estenglv
WAP version
Login form
65 km
35 km
301 Moved Permanently Date: Wed, 26 Feb 2020 03:00:08 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm-eng.php3 Content-Length: 322 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
Kalevipoja Rattamaraton (Estonian Cup 2014 7. etapp)
Time 24.08.2014
Place Kuremaa EST
Type Cycling
RESULTS
Name: Age group:
Text Xml Excel print
Place Nr Name Team/
City
 Time Age gr. place  
1 2003 Prangel Kristo A&T Sport 01:11:06 1
2 2004 Nõmm Karel Georg Nõmme Rattakliubi 01:11:17 2
3 2010 Premet Karl Brent Pärnu Kalev SK 01:12:48 3
4 2002 Kutser Karmo Peetri Rattaklubi 01:12:49 1
5 2005 Pajur Markus A.Le Coq Team 3 01:12:52 2
6 2009 Pelska Sten Valga Rattaklubi 01:13:39 4
7 2011 Varik Viljar Scania Eesti 01:13:43 1
8 2015 Sankmann Joosep Viljandi Rattaklubi Noored 01:14:20 5
9 2014 Kempi Sander NRK HKP Racing 01:14:51 6
10 2008 Tikku Marko NRK HKP Racing 01:14:58 2
11 2006 Jõeäär Marten investment agency 01:15:44 7
12 2018 Võso Karl-Mattias Baltic Agro II 01:15:45 8
13 2022 Kreegimets Robin NRK HKP 01:15:46 3
14 2021 Mõttus Raivo Purustaja 01:17:45 3
15 2017 Tuuna Toomas RR Siplased / Later 01:17:48 1
16 2013 Pruul Robin 01:18:26 4
17 2025 Oja Eero Mamily 01:19:10 4
18 2043 Oja Rait Jäneda 01:19:17 5
19 2007 Lepik Siim TÜ ASK 01:19:34 9
20 2027 Vool Toomas Viljandi Rattaklubi 01:19:35 5
21 2020 Sirvel Merili Purustaja Giant Team/Rakke 01:19:36 1
22 2040 Piirioja Kalle 01:19:38 6
23 2016 Enok Egerd NRK HKP Racing 01:19:39 6
24 2001 Roosimets Reigo NRK HKP Racing 01:19:39 10
25 2024 Oras Indrek ARENS 01:20:13 7
26 2019 Villemson Rainer 01:21:17 8
27 2029 Mölder Veiko A. LeCoq Team 1 01:21:56 9
28 2036 Laisaar Janek AC Racing 01:22:10 10
29 2032 Reila Rivo Mamily 01:22:13 11
30 2062 Kutser Indra Peetri Rattaklubi 01:22:23 2
31 2030 Saarep Peeter Fixus VIP Team 01:22:27 2
32 2081 Tigane Raiko 01:22:42 12
33 2063 Viskov Ruve 01:22:48 13
34 2033 Kask Kren Smart Sport Türi 01:22:50 7
35 2052 Oot Anti Amps - Extreme Sport* 01:22:53 3
36 2071 Altin Enn Jooksupartner 01:23:10 14
37 2084 Lestman Edvin Scania Eesti 01:23:15 15
38 2057 Lepp Mart 01:23:47 4
39 2055 Kaarjärv Maris Purustaja Giant Team/Rakke 01:23:59 1
40 2038 Palts Bert A.Le Coq Team 3 01:24:06 11
41 2059 Ulm Erki 01:24:12 16
42 2076 Kokka Gunnar 01:24:18 17
43 2206 Põld Markus 01:24:23 12
44 2050 Joost Janno Equa-Afterone 01:24:34 18
45 2091 Pruuli Karl Hauka veloklubi 01:24:37 13
46 2053 Ärm Rait Porter Racing 01:24:40 8
47 2073 Pruuli Jaanus Hauka veloklubi 01:24:41 19
48 2045 Altin Ergo 01:25:10 20
49 2031 Liik Alari-Fred A. LeCoq Team 1 01:25:13 14
50 2047 Peterson Marko HC Viljandi 01:26:04 21
51 2086 Ojasalu Heiki 01:26:08 22
52 2103 Kalmer Andres A2K 01:26:18 23
53 2026 Lootus Stefan Kuusalu Rattaklubi 01:26:32 9
54 2138 Michelson Rainer 01:26:32 24
55 2088 Pokker Ranel 01:26:46 10
56 2135 Tikko Rauno MTÜ Ambla Spordiklubi 01:26:46 25
57 2097 Linth Henn LIX 01:26:58 26
58 2134 Märtin Liina Costa Bicicleta Chicas 01:26:59 1
59 2082 Tiisler Marko 01:27:05 27
60 2455 Paide Ragnar 01:27:10 28
61 2064 Viikoja Meelis SK KALJU RATTATIIM RUUDUS 01:27:16 29
62 2119 Anton Ivo 01:27:25 30
63 2375 Puidak Peeter ARENS 01:27:44 31
64 2095 Hein Eerik 01:27:45 32
65 2079 Riisman Andres 01:27:55 33
66 2075 Botcharov Deniss Narva Kutseõppekeskus 01:27:59 34
67 2108 Jüriso Renee Hullkotkas 01:28:00 35
68 2124 Hõbemägi Heiki 01:28:08 36
69 2083 Koppel Martin 01:28:20 37
70 2129 Õunpuu Harry Mehed Marsilt 01:28:29 38
71 2065 Lang Tea TÜ ASK I naisk. 01:28:34 2
72 2046 Murrut Mauno SGG Vihased 01:28:46 39
73 2058 Laanisto Janek 01:28:50 40
74 2155 Maripuu Raivo Maripuu Tiim 01:28:52 41
75 2112 Soonik Kristel Sandra Viljandi Rattaklubli 01:29:01 3
76 2101 Haava Erti Scania Eesti 01:29:13 42
77 2093 Kaljula Aimar ARENS 01:29:16 43
78 2090 Randoja Merli 21CC 01:29:17 3
79 2179 Jullinen Braian Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi 01:29:18 15
80 2099 Pettai Mattias Nõmme Rattaklubi 01:29:23 11
81 2109 Tammoja Gerlin 01:29:25 4
82 2069 Kozelski Daniel A.Le Coq Team 3 01:29:48 12
83 2080 Luige Marko A.Le Coq Team 3 01:29:53 13
84 2092 Heinmaa Enor 01:29:57 44
85 2150 Otsa Heigo 01:29:59 45
86 2128 Kaldvee Valdur 01:30:25 46
87 2147 Kaldma Toomas 01:30:27 47
88 2136 Hütt Oliver Harris Vooremaa Centrum Rattabaas IV 01:30:41 14
89 2115 Teder Egle Valga Rattaklubi 01:30:45 4
90 2098 Asi Alvar A.A.Tööriistalaenutus 01:30:59 48
91 2293 Liiker Tanel Vabajooks 01:31:06 49
92 2089 Ilus Andrus WestlineTeam 01:31:14 50
93 2132 Mesi Joosep SUKL Jõulu 01:31:15 15
94 2264 Viidemann Mati Vennad-Dahl Visad 01:31:19 51
95 2160 Tasalain Marthen Sukl jõulu 01:31:24 16
96 2152 Daniel Ken FastStop Team I 01:31:27 52
97 2143 Sauman Silver Eesti Raudtee 1 01:31:31 53
98 2120 Paal Lauri Scania Eesti 01:31:34 54
99 2156 Lomp Elar AC Racing 01:31:34 55
100 2118 Mäesalu Märt A Le Coq Team 01:31:38 56
101 2188 Oherd Rain Baltoil 01:31:43 57
102 2141 Kaukver Siim 01:31:51 16
103 2111 Voitka Urmas Barrus 01:32:07 58
104 2034 Saar Randar Vooremaa Centrum Rattabaas II 01:32:14 17
105 2235 Põldma Egon 01:32:29 59
106 2104 Raiesmaa Eldur 01:32:41 60
107 2442 Shubina Victoria 01:32:41 5
108 2125 Lang Kärt TÜ ASK I naisk. 01:32:44 5
109 2398 Küttis Sven RedBike 2 01:32:45 61
110 2194 Dubrov Einar 01:32:52 62
111 2145 Päll Indro AC Racing 01:32:53 63
112 2180 Poller Peep 01:32:54 64
113 2137 Rebane Taivo 01:33:00 5
114 2154 Sokk Janar 01:33:11 65
115 2151 Tuvikene Leonhard Eesti Raudtee 2 01:33:18 6
116 2167 Kuik Robertino 01:33:40 66
117 2072 Tasane Ilona Viljandi Rattaklubi Noored 01:33:44 6
118 2139 Mäe Mati HKP NRK Team 01:33:48 67
119 2146 Milk Marek 01:33:52 68
120 2185 Maandi Märt Coca-Cola 01:33:57 69
121 2176 Potashenkova Svetlana Vooremaa Centrum Rattabaas II 01:33:58 6
122 2102 Kübar Kätri Costa Bicicleta Chicas 01:34:01 7
123 2127 Rhede Kaarel Smart Sport Türi 01:34:01 18
124 2431 Moor Madis HKP NRK Team 01:34:01 70
125 2164 Mjatšin Grigori Motus MTÜ 01:34:02 71
126 2157 Kamratov Kristo AC Racing 01:34:03 72
127 2107 Korb Imre A. LeCoq Team 2 01:34:03 73
128 2110 Ütsik Johannes jyts group oü 01:34:05 74
129 2184 Teder Hardi 01:34:07 75
130 2456 Kibus Siim 01:34:08 76
131 2411 Kondaev Dmitry 01:34:20 77
132 2175 Kaljurand Lauri 01:34:23 78
133 2148 Alamaa Alvar 01:34:24 79
134 2459 Kaalo Rene Atea 01:34:27 80
135 2140 Kallikorm Janno Hansab MTB Team A 01:34:28 81
136 2077 Rostin Siim Sparta Rattagrupp 01:34:32 82
137 2035 Kull Rait Mamily 01:34:32 83
138 2320 Dunets Vladimir Eesti Raudtee 2 01:34:36 84
139 2074 Arens Marek ARENS 01:34:42 85
140 2153 Kaarjärv Marius Rattabaas/Rakke 01:34:44 17
141 2445 Kalja Priit 01:34:45 86
142 2165 Kull Argo Promens 01:34:47 87
143 2413 Lille Marko 01:34:54 88
144 2130 Randma Lasse 01:35:19 89
145 2199 Luik Margo 01:35:20 90
146 2116 Ladvas Kimmo Eesti BMW Klubi 01:35:22 91
147 2121 Kaseniit Rando SK Pleki Pande 01:35:24 92
148 2425 Kontus Oskar SK Smart Post 01:35:30 18
149 2169 Noode Mati Scania Eesti 01:35:38 93
150 2432 Moor Reimo HKP NRK Team 01:35:42 94
151 2205 Toper Janar 01:35:43 95
152 2219 Reiu Andres Omniva Spordiklubi 01:35:45 96
153 2244 Piik Raldo 01:35:49 97
154 2183 Põder Tanel Baltic Agro II 01:35:54 98
155 2131 Ellram Jüri SK Imavere 01:36:00 99
156 2172 Tenslind Aune Jõelähtme Singel Naised 01:36:27 7
157 2458 Merivälja Kadi 01:36:30 2
158 2142 Semenkova Mirell investment agency 01:36:33 8
159 2213 Kontus Taavi Smart Sport 01:36:49 100
160 2161 Leznevsky Andreas Spordiselts 2 01:36:49 101
161 2439 Vent Karl Mihkel 01:37:17 19
162 2085 Tõnso Joosep NRK HKP Racing 01:37:23 19
163 2246 Tungal Gunnar 01:37:26 102
164 2481 Jõessaar Jarko-Jael 01:37:29 20
165 2283 Tarum Tarvo 01:37:31 103
166 2173 Floren Kaupo 01:37:32 104
167 2236 Mägi Lauri Barrus 01:37:41 105
168 2444 Räppo Johhanna 01:37:46 3
169 2078 Lossmann Joosep Viljandi Rattaklubi Noored 01:37:50 21
170 2208 Paju Tiit Hansura RT 01:38:20 7
171 2187 Klais Tarvo 01:38:20 106
172 2222 Sammul Henri Peetri Rattaklubi 01:38:30 107
173 2177 Kõiv Kaspar 01:39:02 22
174 2195 Pentjärv Egon Raadio Uuno Cycling Team 01:39:05 108
175 2231 Mägi Alar 01:39:05 109
176 2200 Kaskla Kuido Purustaja 01:39:12 110
177 2087 Kleband Reino 01:39:18 111
178 2238 Tämm Aive Meegaste talu 01:39:20 8
179 2263 Kase Andres 01:39:26 112
180 2226 Kramma Merli HKP NRK Team 01:39:29 4
181 2193 Taal Kati Sparta Thule naiskond 01:39:29 5
182 2276 Lumi Margus FastStop Team I 01:39:47 113
183 2182 Seero Annika Costa Bicicleta Chicas 01:39:53 6
184 2144 Pari Liivi Mall TÜ ASK II naisk. 01:40:03 9
185 2114 Ärmpalu Aare Peetri Rattaklubi 01:40:14 114
186 2227 Raidvee Joonas 01:40:19 20
187 2170 Tõruke Argo Equa-Afterone 01:40:24 115
188 2245 Priks Silver 01:40:29 116
189 2239 Sillaots Janar 01:40:35 117
190 2258 Oja Andreas 01:40:36 118
191 2181 Uutar Mihkel A&T Sport 01:40:43 21
192 2229 Liik Margus A. LeCoq Team 1 01:40:46 119
193 2256 Allik Erik 01:40:48 120
194 2211 Tamar Tauri SK Pleki Pande 01:40:53 121
195 2255 Jakobsoo Tanel 01:40:56 122
196 2198 Saar Andres 01:41:02 123
197 2232 Vahejõe Margus 01:41:02 124
198 2196 Sulbi Kairo 01:41:14 125
199 2287 Ründva Vello 01:41:16 8
200 2149 Kütt Vello Omniva Spordiklubi 01:41:24 126
201 2251 Gutmann Veigo 01:41:25 127
202 2267 Majas Indrek Eesti BMW Klubi 01:41:25 128
203 2284 Kangur Kadri Jõelähtme Singel Naised 01:41:29 9
204 2228 Lepik Hillar 01:41:30 9
205 2240 Koha Renna 01:41:39 7
206 2163 Konrad Ruudi 01:42:08 129
207 2453 Talu Elary 01:42:18 130
208 2311 Tuisk Aidi Gerde KRK 01:42:24 10
209 2410 Hütt Ole 01:42:26 131
210 2402 Mizer Tuuli Eesti Raudtee 2 01:42:35 10
211 2443 Zinland Dmitry 01:42:59 132
212 2318 Vaarpuu Andres HeliosM 01:43:02 133
213 2424 Kiisk Kaukko 01:43:05 134
214 2275 Tepaskent Margus 01:43:10 135
215 2257 Nelk Kalle 01:43:16 10
216 2253 Pärs Margus 01:43:27 136
217 2248 Mängel Marius 01:43:28 137
218 2279 Parkja Kaspar TMB Element OÜ 01:43:29 138
219 2214 Murumets Priit 01:43:42 139
220 2273 Tummeltau Maive 01:43:47 11
221 2268 Paring-Rannamägi Piia Peetri Rattaklubi - Kirkeval 01:44:06 8
222 2225 Mööl Mark Peetri Rattaklubi 01:44:13 140
223 2298 Paal Peet 01:44:35 11
224 2450 Kaal Regina 01:44:47 9
225 2252 Jundas Kadri-Ann RR Siplased / Vitax 01:44:48 12
226 2028 Ansip-Kukk Evelin Spordipartner/Diamondtec 01:45:15 13
227 2329 Reiska Robert 01:45:18 23
228 2242 Matvejev Ahto SK Vargamäe 01:45:41 141
229 2452 Leok Martin 01:45:43 142
230 2277 Veidenberg Günther Spordiselts 01:45:44 143
231 2306 Evendi Kristi Ensto Ensek AS 01:45:45 14
232 2221 Joonas Kalev Valio 01:45:49 144
233 2286 Ukrainski Kadri Wolf Team 01:45:54 15
234 2278 Purde Paavo 01:46:10 145
235 2237 Tull Tanel Sparta Rattagrupp 01:46:14 146
236 2259 Kaukver Andres 01:46:19 147
237 2220 Talvik Saaga 01:46:20 16
238 2281 Hein Risto 01:46:35 148
239 2304 Ladvas Hanno Eesti BMW Klubi 01:46:59 149
240 2288 Tiido Carolin TÜ ASK II naisk. 01:47:21 11
241 2290 Evert Helina Rimi Cycling Team 01:47:27 17
242 2254 Rätsep Airi Spordipartner/Diamondtec 01:47:41 10
243 2310 Pung Piret Vooremaa Centrum Rattabaas III 01:47:47 12
244 2294 Plado Priit Elioni Spordiklubi 1 01:47:48 150
245 2412 Ott Martin AC Racing 01:47:56 151
246 2356 Raag Erik 01:47:59 152
247 2282 Polištšuk Andrei 01:48:04 153
248 2233 Kuriks Olavi 01:48:05 154
249 2305 Mardo Janek 01:48:13 155
250 2448 Põldmaa Ellen Anett 01:48:15 11
251 2328 Pikkoja Birke 01:48:17 12
252 2323 Kübar Helen Costa Bicicleta Chicas 01:48:32 13
253 2303 Tuisk Maris Jooksupartner 01:48:34 18
254 2274 Vaher Kaire 01:48:38 19
255 2355 Leht Kaupo HeliosM 01:48:50 156
256 2280 Veemees Age Promens 01:48:56 14
257 2299 Veske Triin SK KALJU RATTATIIM RUUDUS 01:49:13 15
258 2260 Kolberg Kalle Narva Kutseõppekeskus 01:49:20 157
259 2433 Rait Triin 01:49:23 20
260 2297 Almre Alo 01:49:27 158
261 2326 Järveoja Helje Team Järveoja 01:49:34 21
262 2309 Kikkerpill Erki 01:49:35 159
263 2436 Lahtvee Pärtel kuusalu rattaklubi 01:49:48 22
264 2359 Idvand Indrek Ruuveni Spordiklubi 01:49:57 160
265 2301 Raudsepp Kristi ASTRO BALTICS 01:50:03 16
266 2341 Heinmaa Anita 01:50:29 17
267 2307 Joorits Jüri Hansab MTB Team A 01:50:48 161
268 2417 Sild Kateriin 01:51:40 18
269 2344 Leht Tarmo HeliosM 01:52:16 162
270 2230 Väin Aino Ainula 01:52:28 22
271 2317 Säälik Kristofer CFC 01:52:28 23
272 2330 Tohver Allan Coca-Cola 01:52:32 163
273 2374 Rannamägi Janek Peetri Rattaklubi - Kirkeval 01:52:34 164
274 2447 Kängsepp Martin 01:52:56 165
275 2416 Mustonen Sille RedBike 01:52:58 19
276 2133 Karp Raivo Mamily 01:53:08 166
277 2438 Raadla Rain 01:53:13 167
278 2348 Käär Kätlin 01:53:36 23
279 2423 Hanni Tarmo 01:53:44 12
280 2420 Birk Urmas 01:54:27 168
281 2451 Kohk Priit 01:54:35 169
282 2332 Tõnisson Heidi Rimi Cycling Team 01:54:38 20
283 2457 Kusnetsov Peeter 01:54:48 170
284 2343 Miljan Anne MAN Sport Team 01:55:50 24
285 2419 Veri Kairit 01:56:05 21
286 2269 Eesmäe Geimo 01:56:24 171
287 2338 Rägastik Toivo Tallink Takso 01:56:25 172
288 2426 Rannu Lea 01:56:26 13
289 2292 Kõrgesaar Kaupo Peetri Rattaklubi 01:56:40 173
290 2354 Maripuu Andrus Maripuu Tiim 01:56:41 24
291 2346 Vihalemm Harri Peetri Rattaklubi 01:56:45 174
292 2367 Lõhmus Mikk 01:56:57 175
293 2366 Sikk Katrin 01:57:01 22
294 2350 Feldman Jüri Narva Kutseõppekeskus 01:57:09 176
295 2368 Pokker Lilia 01:57:18 25
296 2361 Väljak Mari-Liis FastStop Team I 01:57:19 23
297 2316 Pung Peeter Vooremaa Centrum Rattabaas II 01:57:19 177
298 2414 Laurimäe Ranto 01:57:23 178
299 2454 Väljaots Kaido 01:57:36 179
300 2372 Kuuseste Peeter 01:57:43 180
301 2210 Kask Heiki Smart Sport Türi 01:58:01 181
302 2339 Varik Endre 01:58:15 182
303 2371 Keskülla Sirje Baltic Agro II 01:58:40 26
304 2418 Lehtse Peeter Peetri Rattaklubi 01:59:06 183
305 2409 Falberg Reiko Arras Construction Furniture OÜ 01:59:38 184
306 2347 Dooner Teet 02:00:13 185
307 2378 Fjodorov Jüri 02:00:16 186
308 2365 Kotov Rain 02:01:39 187
309 2331 Matsalu Ken 02:02:19 188
310 2369 Lepp Katrin Spordiselts 02:02:27 24
311 2415 Pilden Piret 02:02:29 25
312 2300 Bebeleva Margo 02:03:28 189
313 2460 Müürsepp Andreas 02:03:44 190
314 2345 Lillepuu Merilin 02:03:54 26
315 2370 Lukk Monica 02:03:57 27
316 2351 Nursi Imre 02:04:31 191
317 2362 Varblane Kata Costa Bicicleta Chicas 02:05:07 28
318 2383 Laasi Viljar 02:06:02 192
319 2373 Samolberg Janet RR Siplased / Vitax 02:07:00 27
320 2360 Suitso Piret 02:09:47 28
321 2376 Einmaa Lairi Eesti Raudtee 2 02:10:06 29
322 2395 Mendelman Maris 02:10:30 29
323 2440 Pärn Enrik 02:10:47 193
324 2446 Nurk Margit 02:11:59 30
325 2449 Meeru Kalju 02:12:47 13
326 2384 Sirk Kadri Ruuveni Spordikubi 02:14:06 30
327 2334 Gridin Dmitri Narva Kutseõppekeskus 02:15:29 194
328 2399 Karina Ivar 02:16:52 195
329 2441 Kiviste Deivi 02:19:05 31
330 2430 Liiv Andrus Würth 02:19:59 196
331 2427 Liiv Alexandria Würth 02:19:59 14
332 2322 Idvand Herki Ruuveni Spordiklubi 02:22:14 25
333 2382 Viirsaar Marianna Coca-Cola 02:23:45 32
334 2437 Tuisk Andres Würth 02:23:59 197
335 2388 Ärmpalu Rasmus Ruuveni Spordiklubi 02:23:59 24
336 2380 Lill Aiki 02:27:40 33
337 2421 Sei Krista 02:45:47 34
338 2422 Sei Priit 02:45:47 198
339 2385 Robi Oliver 02:46:59 26
340 2435 Parts Aldur 02:51:16 199
341 2434 Parts Indrek 02:51:16 200
342 2386 Maripuu Sirle Maripuu Tiim 02:53:07 31
343 2429 Traat Maarika 03:03:16 32
344 2396 Sild Aik Eerik 03:05:55 201
‹‹ Back
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sort:


The most popular
Username:
Password:
 
*New Account *Forgot Password?
SPORTINFO
ORGANIZERS
WRITE US
CONTACTS
KASUTUSTINGIMUSED
RULES FOR COMMENTS