estenglv
WAP version
Login form
RSS
EMS pilootprojekt 2009 tutvustus 25.01.2009 (6)
Viimase 10 aasta jooksul toimunud maastikurattasõidu ehk MTB populaarsuse kasv on tekitanud teatud mõttes nö revolutsioonilise situatsiooni. On tekkinud suur hulk tõsiseid MTB-fänne, kelle jaokse ...
Rakvere 75 km
Rakvere 39 km
301 Moved Permanently Date: Wed, 15 Jul 2020 02:00:02 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
EMS 10. Rakvere Rattamaraton
Aeg 30.08.2009
Koht Mõedaku EST
Spordiala Jalgrattasport
Distants Maraton 75 km kell 12:00
Poolmaraton 39 km kell 12:15
Korraldaja Riho Kokk, Tel. +372 5668 9629, k.riho@neti.ee
RAJAKIRJELDUS
print
10.Rakvere Rattamaratoni rajakirjeldus

Rakvere rattamaratoni stardi-finišikoht asub Mõedaku suusabaasis, kus on võimalik kasutada baasi poolt pakutavaid teenuseid: majutus ja saun ettetellimisel, dušš, rattapesu, toitlustus jms.

Maratoni rada kulgeb Võlumäe-Linnamäe ja Mõdriku-Roela maastikukaitsealadel, kus reljeef on üsna vaheldusrikas.

Stardist alates sõidetakse mööda suusarada 2 km ulatuses, kus rada veidi reljeefsem võrreldes järgnevaga ja pinnas kohati pehme. Peale suhteliselt kiiret ja kurvilist laskumist 2. km lõpus väljutakse Mõedaku suusamaastikult ja sõidetakse mööda metsarada põlluralli rajale, peale seda mööda kruusa ja põlluvaheteid ja radu kuni jõutakse 7,5 km. kõrgepingeliini alla. 220 kW pingega liin „annab elektromagnetilise välja abil energiat juurde“ J, seda on ka vaja, sest peale Tudu tee ületamist 7,85 km. algab Mõdriku_Roela voorestik, kus mõned äkilisemad tõusunukid ja laskumised. Ettevaatust liini all, sest kohati on tülikad roopad.

8,89 km. jõutakse metsateele, mis ca 2 km ulatuses võib olla märjalt suhteliselt libe. Mööda heinamaa serva ja metsarada jõutakse Mõdriku-Kehala mnt. ületamiseni 13,64 km, siin asub 1. TP- Saueaugu TP.

Järgnevad põllu- ja metsateed vahelduvad kruusateedega tasasel maastikul. 17,74 km. läbitakse kaunis tammesalu ja 18,84 km jõutakse uuesti elektriliini alla, ületatakse asfalttee 19,84 km, kus iseteenindusega joogipunk (saadaval vesi). Järgneb 1 km pikkune lõik, kus rada kiigub üles-alla, tähelepanelik tuleb olla roobaste tõttu.

Edasi kruusatee kuni 22,2 km-ni, kus maratoni rada suundub paremale Mustjärve singlile, poolmaratoni sõitjad suunduvad vasakpoolsesse koridori, mis suunab sõitjad otse mööda teed.

25,14 km ühinevad rajad, maratonirada kulgeb vahepeal ümber kauni Mustjärve, kus 2 km ulatuses tuleb sõita mööda tehnilist metsarada. Tähelepanu: maratonisõitjatel 24 km.-l on kraavi ületus, mis tuleb ületada jalgsi (paigaldatakse vastav märk). Peale radade ühinemist järgnevad tasase maastikuga metsa-, põllu- ja kruusateede lõigud kuni 31,68 (30,18 poolmaraton) km.-l ületatakse Rakvere-Tudu mnt., läbi vana kruusakarjääri suundutakse põhja suunas.

2. TP Männikvälja asub 33,8 (32,3) km.-l. 37,18 (35,68) km sõidetakse läbi tuntust kogunud piisonifarmi ning jõutakse Nurkse-Põlula asfaltteele, pööratakse vasakule ja sõidetakse 400 m mööda asfaltteed. Pööre paremale külateele ja kilomeetri pärast jõutakse Mõedaku suusaradadele. Järgnevad mõned suusaraja tõusud ning 40. (38.) km.-l ohtlik laskumine mööda singelrada, mis lõpeb järsu pöördega paremale. Veel üks tõus ja maratonisõitjad jõuavad 3. Mõedaku TP 40, 67 km.-l, poolmaratoni sõitjad rivistuvad ümber vasakpoolsesse koridori ja suunduvad finišisse, maratonisõitjd suunduvad paremale ja jätkavad mööda suusa- ja jooksuradu ca 3 km ulatuses. See on nii füüsiliselt kui ka tehniliselt raja raskeim osa.

Suusaradadelt sõidetakse välja lõuna suunas, jupike asfaltteed ja pööre paremale põllurajale (sõiduki jälg), vahepeal ületatakse raiesmik, mille lõpus 45. km.-l väike ohtliku astmega laskumine. Mõne km pärast pööratakse kruusateelt paremale, mööda metsateid jõutakse 49,19 km.-l Lavi singlile, mis algab ohtliku parempöördega tõusule, sõidetakse üle Põlula-Sae asfalttee, ümber Eesti ühe veerikkama allika – Lavi allika, kus 4. Lavi TP ja suundutakse ida suunas mööda kruusateed 2,5 km ulatuses.

Järgneb metsatee ja maaliline 1 km pikkune lõik mööda Kunda jõe idakallast, kus metsatee on soine ja kohati sügavate rööbastega, seal tuleb ületada ka paar veetakistust, ning porimülkaid, eeldatavasti on see kõige ebameeldiv lõik, kus sõltuvalt ilmaoludest võib ette tulla jooksukaid. Edasi kruusateed, läbitakse Kõrma küla, lühike metsasingel, jälle kruusatee ja 59.km.-l 1,5 km pikkune pehme ja käänuline metsasingel. 61,27 km,-l Lepiku allee ja 62,1 km.-l 5. Kõrma TP.

Järgnevad metsa- ja põlluserva rajad kuni jõutakse Kunda jõe ületamiseni mööda kitsast silda 64,39 km.-l. Kohe algab ka metsasingel pikka aega metsatöödest puutumata põlismetsas, ületatakse jälle Põlula-Sae asfalttee, läbi taluhoovi, kus tervitab sõbralik koer nimega Roy (loomulikult võistluste ajal kinni), üle heinamaa metsateele ja jõutakse Põlulasse, 2 järjestikust pööret vasakule, jupike Põlula-Nurkse asfaltteed, pööre paremale Maasikmäe karjafarmist mööda ning koplite vahelt jõutakse jälle Mõedaku suusaradadele. Valmistuda tuleb raja teiseks raskeimaks lõiguks, kus 3 km ulatuses mitmed tõusud ja tehnilised lõigud. Lõik algab tõusuga Võlumäele 70,14 km.-l ja vähem kui 1 km hiljem pikim ja raskeim tõus, kus arvestades väsimust on selle võtmine sõites vähe tõenäoline, kuid lohutuseks, et see on ka viimane raskem tõus. Veel paar kilomeetrit kergema reljeefiga radu ja ongi finiš.

Joogipunkte rajal on 2 ja 5, kus olemas vesi, spordijook ja suupisted, aga ka esmaabi ja sidevahendid.

Rajatähistus
Tähistatakse võistluste päevaks suunanooltega ja piirdelintidega. Kõik märgid asuvad raja suhtes paremal 15-20 m enne pööret või tähistatavat objekti. Mahapöörete puhul on vale suund tähistatud ristimärgiga (vahetult peale pööret) või suletud piirdelindiga. Ohtlike või halvasti nähtavate (maha)pöörete tähistamiseks kasutatakse dubleerivaid märke, kus dubleeriv märk pannakse vahetult enne pööret. Kõik pöörde märgid on sinine nool kollasel taustal, dubleerivad märgid must nool valgel taustal. Ohtlike kohtade tähistamiseks kasutatakse 1 – 3 allasuunatud noolega märki ning punaseid hüüumärke. Sillad ja veetakistused, mis nõuavad aeglasemat käiku, on tähistatud vastavate märkidega. Keerulisematel ristmikel on õige suund tähistatud peale ristmikku otsenoolega, need võivad olla ka muudes kohtades õigel rajal püsimise veendumiseks. Väljasõidud teedele on tähistatud hüüumärgiga.

Statistika
Suusa-jooksu rajad reljeefiga maastikul – 11 %, piiratud möödumisvõimalusega singlid – 11 %, kahe jäljega põllu ja metsateed – 40 %, kattega (kruusa)teed 37 % , asfaltkattega teed 1 %.

Hillar Valk, rajameister
tel 5227917
‹‹ Tagasi
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:
rauno, , 02.09.2009 15:31
Parandatud tekstina... Pole tänu väärt, aga oleks tore, kui te ennast nimeliselt ka ära märgiksite siis ei pea teid tulemuste lehelt taga ajama. märgiksite, ja kui oli emotsioone, siis lisaksite ka neid. ma isegi ei tea, kui palju sealt veel finišini oli pakun, et kuskil 8 km või sinna kanti. Ah jaa... Pildid on realses järjekorras, seega saate finiši tulemusi ja hetke olukorda võrrelda, palju te sellel momendist veel tõusta, või kukkuda suutsite. Rada oli vist raske, kui aegu vaadata
rauno, , 02.09.2009 15:15
Pole tänu väärt, aga oleks tore, kui te ennast nimeliselt ka ära siis ei pea teid tulemuste lehelt taga ajama. märgiksite, ja kui oli emotsioone, siis lisaksite neid. ma isegi ei tea, kui palju sealt veel finišini oli :S pakun, et kuskil 8 km või sinna kanti. Ah jaa... Pildid on realses järjekorras, seega saate finiši tulemusi ja hetke olukorda võrrelda, palju te sellel momendist veel tõusta, või kukkuda suutsite. Rada oli vist raske, kui aegu vaadata
Nongrata, , 02.09.2009 14:48
Tänud Raunole, leidsin endast ka paar pilti Tänud Rihole, hea üritus oli
Riho Kokk, k.riho@neti.ee, 02.09.2009 14:19
Ohooo, mis meeldiv üllatus. Tänud Rauno.
Rauno, rauno.agu@gmail.com, 02.09.2009 13:22
Tere Kallid võistlejad! Mõned pildid tegin oma koduhoovist ja nautisin teie naeratusi, kes olid 75km distantsi ette võtnud, Teil polnud enam pallju jäänud, ja seda enam oli teie entusiasm innustav. Kahjuks kõiki seal peal ei ole, kuna esimesed ma magasin lihtsalt maha ja läinud nad olidki tagasipöördumatult Pildid leiate järnevalt aadressilt: http://pilt.delfi.ee/user/41205/ Head piilumist!!!
Riho Kokk, k.riho@neti.ee, 02.09.2009 11:49
PILT: Minu andmetel sellel üritusel keegi pilte ei teinud ja me ise seda teenust sisse ei ostnud. Kui siis keegi omal algatusel kusagil tegi. Kahjuks seekord sedasi.
Pilte., , 01.09.2009 17:02
Tahaks väga pilte näha....
Anu Kilki, moedaku@ragaverevv.ee, 01.09.2009 13:29
Tere rattarahavas, spordibaas tänab teid kõiki. Kuulsin huvilistelt, et foorumis otsitakse kaotatud asju. Maratonipäevast jäid baasi (to: kollane) uvex kollased prillid musta raamiga. Saunas oli tumesinine meeste Nivea pesutarvikute kott (tühi). Ja kõrvalseisja nägi, kui Raul Olle võttis jalast jalanõude kaitsed ja jättis kivile. Need kuivavad ka baasi katlaruumis Ning veel üks isostari joogipudel (jällegi tühi). Meie kontaktid on 3223 565 ja 528 3836, kes tunneb, et tema asjad on loetelus. Teistele tere tulemast treenima suvel ja iseäranis talvel, kui meil on väga mõnusad suusarajad ja pea samal rajal Viru suusamaraton.
rattur, , 01.09.2009 12:39
Tänud kena ürituse eest ! Kartsin ja põdesin väga, et kas tulla jne. Vägisis tuli see eelmise aasta jama meelde, mis Rakveres toimus. Aga , kui teada sain , et orgukomitee teine ja rada teine, siis sain julgust juurde ja nüüd väga rahul, et tulin. Kas pilte ka tehti , just see stoppkaader või mis iganes see on. Teeb alati meeletult häid pilte ja tasuta ka.
Võistleja nr 21, , 01.09.2009 10:24
Suured tänud võisteljale kes otsustas mu piinasid pikendada peale seda kui mul kett puruks oli läindu ja jooksin metsast välja et maha tulla. Osavad käed tegid mu keti korda ja olingi taas rajal et RADA MIND EI VÕIDAKS Ma ei mäleta inimest kes mulle ketivõtme andis..aga minu tel nr on 56679285, helista ja vaatame kuidas selle tagasi saad. Tänud. Korraldus ise ja rada olid väga head


Kõige populaarsemad
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE