-pulgaga võistlejaid stardialasse.
Soovitatav on käepael üle teipida, et välistada paela purunemine rajal.
Nullida kõik SI-pulgad stardiala lähistel.
Võtta kontrollpunktid koos. Ettevaatust väikese vahemaaga paigutatud punktide võtmisel – võistkonna ükski liige ei tohi märkida kontrollpunkti enne kui võistkonna kõik liikmed on märkinud sellele eelneva kontrollpunkti.
Salvestada peale finišit SI-pulgal sisalduv info finišiarvutisse.

REEGLID
VÕISTLEJA ON KOHUSTATUD:
Kandma ratta- ja rulluisuetapil kiivrit ning järgima liikluseeskirju.

Jõudma koos rataste või kanuuga vastava etapi alguspunktist lõpp-punkti. Lubatud on omal vastutusel jätta rattad, rulluisud või kanuu etapi keskel mõneks ajaks „maha“, läbida kontrollpunkt(id), siis naasta liikumisvahendi juurde ja jätkata etapi lõpuni.

Kanuuetapi lõpus asetama päästevesti ja mõla kanuusse ning paigutama kanuu kohtunike poolt näidatud kohta. Juhul kui kanuu puruneb ja ei jõua lõppu, on võistkond kohustatud teatama kanuuvraki asukoha lähimale kohtunikule ja ka finišikohtunikule.

VÕISTLEJAL ON KEELATUD:
Liikuda kaardile märgitud õuealadel, taluhoovides ja keelualadel (punane püstviirutus)! Juhul kui maastikul selgub, et kaardil õuealana märgitud talukoht on mahajäetud, või omanik annab selge loa sealt läbi minna, siis on lubatud seda teha. Juhul kui kaardil jookseb õuealast või hoovist läbi tee, siis tohib seda kasutada. Keeluala viirutusega tähistatud ala ei tohi läbida ei omaniku loal ega siis kui keeluala läbib tee!

Kasutada võistluse ajal mittevõistlejate või avatud rajal liikujate abi, mis aitab kaasa edasi liikumisele (tõmbamine, lükkamine, pealevõtmine, tuules sõitmine või varustuse kandmine)!

Kasutada liikumisvahendeid, mis ei ole lubatud rajalegendis näidatud liikumisviisis!

Sõita kanuuga korralikult kinnitamata päästevestiga!

Jätta prahti maastikule ega kontrollpunktidesse! Prahti võib ära visata prügikastidesse, joogipunktis, vahetusalades, lisaülesannetes ja finišis!

VÕISTLEJA VASTUTUS:
Seiklussport on ohtlik! Võistleja on kohustatud tutvuma seiklusspordi ohtudega siin ja allkirjastama selle kinnituse enne starti (kinnitus tuleb anda üks kord ja on tähtajatu).

Seiklussport paneb proovile võistlejate osavuse, füüsilise vastupidavuse ja tervisliku seisundi. Võistlejad peavad arvestama, et võistlemise puhul on tegemist kõrgendatud riski olukorraga ja et nad võistlevad omal riisikol. Korraldajad ei vastuta võistlejatele rajal tekkida võivate vigastuste, traumade, surma ega muu sarnase eest.

Võistleja vastutab oma varustuse korrasoleku ja ohutuse eest.

Korraldajad valvavad vahetusalasid ja lisaülesannete punkte, kuid ei võta materiaalset vastutust sinna jäetud asjade eest. Kaotatud ja leitud asjade kättesaamiseks palume pöörduda osavõistluse peakorraldaja poole (sten-eric@xdream.ee).

KOHTUNIKEL ON ÕIGUS:
Juhul kui võistkond ületab rajalegendis näidatud kontrollaja, on kohtunikel õigus lühendada võistkonna veel läbimata distantsi.

Reeglite mittetäitmise korral määrata võistkonnale karistus. Karistus võib olla ajatrahv, võistkonna poolt põhjustatud rahalise kahju hüvitamine ja tühistamine. Näited:
Märkimata kontrollpunkt : 15 minutit liikme kohta
Märkimata kanuuetapi kontrollpunkt : 45 minutit
Käepaela purunemine : 1 tund liikme kohta
Lisaülesande mittesooritamine : 45 minutit või vastavalt LÜ juhendile
“Võistleja on kohustatud” reegli eiramine : 45 minutit
“Võistlejal on keelatud” reegli eiramine : tühistamine
Laenatud SI-6 pulga kaotus : 58 EUR
Laenatud SI-9 pulga kaotus : 38 EUR
Laenatud SI-5 pulga kaotus : 32 EUR

Võistlejatel on õigus esitada finišikohtunikule protest, mille lahendab osavõistluse žürii. Žürii lähtub oma töös alusdokumendist ja võib reeglite vastu eksimise korral võtta arvesse vea iseloomu, mõju ja püüab tagada võimalikult objektiivsed tulemused.

TULEMUSE ARVUTAMINE
Võitja on kõige väiksema koguajaga (finišiaja ja ajatrahvi summa) võistkond. A- ja B-rajal arvestatakse paremusjärjestus kolmes võistlusklassis:
   Mehed
   Sega
   Naised

Juhul, kui kohtunikud lühendasid võistkonna teekonda või kui võistkond lõpetas võistluse kaheliikmelisena, saab võistkond tulemuse protokollis vastavalt koguajale, mis sisaldab ajatrahvi läbimata punktide ja lisaülesannete eest. Lõplikud tulemused avaldatakse www.xdream.ee kolme päeva jooksul peale osavõistlust.

Võistlussarja paremusjärjestus arvestatakse kolmelt parimalt osavõistluselt kogutud punktide summas. Võrdsete punktide korral jääb peale võistkond, kes on saavutanud rohkem kõrgemaid kohti. Kui ka need on võrdsed, siis osavõistluste tulemuste tähtsuse järjekord on: III, II, I ja IV. Punkte jagatakse igal osavõistlusel järgnevalt:
   1. koht - 225
   2. koht - 205
   3. koht - 195
   4. koht - 185
   5. koht - 180
   6. koht - 175
   7. koht - 172
   8. koht - 169
   9. koht - 167
  10. koht - 165
  11. koht - 164 jne

Sarja paremusjärjestus selgitatakse võistkonna nime alusel (võistlejad võivad vahetuda). Võistkond võib sama nime all osaleda ainult ühel rajal ja ühes võistlusklassis.

AUTASUSTAMINE
Igal osavõistlusel autasustatakse esemeliste auhindadega A- ja B-raja kolme paremat meeste-, sega- ja naistevõistkonda. Võitjaid autasustatakse ka karikate või meenetega.

IIZI rajal osalejate vahel loositakse igal osavõistlusel välja loosiauhinnad.

Kogu sarja kokkuvõttes autasustatakse A- ja B-raja parimat meeste-, sega- ja naistevõistkonda. Lisaks autasustatakse sarja kokkuvõttes veel A-raja kahteteist ja B-raja kuut esimest võistkonda absoluutarvestuses (arvestatakse kokku nii meeste-, sega- kui ka naistevõistkonnad). A-raja osakaal auhinnafondis on umbes 70%.

JOOK JA TOITLUSTAMINE
Ühes kohas maastikul ja võistluskeskuses on saadaval spordijook ja/või joogivesi. Peale finišit pakutakse A- ja B-raja võistlejatele sooja sööki.

ARSTIABI
Võistluskeskuses on võimalik saada esmaabi! Kui esmaabi vajatakse rajal, peaks võistkond jätkama liikumist lähima vahetusala või lisaülesandeni. Kui liikumine on võimatu, peab võistkond saatma ühe liikme või kaasvõistlejad korraldajaid informeerima.

PESEMINE
Võistluskeskuses on dušš, mõnel osavõistlusel ka saun.

REGISTREERIMINE
Eelregistreerimine toimub sarja koduleheküljel www.xdream.ee. Ühele osavõistlusele saab igale rajale registreeruda maksimaalselt 175 võistkonda (võivad lisanduda sponsorite võistkonnad).

Võistkond loetakse registreerunuks hetkest, kui on laekunud osavõtumaks Seiklusklubi Xdream arveldusarvele 221026320226 (Swedbank). Arvega tasumiseks, palun saata arve saaja andmed: xdream@xdream.ee A- ja B-raja osavõtumaks ühe võistkonna liikme ja ühe osavõistluse kohta isikliku SI-pulga olemasolul (sulgudesse on märgitud osavõtumaks juhul kui võistlejal ei ole oma SI-pulka):

A ja B-RADA KOGU SARI:
Kuni 13.04 32 eur (36 eur) ühe liikme ja ühe võistluse kohta

A ja B-RADA I OV – 24. APRILL, TALLINN
Kuni 13.04 35 eur (39 eur) ühe võistkonna liikme kohta
14.04.-20.04 40 eur (44 eur) ühe võistkonna liikme kohta

A ja B-RADA II OV– 5. JUUNI, RÕUGE
Kuni 25.05 35 eur (39 eur) ühe võistkonna liikme kohta
26.05.-01.06 40 eur (44 eur) ühe võistkonna liikme kohta

A ja B-RADA III OV– 30-31. JUULI, ORISSAARE
Kuni 20.07 35 eur (39 eur) ühe võistkonna liikme kohta
21.07.-27.07 40 eur (44 eur) ühe võistkonna liikme kohta

A ja B-RADA IV OV– 3. SEPTEMBER, VALGEHOBUSEMÄE
Kuni 24.08 35 eur (39 eur) ühe võistkonna liikme kohta
25.08.-31.08 40 eur (44 eur) ühe võistkonna liikme kohta

IIZI RADA KOGU SARI:
Kuni 13.04 22 eur (26 eur) ühe liikme ja ühe võistluse kohta

IIZI RADA I OV – 24. APRILL, TALLINN
Kuni 13.04 25 eur (29 eur) ühe võistkonna liikme kohta
14.04.-20.04 30 eur (34 eur) ühe võistkonna liikme kohta

IIZI RADA II OV– 5. JUUNI, RÕUGE
Kuni 25.05 25 eur (29 eur) ühe võistkonna liikme kohta
26.05.-01.06 30 eur (34 eur) ühe võistkonna liikme kohta

IIZI RADA III OV– 30-31. JUULI, ORISSAARE
Kuni 20.07 25 eur (29 eur) ühe võistkonna liikme kohta
21.07.-27.07 30 eur (34 eur) ühe võistkonna liikme kohta

IIZI RADA IV OV– 3. SEPTEMBER, VALGEHOBUSEMÄE
Kuni 24.08 25 eur (29 eur) ühe võistkonna liikme kohta
25.08.-31.08 30 eur (34 eur) ühe võistkonna liikme kohta

Peale ülal näidatud tähtaegade lõppu saab osavõistlustele registreeruda ainult kokkuleppel Sten-Eric Uibo´ga (sten-eric@xdream.ee või 50 12 872).

Võistkond saab igal võistlusel osavõtumaksu soodustust 4 euri iga isikliku SI-pulga kohta! Võistkond, kellel on kolm isiklikku SI-pulka säästab kogu hooaja vältel osavõtumaksu 48 euri. A-rajal võistlemiseks peavad võistkonna liikmetel olema suure mälumahuga SI-6 või SI-9 seeria pulgad. Registreerimisel teatab võistkond, kas võistkonna liige:
Laenab korraldajatelt SI-pulga, mille tagastab finišikohtunikule.
Kasutab isiklikku SI-pulka.
Ostab SI-9 seeria 50 mälupesaga pulga. Sellise pulga alghind on 38,5 euri, millest lahutatakse 4 euri iga võistluse kohta, milleks võistkond registreerus (sisuliselt kajastub stardimaksu soodustus pulga hinnas). SI-pulk tuleb registreerimise ajal ette tellida ja välja saab selle osta võistluskeskuses.

LISAINFO
Viimasel nädalal enne igat osavõistlust avaldatakse lehel www.xdream.ee osavõistluse juhend, mis sisaldab täpsemat infot konkreetse võistluse kohta. Kui osavõistluse juhendi ja üldjuhendi vahel esineb vastuolu, tuleb lugeda õigeks osavõistluse juhend.

KORRALDAJA – MTÜ SEIKLUSKLUBI XDREAM
reg. kood: 80212615
aadress: Tiigi 1-23, Jüri alevik, 75301, Rae vald, Harjumaa
arve: 221026320226 Swedbank
tel: 50 12 872 Sten-Eric Uibo
e-mail: xdream@xdream.ee  


RMK AVATUD RAJA JUHEND

RMK avatud rada on mõeldud inimestele, kes teevad esimest tutvust seiklusspordiga, samuti ka võistkonna toetajatele. Avatud rajal võib osaleda üksi või mitmekesi.

Alates kell 11.25 võistluspäeval saab sekretariaadist osta avatud raja kaarte, kuhu on märgitud maastikul asuvad kontrollpunktid, lisaülesanded ning A, B ja IIZI-raja liidrite liikumise aeg. Osaleja saab läbida nii pika raja nagu ise soovib ja jälgida võistlust teistel radadel.

Ühe kaardi hind on 4 eurot; eelregistreerimine pole vajalik, osavõtumaksu saab tasuda kohapeal.

RMK avatud rajale kaardi ostnud saavad peale lõpetamist pesta ja süüa.

Näide avatud raja kaardist: 

xdream11_avatudrada3.jpg 


‹‹ Tagasi
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:


Kõige populaarsemad
Xdream 11_logo_r
Ace Logistics
Nike
Iizi 11
Salomon
Printcenter
RMK 11_r
Pringles
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE