estenglv
WAP version
Login form
RSS
Christoph Sauser võitis Kalevipoja Rattamaratoni /LISATUD TULEMUSED/ 04.07.2010 (2)
Täna Kesk-Eestis peetud Elion Estonian Cup 5.osavõistluse, 3. Kalevipoja Rattamaratoni 69 km põhidistantsi võitis šveitslane Christoph Sauser 2:23.07. Teisena lõpetas Fixus Sport esindaja KalleK ...
KUUM! Maailmameister Christoph Sauser tulebki Eestisse võistlema! 11.06.2010 (2)
3. juulil Tallinnas Nõmmel toimuva rahvusvahelise (XCO) maastikurattavõistluse Tallinn Sadam MTB 2010 läheb stardinumbri 1 all rajale mitmekordne maailmameister ja maailmakarika võitja ...
Kalevipoja - 70 km /uuend. 19.07/
Kalevipoja - 37 km
Kalevipoja Laiuse tõus
301 Moved Permanently Date: Sun, 05 Apr 2020 02:00:02 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
3. Kalevipoja Rattamaraton (EEC 2010)
Aeg 04.07.2010
Koht Jõgeva EST
Spordiala Jalgrattasport
Distants Maraton 69,8 km kell 12:00
Poolmaraton 36,7 km kell 13:30
Lastesõidud kell 12:15 
Avatud raja sõit toimub 27. juunil kell 12.00 Kuremaa lossi eest
Korraldaja Tarmo Raudsepp, Tel. +372 5695 8663, tarmo@aksimotell.ee  
 
• STARDINIMEKIRI • SARJA KOONDTULEMUSED • KOHALEJÕUDMINE • LASTESÕIDUD
RAJAKIRJELDUS
print
Eelmisel aastal osalenutele võib ette ära öelda, et rada on suures osas sama mis oli mullu. Totaalselt on muutunud kilomeetrid 17-31 (ehk siis 57-44 km lõpuni) kus rada on täiesti uus. Mujal on ainult pisikesi parandusi.

Rajaprofiil

Kalevipoja Rattamaratoni start ja finis on samas kohas Kuremaa lossi ees. Stardist tuleb ca 7 km kruusateed ja siis läbime Soomevere karjääri. Karjääri kokku on umbes 1 km jagu, kuhu jääb sisse üks korralikum tõus ja parasjagu nikerdamist. Samas saab enamasti sõita kahekesi kõrvuti, nii et suuremaid ummikuid ei tohiks tekkida aga natukene tõenäoliselt siiski. Peale karjääri on lühike põlluserv ja väike käänak metsa alt ja uuesti hakkab pikem kruusalõik. Seekord on kruusa umbes 8 km kuigi jah, vahepeal käiakse korra metsateel ja heinamaaservas ka aga täie hooga kimamine on see igatahes.

Kilomeetrilt 17 (54 km lõpuni) lahknevad esimest korda maraton ja poolmaraton. Poolmaraton läheb ca 1 km jagu mööda kruusateed ja siis ühineb uuesti maratonirajaga. Maratoni rajal algab aga uus lõik. Ca 500 meetri jagu läheb mööda heinamaad ja siis teist samapalju üht kaherealist metsateed pidi kus on päris korralikud roopad aga muidu ilusti sõidetav. Peale seda tuleb korraks kruusateele ja teeb mõnisada meetrit kiiret laskumist ja sealt otse loomade söögikohast mööda ja esimesele korralikule singlile. Singli alguses on väike sillakene sealt edasi oma pooleteise kilomeetri jagu on möödasaamine kaassõitjatest suht keeruline. Singli lõpetuseks tuleb läbi sõita kahest jõest. Mõlemad madalad ja kruusase põhjaga. Esimesel jõel on päris uhke kopratamm ka kohe vasakut kätt, et kel aega võib imetleda :)

Jõed ületatud tuleb poole kilomeetri jagu jõe kaldal traktorirada pidi sõita. Täiesti sõidetav lõik muidu aga vihmaga võivad siia mõned parajad mülkad tekkida. Edasi heinamaale kõvade autojalgede peale pooleks kilomeetriks ja siis veidi metsateed ja tagasi kruusale. Kogu selle keerulisema osa pikkuseks on oma 3 km ja seal tulevad esimesed vahed ka kindlasti. Nüüd tuleb 3-4 km kruusa aga mille alguses on paar korralikku voorekülge kust vaja üles saada ja siis tuleb selline pool kruusa pool põllu tee kus kõigile tundub, et ta on ikka kõva küll, sest tee tundub sile aga tegelt laskub laugelt ja jube vunk tuleb sisse. See tunne kaob muidugi kohe ära, kui järsk paremkurv ära on ja tõusma uuesti hakkab.

Km 23 umbes (47 lõpuni) läheb rada põllupeale kus on hästi ilusad ja sügavad traktoriroopad milledes sõitmine on puhas kunst. Neid ei ole õnneks pikalt ja siis tuleb pool kilomeetrit kraaviserva ,mis algul nati soine aga enamuses siiski kõva ja vungitav. Üks silla moodi asi jääb ka vahepeale. Kraaviperve lõpetab nagu ikka tõusunukk ja siis hakkab teine selline asi mida ma julgen singliks nimetada. Paari tõusunukiga kuusemetsaalune keerutamine. Sealt edasi veidi metsateid ja siis olemegi tagasi rajal, mis juba eelmisest aastast tuttav.

Km 26 siis käsil ja ees pikk sirge, mis pidevalt laugelt tõuseb. Puhas vooremaa rõõm nimetaks mina seda. Vaatad ette nagu oleks sile aga kang on jalas ja kiirus nagu väike ja kogu aeg on tunne, et rattaga vist midagi lahti ja pidur vist käib vastu. Probleem laheneb iseenesest teises toidupunktis kus tehakse kiire põllutee jupp ja siis natukene kruusa-metsa teed ja ongi ühe talu õues järsk paremkurv (km 29 ettevaatust!).

Edasi laheb rada oma kilomeetri jagu metsateel ja siis natukene ka metsa all ja heinamaal ja tuleb uus lauge tõus voore harjale. Nüüd mingi kilomeetrike kiiret kruusakat ja siis oleme kohas kus maraton ja poolmaraton jälle ühte saavad. Järgneb pooleteist kilomeetri jagu singli ja metsatee kooslust, kus alguses ka üks sild sees. Metsast välja saades on kilomeetri jagu väikest kruusakat, kus rajategemise ajal on kolme koeraga saanud tegeleda, kellest üks pidi pime olema ja üks pidi noor ja loll olema (nii väitis perenaisest mutikene). Võistluspäevaks lubati nad kõik kinni panna aga kes rajaga lähevad tutvuma ikkagi olge ettevaatlikud. Samas võin isiklikult öelda, et sellele noorele ja lollile tegin isegi pai lõpuks kuigi algul tuli ta sellise hooga, et kartsin tõsiselt oma säärelihase pärast. Igaksjuhuks ärge paitama siiski minge ja üritage vaikselt mööduda.

Aga rajale tagasi ja uus metsa läbimine. Veidi roopaline aga muidu hooga mindav pool kilti mille lõpuosas sillake ja natukene heinamaad. Siit algab 7 km kruusa ja põlluteid. Hästi kiire rajaosa (juhul kui vastutuult ei ole). Selle jätkuks ca 2km turbast tasast ja sirget rabateed kus ratas väga ei veere, mille lõpetuseks tuleb pikk tõus, kus tee juba kõva, mille lõpus ka vahefinis (25 km finisini). Ja kohe peale vahekat kolmas toidupunkt ja algab Kuremaa suusarada. Suusarajal keerutame oma 4 km ja selle esimeses pooles lähevad ka poolmaraton ja maraton jälle lahku.

Poolmaraton läheb üle asfaldi ja mõnisada meetrit mööda kruusa, üle põllukese ja ühineb uuesti imaratoni rajaga, kui 3 km jääb lõpuni. Maratoni sõitjad saavad uuesti samast toidupunktist juua võtta peale suusaraja läbimist ja siis teevad väikese singlikese, korraks asfaldile ja laskuvad uuesti Kivijärve äärde, et veel paar kilomeetrit pehmet turbast kraaviserva nautida. Siiski jääb sinna ka üks paarisajameetrine kuusemetsaalune singlijupp. Turbase kraaviperve lõpetab sillakene, mille järel tuleb veel kilomeetrijagu tugevama põhjaga kraaviserva ja siis pool kilomeetrit metsateed. Metsateelt tuleme välja heinamaale, kus alguses ei ole rajast suuremat märki aga lõpuks on päris korralik ja tugev jälg sees.

Kilomeetrilt 54 siseneme Laiuse alevikku ja keerutame paar kilomeetrit mööda kruusakaid ja ka mõnd asfaldijuppi. Alevikust väljudes on jälle üks pikem kruusane tõusev sirge ja selle lõpust keerab vasakule viljapõllule. Nüüd tuleb juhinduda poole kilomeetri jagu sissesõidetud autojälgedest kuni jõuame Laiuse mäe singlitele. Laiuse mäel on alustuseks 2 mõnusat singliga laskumist millede vahel üks korralik ronimine kah metsavahelise teekese peal. Põhimaasikaks seal on ikka Laiuse mäe tõus, ca 12 km enne finisit, kus peame maha ka WÜRTH Laiuse Mäkketõusu.

kalevipojarm10_laiusetous_1.jpgAsi lihtne. Ajavõtumatt mäe all ja teine mäe otsas. Kes kõige kiiremini üles sõidab saab auhinna. Pikkus 361 meetrit, tõusu 42 meetrit, keskmine tõusunurk 13 %, maksimaalne tõusunurk 30 %. Andke aga minna härrased :). Kuna vanasõna üteb, et mis läheb üles see peab ka alla tulema siis saab kohe peale mäkketõusu ja toidupunkti läbimist nautida ka samasugust laskumist. Eelmine aasta kuulsin peale võistlust numbrit 76 km/h.

Nüüd jätkame paari kilomeetri kruusateega, mille sisse käib ka veel korra Laiuse mäest üles rühkimist ja üks parimatest ja vajalikematest puhkelõikudest rajal. Nautimise lõpetab kurv vasakule põlluteele, kus natukene tasast ja siis suht hoogne laskumine põlluserva pidi. Järgneva paari kilomeetri kohta ei julge singel öelda kuigi nii mõnigi lõik seal seda vääriks aga heinamaa serva ja metsatukkasi pidi see rada seal läheb, kuni jõuab heinamaa pealse tõusuni ja sealt edasi metsateedele, mida ka oma kilomeetrit poolteist, kuni saavad kokku poolmaraton ja maraton.

Peale ühinemist on natukene kruusast teed ja siis oma pool kilti metsateed ja –rada kuni jõutakse põlluäärde. Selle põllul siiski äärt pide pikalt ei sõida vaid läheme risti üle ja on oma 500 meetrit(kui mitte rihkem) uhamist mööda viljapõldu. Jälg on sinna sisse sõidetud ja peremehega räägitud niiet võib julgelt minna :).

Peale viljapõldu tuleb järsk kruusatõus ja keerab kohe uuesti põlluvaheteele millel laskume päris mitusada meetrit ja siis varemete tagant vasakule mööda heinamaad alla ja veel suts üle viljapõllu (ka selle peremehega on räägitud) ja siis olemegi tagasi Kuremaal ja jääb veel asfaldit pidi tõus finisisse.
‹‹ Tagasi
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:
mutike, , 23.07.2010 08:51
Aitähh Sulle Liina poolmaratoni piltide eest , loodan Sind kohata ka kusagil Elva võsade, mändide vahel!
hmm, , 13.07.2010 09:39
Meeldis see Laiuse mäe mõõtmine ja loodan siiralt, et sellest saab traditsioon. Ühtlasi oli väga mõistlik abitelefoni number panna stardinumbrile. Veel, ega keegi üht polari pulsivööd võistluspaigast ei leidnud?
Jass, , 13.07.2010 09:16
Diplomitel on ajaga mingi jama!
Marko, , 09.07.2010 12:39
kas see, et viga tulemustes on leitud, tähendab ka seda, et see saab parandatud? Paradoks siin juures on aga see, et stardinimekirjas on mul õige vanuseklass! Et siis on võimlusi kaks: mina sisestasin aasta valesti või on kuskil hiljem midagi nihu läinud.
krt, , 09.07.2010 12:19
mul läks sellel tõusul keskjooksusisese mootori laadija tuksi, muidu oleks 1:30ga ära pannud nüüd tuli üle 4 mintsa, kusjuures veel lükati ka tagant. kas peaks ennast üles andma nüüd või
markole, , 09.07.2010 11:29
veiko.smidt@eesti.ee, kuigi ma juba leidsin selle vea. Õige sünniaasta 1984, aga viimasel etapil 1954. Siit palve kõigile registreerujatele - palun olge registreerimisel tähelepanelikud just NIME ja SÜNNIAASTA sisestamisel!
siim, , 09.07.2010 10:38
Aga mind lükkas nii kõvasti, et üle mäe hooga soovahele tagasi. Eri vend küll.
Wolli, , 09.07.2010 10:10
Nägin ka lükkajat. Ta tõukas lühidalt aga tõuge oli nii tugev,et pärast polnud terve tõusu jooksul vaja enam vändata. See tõukaja oli üks eriline vend küll. Ta tuli ilmselt harjutama ainult temale vajalikku liigutust. Mis teha tulemused on kahtlemata ilmselgelt nüüd ebavõrdsed ja valed.
marko, ?, 09.07.2010 09:37
Kellega peaks ühendust võtma kui minu tulemus on valesti märgitud? mingil põhjusel on mind pandud M50 vanuseklassi kuigi olen 25 aastane. Ja seega on nüüd koondtulemustes kaks minu nimega venda.
noo, , 08.07.2010 14:18
Millal Diplomid ilmuvad?


Kõige populaarsemad
EEC 2010
Axa 09
Limpa
Nissan MTB
Arctic 09
Olerex
Fixus
Shimano
Acer 09
Vinku
Kult.kapital 09
Hasart MNK 09
MEEDIAPARTNERID
EPL
Uuno 09
Sportinfo 09
Proshop_09
Proklubi
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE