estenglv
WAP version
Login form
Rakvere Rattamaraton 53 km
Rakvere Rattamaraton 27 km
Tallinna, Paide, Viljandi või Pärnu poolt tulijad sõidavad üle raudteeviadukti linna sisse Kreutzwaldi tn. Pidi. Tallinna tänavale Teatrimäest alla ja enne postimaja Jakobsoni tn. paremale kuni parklani, kus vahetus läheduses ehitatakse Rakvere ujulat.
Tartu, Võru, Valga poolt ...
Edasi ››
301 Moved Permanently Date: Thu, 09 Apr 2020 02:00:02 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
elion
AMETLIK KÜTUSETARNIJA
alexela
AMETLIK RATTAPARTNER
hawaii ekspress
AMETLIK AUTOPARTNER
silberauto
AMETLIK SPORDIJOOK
arctic
SUURSPONSORID
bosch
HMN
MEEDIAPARTNERID
eesti päevaleht
kanal2
uuno
SPONSORID
euronics
a&t sport
fixus
dunker
bp
8. Rakvere Rattamaraton (EEC)
Aeg 02.09.2007
Koht Rakvere EST
Spordiala Jalgrattasport
Distants Põhisõit 53km kell 12:00
Matkasõit 25km kell 14:00
Lastesõidud kell 12:15
Korraldaja Riho Kokk, Tel. +372 5668 9629, k.riho@neti.ee
PROTOKOLLID 2007 EEC 2007 KOKKUVÕTE STARDINIMEKIRI ΠΟЛОЖЕНИЕ Ο СΟРЕВНОВАНИЯХ LASTESÕIDU PROTOKOLL
RAJAKIRJELDUS
print

Rakvere VIII Rattamaratoni põhisõidu 53 km (2 ringi) start antakse kell 12.00 Rakvere kesklinnast Kastani tänavalt spordihoone kõrvalt.

Matkasõidu 25 km (1 ring) start antakse aga uuendusena kell 14.00 põhisõidu stardikoridorist. NB! 25 km sõitjad seda nn. stardiringi linnatänavatel ei tee vaid suunduvad kohe Vallimäele.

Start ja finiš on ühes kohas, nagu ka kogu võistluskeskus, Rakvere Spordihoone esisel platsil.

Stardiringi, u 4 km (tähistatud punasega), mis enamjaolt kulgeb mööda linna tänavaid, eesmärgiks on võistlejaterivi venitada enne Vallimäele minekut natuke pikemaks, et oleks rohkem ruumi ja ohutum Vallimäe nõlvadel sõitmisel ja turnimisel. Sellisel kujul ringi sõidetakse põhisõidu stardist ainult ühe korra!

Võistlusraja 25 km pikkuse ringi (tähistatud sinisega) algus ja lõpp on täpselt sama stardiringiga. Kõikidel kordadel nii stardiringil kui finišisse jõudes sõidetakse ümber Soolikaoja tiigi, kus on isegi kuiva ilmaga natuke pehme ja märg.

Maratonirada on enamjaolt sama mis eelnevatel aastatel. Nagu ikka läbitakse alguses u. 4 km. pikkune nn. stardiring linna tänavatel, et venitada sõitjate rivi enne Vallimäele minekut pikaks.

Teist aastat on rajal sees Rakvere Teatri tagune park oma sildadega parditiikide vahel ja Teatri taguste treppidega terrassil. Trepid on lühikesed ja mõnel trepil tuleb harrastada trepijooksu. Eelmise aasta kitsas trepp on asendatud laiemate treppidega kuid nende kõrvalt saab ka üles punnida.

Põhisõidu esimesed 4 km sõidetakse linnatänavatel ehk nn. stardiring. Seejärel suundutakse üle Vallimäe Teatriparki. Teatripargis kulgeb rada mööda pargiteid, üle 3 sillakese Rakvere Teatri taha terrassile. Terrassile pääsemiseks tuleb üles joosta mööda treppe. Terrassilt edasi oleme Teatri hoovis, kust suundume Vallimäele tagasi. Vallimäele minekul ootab ees nn. ronimissein, kus tuleb ratas selga võtta ja üles ronida. Vallimäe künkaid pidi kulgedes jõuame iidsesse Tammikusse.

Tammikust suundume Palermo metsa saepuru- suusaradadele. Alates sealt kulgeb rada edasi erineval maastikul, kus sõidetakse päris mitu head km liiva-saepuru suusaradadel, ning kust edasi suundutakse Kõrgemäele suusahüppetorni vahetusse lähedusse.

Kõrgemäel muutub maastik mägisemaks ja rajakatteks on kinnisõidetud mulla-liiva suusarajad. Nii mõnedki tõusud on päris teravad ja laskumised küllaltki “tehnilised“, kuid ohutud. Kõrgemäelt Siplasemäele jõudes ootab ees umbes 2,5 km pikkune kitsas juurikaline rajalõik. Maastik on mägine, rada lookleb puude vahel. Tõusud ja langused on kitsad ja "tehnilised", kuid ohutud. Rada seal on väga juurikaline, ning nii mõnigi juurikas võib raputada päris korralikult läbi.

Tagasi tulles Kõrgemäele on jupp heinamaad, kus on kinnisõidetud jälg sees. Kõrgemäele jõudes tuleb jälle ette ronimist ja laskumist. Kõrgemäelt jõuab rada uuesti Palermo metsa suusaradadele.

Enne finišipaika jõudmist, käib rada ümber Soolikaoja tiigi, kus on natuke märg ja pehme. Sealt kulgeb rada Kastani tänavale stardi ja finišikohta, kus põhisõidu sõitjad (2 ringi) lähevad teisele ringile, matkasõidu sõitjad lõpetavad finišis.

Kuna rada kulgeb enamjaolt mööda erinevat maastikku, eeldab see mustriga maastikukummide kasutamist. Rajad on niidetud ja puhastatud küllaltki laiaks. Möödumisvõimalusi peaks olema piisavalt. Rada märgistatakse ohtralt lintidega ja suunaviitadega ning turvatakse turvafirma poolt. Linnatänavatel kulgev rada on autoliikluseks suletud.

Ringil on 3 joogipunkti, kus saadaval jõujook ja vesi:
1) Tammikus alguses (ringi 7. km)
2) Siplasemägi ( ringi 14. km)
3) Kõrgemäe lõpus (ringi 22. km)

Siplasemäe TP-s on ratta tehniline abi Hawaii Expressilt ning on meditsiinitöötaja esmaabivahenditega.

Kindlasti varustage sõidu ajaks endid tagavara kummi(de)ga! Tegemist on ikkagi linnalähedase metsaga kus, võib leiduda kõike.

Finišis ootab supiköök ning on organiseeritud soovijatele rattapesu. Stardi-finišipaigas ratturite päralt meditsiini töötaja ning rattahoolduspoksid Hawaii Expressilt ja RIX rattalt.

Pealtvaatajatele ja kaasaelajatele soovitaksime:
* Vallimäge- eriti alguses, kus ratturid sõidavad veel koos Tarva eest läbi ja ümber linnusevaremete.
* Palermo metsa- kus rattureid on võimalik näha nii minnes kui ka tulles.
* Kõrgemäge- oma tõusude ja laskumistega.

Nael kummi!

‹‹ Tagasi
Rakvere EEC2007
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:
Margus, , 18.09.2007 00:28
RAKVERE RUULIB JA JÄÄB RUULIMA!!!!!
Sebija, , 18.09.2007 00:25
to Rixz, rahvasportlane sõidab igasuguse raja läbi. Mitte just võidu, aga sõidab. 50 kilti pole just teekond mis tapaks. Mul on üks sõber, vana tegija ja spordimees, kes on sõitnud Tartu suusamaratoni läbi umbes 20 korda, nüüd kurdab, et vanus pole enam see ja enam ei jaksa, edaspidi suundub matkarajale. Arusaadav ka iseenesesest, aga sellest ei maksa rajameistreid süüdistada, ega kõik rajad ei saagi ühtmoodi sirged olla. Kui harjutamine ei tee meistriks sis ehk teeb vähemalt harjutajaks.
Rixz, , 17.09.2007 23:23
Rakvere rada on muudetud tõesti rohkem tsirkuseks. See pole rada ,mis kõlbaks rahvasportlaste sarjavõistluseks. Seda võib tõesõna kinnitada. sama meelt on paljud vanemad sõidumehed. See ei ole siin niisama suusoojaks ja kellegi mahategemiseks,vaid korraldajad ise teevad endid maha.
Toomas, , 11.09.2007 18:21
Mind häiris libe laud tagasipöörates teisele ringile.
Särk, , 09.09.2007 19:35
Särgid on otsas! Uuel aastal sõida uuesti.
, , 09.09.2007 17:38
Esita see küsimus otse proklubile !
skyline, , 09.09.2007 17:19
Kust need oma särgid saavad, kes on 7 maratoni ära sõitnud?Ei hakka ju eraldi kuskile jõulumäele sõitma selleks?
Pildid, , 05.09.2007 09:09
Rakverest on üleval!
vana loom, , 04.09.2007 22:33
mida te jahute oma kummidega?kui sõita ei jõua ja ei oska siis ei aita ükski kumm.
janno, , 04.09.2007 21:48
mul oli nii ees kui taga vredestein tiger claw ja tundus päris hea.


Kõige populaarsemad
Elion Estonian Cup 2007 Rattasportlase sooduskaart
alexela sooduskaart EEC2007
ELION ESTONIAN CUP 2007
EEC 2007
peasponsor
Elion EEC 2007
MB banner EEC 2007
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE