estenglv
WAP version
Login form
RSS
Kümme korda Fuji Rakke Rattamaratonil! 09.09.2010 (0)
Nissan Eesti MV Fuji X Rakke Rattamartoni protokollide põhjal on korraldajatel rõõm tõdeda, et neli osalejat on suutnud kõigil kümnel aastal edukalt jõuda lõpptulemuseni.
Rakke Rattamaraton toimus tormi kiuste! 15.08.2010 (0)
Olenemata loodusjõudude poolt tekitatud kahjust kogunesid ratturid juba kümnendat korda Rakke linnamäe staadionile, et võtta osa rattamaratonide sarja Elion Estonian Cup kuuluvad Nissan EMV X ...
Eesti meistriks krooniti Rakkes Allan Oras /LISATUD TULEMUSED/ 15.08.2010 (2)
Pühapäeval toimub Fuji X Rakke Rattamaraton STARDINIMEKIRI 13.08.2010 (4)
10.Fuji Rakke Rattamaraton toimub planeeritud ajal, mahus ja kellaaegadel 11.08.2010 (4)
Pildid Rakke rattamaratoni rajast 09.08.2010 (5)
Rakke rattamaratoni eriteadaanne! Lisatud pildid maratoni rajast! MARATON TOIMUB! 09.08.2010 (20)
Rakke rattamaratonini on jäänud vähem kui kaks nädalat 03.08.2010 (0)
Juubel tulekul! 16.07.2010 (6)
Elion Estonian Cup 2010 tutvustus VIDEO 15.03.2010 (2)
Rakke Rattamaraton - 62 km /uuend. 06.09/
Rakke Rattamaraton - 38 km /uuend.06.09/
301 Moved Permanently Date: Fri, 24 Jan 2020 03:00:03 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
Nissan EMV Fuji X Rakke Rattamaraton (EEC 2010)
Aeg 15.08.2010
Koht Rakke EST
Spordiala Jalgrattasport
Distants Maraton 62 km kell 12:00 
Poolmaraton 38 km kell 13:10
Lastesõidud kell 12:10
Korraldaja Spordiklubi Rakke, Enno Eilo, +372 515 3228, enno.eilo@mail.ee  
• KOONDTULEMUSED • STARDINIMEKIRI • OLULINE INFO • LASTESÕIDUD
RAJAKIRJELDUS
print
Fuji X Rakke Rattamaratoni 62 km maratoni rajakirjeldus
Poolmaratoni rajakirjelduse leiab
SIIT
 

Käesoleva aasta Rakke Rattamaratoni rada on suures osas sarnane eelmise aasta rajale. Täiesti uut osa on veidi üle 10 km ja GPS seadme järgi peaks kujunema rajapikkuseks 62 km ja 527 m tõusu.

Muudatused võrreldes eelmise aastaga
Muudatused algavad juba esimesel kilomeetril, nimelt on muutunud raja alguse kurviline osa ja muutunud on ka Rakke linnamäel läbitavad suusaraja osad(võib tekkida veidi ummikuid). Järgnev muudatus 6km kui pööratakse asfaldilt vasakule vanadele suusaradadele.Suurem muudatus on kohe peale I JP kui 8km pikkune kruusatee on esmakordselt kasutusel. Muutunud on ka Emumäel läbitav osa ja lisandunud on laskumisega singel ja ühe tõusu muudatus. Emumäe asfalti tõusult pööratakse kohe paremale. Järgmine muudatus võrreldes varasemaga on see, et 39 km peale asfalti ei suunduta Tammiku külasse, vaid eelnevalt on vasakpööre ja 100m pärast parempööre Tammiku parki. Vasakpöördega sillaületus on täiesti uus. Ka radade ühinemine on uues kohas ja väike muudatus on ka enne pikale asfalti osale jõudmist. Varasemast erinev on ka sisenemine II JP, puudub sillaületus ja eelnev ohtlik parempööre on asendunud tagasipöördega. Muutunud on veel paekarjääris kulgev rajaosa ja sealt on välja jäänud varasemast meelde jäänud veetakistus. See on asendunud karjääri keskel kerge tõusuga. Varasemast tuttavas kuivatite kompleksis ootab sõitjaid aga sünnipäeva üllatus. Veidi muudetud on ka 2 viimast kilomeetrit enne finišit. Eelviimasel on varasema eriti ohtliku laskumise asemel mõnus kiirete kurvidega laskumine ja ka viimane kilomeeter on veidi lihtsam.

Järgnevalt rajaprofiil ja väike ülevaade olulisematest kohtadest, kindlasti on see abiks omapäi rajaga tutvujaile.
Interaktiivne rajakaart

Vt ka Võistluskeskuse skeem

Start väljub Rakke Linnamäe staadioni peaväravast ja suundub mööda Staadioni tänavat üle aleviku peatänava tühermaale.  Mitmed keerutamised ümber angaaride ja hoonete, taas ületatakse peatänav ja läbitakse lõik Rakke vallamaja juures. Vaata raja kaardi vasakpoolset osa!

3.km- jõutakse laululavani viivale kruusateele, järgnevad suusarajad.
5.km- jõutakse praktiliselt linnamäe kõrgemasse tippu ja laskutakse Edru-Rakke tolmuvaba katega teele
6.km- pööratakse vasakule põldude vahele ja vanale suusarajale
9.km- põlluteelt vasakpööre väikesele singlijupile mille järel ületatakse Edru mäel Rakvere- Vägeva mnt.
10.km- tehniline singel(nn.greete singel) pehmel samblal männinoorendikus mille lõpus ↓↓ ohtlik vasakpööre, järgneb karjääritee.
11.km- karjäärist lahkudes sild, 100m peale silda korraks maratoni ja poolmaratoni rajad lahknevad. Maraton suundub VASAKULE! 100m pärast ↓↓ ohtlik laskumine raiesmikul.
12.km- jõutakse pikimale kruusalõigule, vahelduvad hea kruusatee ja vähekasutatav keskelt rohuribaga kruusatee.
14.km- praktiliselt tagasipööre parki JP1 Lasinurme. Peale JP korraks asfaldile ja teine tee vasakule kruusale(kohe peale kuivatit)
19.km- maraton ja poolmaraton lahknevad, maraton suundub PAREMALE!
20.km- kruusateelt mahapööre km pärast jõutakse vasakpöördega varasemast tuttavale rajaosale. Pööre paremale põlluteedele, mõnes kohas on täidetud auke põllukividega. Kivid tähistatakse.
24.km- (tähelepanu rajaga tutvujatele!!!tuleku ja mineku rajad väga lähestiku) jõutakse Mäistesse, keeratakse paremale kruusateele, algab laskumisega. Kruusatee läheb üle kõva tuhapõhjaga teeks ja viimased 150m on värskelt pinnatud killustikuga.
27.km- ületatakse Olju-Salla asfalttee ja kohe ↓↓↓ väga ohtlik vasakpööre pinnatud teelt karjakopli ja põllu vahele. Algab tõus Emumäkke!!!
28.km- Emumägi!!! Emumäe tõusule järgneb ↓↓ väga tehniline singel, nõuab kindlasti tähelepanu. Peale singli läbimist jõutakse taas vaatetorni juurde ja suundutakse vaatetorni juurest lahkuvale teele. Jõudes parklani kohe parempööre nn. Päikeseonni poole. Päikese onnist alates laskutakse Emumäelt. Laskumise lõpp peale vanu mürgitünne on üksikute salakavalate kividega. Kivid tähistame.
29.km- jõutakse pinnatud teele, 200m pärast pööre vasakule põlluteele ja algab uuesti tõus Emumäele. Paljanduva liiva-kruusa kalda juurest, parempööre tõusuga kaldapealsele, järgneb männinoorendik.
30.km- Vahefiniš, jõutakse Salla küla poolt Emumäkke tõusvale Olju-Salla asfaltteele. 150m pärast pööre paremale ja algab laskumine Emumäelt.
31.km- Laskumise lõpus suurel kiirusel ↓↓ ohtlik vasakpööre põlluteelt karjamaale ja sealt edasi nauditavale singlile. (nn.silo singel). Singlile järgneb laskumine silohoidla äärelt. Rada teeb ringi ümber hoidla. Jõudes vana tanklani, järgneb vasakpööre ja koppli äärsel lõigul on takistus millest tuleb üle sõita ↓↓ .
32.km- 2JP- Salla, järgneb lähestikku kaks vasakpööret ja tõustakse Salla kiigeplatsile.
33.km- peale kiigeplatsi ↓↓↓ Väga ohtlik laskumine kruusal, praktiliselt kaks tagasi pööret lahtisel kruusal!!!
34.km- kruusateelt pööratakse killustikuga täidetud põlluteele, mille keskel järsk vasakpööre ja läbitakse suurel kiirusel taluhoov, millele järgneb vasakpöördega tõus. Järgnevad metsarajad ja põlluäärsed lõigud.
35.km- korraks jõutakse kruusateele, 200m pärast vasakpööre metsa.
38.km- Korraks jõutakse asfaltile (Tammiku-Salla-Käru mnt.), 400m pärast vasakpööre kruusateele. Tee läheb sujuvalt üle asfaltiks ja enne Tammiku küla vasakpööre kruusale. 100m pärast parempööre ning enne Tammiku hooldekodu vasakpööre allika suunas, järgneb sillaületus
40.km- peale Tammiku parkmetsa maraton ja poolmaraton ühinevad. 500m pärast läheb metsatee üle heinamaateeks ja siis kruusateeks. Varasemast tuttav kruusatee aga ei kuulu enam võistlusraja sisse, vaid keeratakse sellelt paremale.
42.km- jõutakse raja kõige pikemale asfalti osale.
44.km- tagasipööre asfaldilt, kruusal lahtised kivid!!! ↓↓↓ 3JP Lammasküla, peale joogipunkti kaarjat läbimist tähelepanu nõudev parempööre. Rada läbib vana sigala, järgneb kruusatee.
47.km- lõpeb kruusalõik, sõidetakse otse ja laskutakse paekarjääri põhja. Lombid ei ole sügavad ning on kõva põhjaga. Kivid teravad ja ohtlikud. Sillaületus ja korraks tõustakse karjääri servale. Karjääri uuesti sisenedes tõustakse vana purustussõlme tippu ja laskutakse ↓↓ sealt karjääri peateele.
50.km- jõutakse Rakvere-Vägeva mnt.-ni, lõige vasakule mööda põlluäärt. Korraks vasakule kruusale, mille järel 100m pärast parempööre. Edasi kulgeb rada mööda elektriliini aluseid ja gaasitrassiteel, kuni jõutakse kuivatikompleksi.
52.km- kuivatikompleksis SÜNNIPÄEVA ÜLLATUS!!! Paar tehnilisemat singlit(nn. ergo singel), lõpuosas laskumisel ↓↓↓ VÄGA OHTLIK tagasipööre. Ületatakse Koeru-Rakke-Paasvere tee ja rada siirdub heinamaa servadesse ja põlluteedele.
55.km- veetakistus, jõgi on süvendatud ja vesi on väga madal. Peale veetakistust muutub põllutee peagi kruusateeks.
56.km- keeratakse kruusateelt paremale kruusateele. Seda võib tinglikult nimetada ka tõusu alguseks Edru voorele. 4JP Väike-Rakke, mille järel ületatakse Rakvere-Vägeva mnt. ja jätkatakse parempöördega asfaldilt tõusu Edru voorele.
57.km- lõpeb raske tõus Edru voorele ja korraks sõidetakse raja alguse 7-ndat km vastupidises suunas.
58.km- ↓↓ ohtlik singel, ületatakse planguga kaetud pehme sooniku koht. Peale kiiret laskumist S mändide vahel, jõutakse pinnatud teele ja läbitakse seda jällegi algusele vastasuunas.
59.km- enne laskumist läheb rada paremale ja lõikab ohutuse tagamiseks kurvi heinamaal. Algab viimane ränk tõus Rakke Linnamäele, korraks jõutakse võistluskeskuse vahetus- lähedusse staadionikatla äärele, kuid see ei tähenda veel kannatuste lõppu.
60.km- lõpeb tõus linnamäele, järgneb kiirete kurvidega laskumine. Maratoni raja alguse 3-ndat km sõidetakse vastassuunas, kuid väikese haagiga.
61.km- Suusahüppemäe vastunõlva juurest sõidetakse maratoni raja alguse 4. km algusega samas suunas, kuid väikese lisaga. Viimased 200m on üpris kitsad ja tehnilised, seepärast viimased möödumised võiksid toimuda veidi varem.

Asfalt- 4 km
Metsarajad, suusarajad- 17 km
Põlluteed, heinamaad- 18 km
Kruusateed- 23 km
‹‹ Tagasi
Rakke RM10_b
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:
Juku Juurikas, , 26.08.2010 18:15
Selliste ürituste korraldamine pole lihtne töö, aga ka mitte võimatu ja mida paremini orgunnida seda lihtsamaks läheb ja iga järgmine orgunn on juba lihtsam. Üritustel osalejate panus kindlasti mõjutab samuti lõpliku tulemuse. Korraldajad peaksid looma võimalikult head tingimused heaks sujuvaks korralduseks, et võistlejad saaksid olla võimalikult normaalsed ja siis ka lõpptulemus on üle keskmise
enno, , 24.08.2010 12:06
Tohuva-pohu, hakkab selgemaid piirjooni võtma.Viimasena lahkuvad WC-d ja siis ei jää mingit märki, et ratturid siin Rakke staadionil hullanud on. Mitmete asjade korraldamine võtab ilmselt veel nädalakese. Nii suures osalejate seltskonnas esineb paratamatult väga omapäraseid inimesi ja nende probleemidega tuleb tegeleda. Veel nüüdki pean selgitama, miks elektrit ei olnud ja kuidas elekter mõjutab ratta pesemise võimalust ning sauna võimalust. Sama probleemiga said pahandada ka juba sekretärjaadi tüdrukud. Geelipunkti tulid geele näppama taustajõud ja lisaks soovis mõni osaleja ka terveks järgmiseks hooajaks geele kaasa võtta. Kuritööga olen ka maha saanud- sest olen võistlejad väga-väga suurde ohtu seadnud ja võistlusel toimuda laknud. Tegelikult oleks pidanud ära jätma Omapäraseid seiku ja juhtumisi terve raamatu jagu ja mõni lugu tundub lausa uskumatu leitud asjade pildid http://album.ee/album/482219/50245775 paljud asjad on omaniku leidnud aga need pildil olevad on veel omaniku ootuses. Korraldajana tänan väga osavõtjaid, kes osalemisega tunnustasid tehtud tööd ja vaeva. Tänan!
teadja, , 23.08.2010 22:40
Numbrit on tarvis selleks, et tegelikult kontrollitakse vähemalt esimesed 200 lõpetajat ka käsitsi ja hiljem tuvastatakse näiteks kiibi kaotanud võistlejaid videolindilt.
olip, , 23.08.2010 22:29
Lihtsalt küsimus, miks neid nr. ette rattale vaja on, kui kiip võtab aega?
pezz, , 23.08.2010 21:49
Uskumatu Unn?!
Unn, , 23.08.2010 11:55
Mul oli rajal kaasas tagavara raam, siis jooksu timmimise pukk ja tervelt kaks gaasiballooni - ajasin niimoodi võidu, et ei tea, kuhu nad küll jäid... Ja korraldajad ei ole mulle ka midagi veel ütelnud. Stardis palusid küll arstile minna aga ma ikka läksin sõitma! Emukal oli palju rahvast, äkki keegi nägi mind? Nüüd nutan siin oma kola taga)))))
Allan, , 23.08.2010 09:45
http://www.err.ee/etv2/video-ee.aspx?id=1739
Toomas, , 23.08.2010 09:41
Kas kusagilt juba ETV2 Rakke saadet ka juba näha saab?
pezz, , 22.08.2010 21:05
Korraldajal pole kaotatud asjadega vist veel aega tegeleda v]i ei kaotatudki midagi peale prahi.Igatsen siin lihtsalt oma SKS Airchampi taga,sest see oli üles emuka otsast korjatud ja ma ei raatsi veel poodi uue järgi tõtata.Kuigi vajadus varitseb igalhetkel.
To y2z, , 21.08.2010 16:37
Aga kust sina tead, mida nad mõtlevad??? Ise olid see või??? Ma ei saa aru, kuidas saab üldse teise nime all võistelda. Võiks siis niigi palju ausust olla, et nüüd meil korraldajatele saata ja paluda ennast maha võtta. Teise nime all tulemuse saamine ja case closed on viimne nahhaalsus.


Kõige populaarsemad
EEC 2010
Axa 09
Limpa
Nissan MTB
Arctic 09
Olerex
Fixus
Shimano
Acer 09
Vinku
Kult.kapital 09
Hasart MNK 09
MEEDIAPARTNERID
EPL
Uuno 09
Sportinfo 09
Proshop_09
Proklubi
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE