estenglv
WAP version
Login form
Rakke Rattamaraton 59 km
Rakke Rattamaraton 37 km
Kaugus Tallinnast 130 km, Tartust 80km, Paidest 50km, Rakverest 45, Jõgevalt 32, Viljandist 100km. Tallinna ja Viljandi poolt tulijad, kes sõidavad mööda Tallinn-Tartu mnt. peaksid pöörama Mäekülast Koeru peale. Tartu poolt tulijad saavad kõige otsem mööda Piibe mnt. tulles, pöörates ...
Edasi ››
301 Moved Permanently Date: Tue, 07 Jul 2020 02:00:02 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
elion
AMETLIK KÜTUSETARNIJA
alexela
AMETLIK RATTAPARTNER
hawaii ekspress
AMETLIK AUTOPARTNER
silberauto
AMETLIK SPORDIJOOK
arctic
SUURSPONSORID
bosch
HMN
MEEDIAPARTNERID
eesti päevaleht
kanal2
uuno
SPONSORID
euronics
a&t sport
fixus
dunker
bp
7. Rakke Rattamaraton (EEC)
Aeg 12.08.2007
Koht Rakke EST
Spordiala Jalgrattasport
Distants Põhisõit 59 km, start 12:00
Matkasõit 37 km, start 13:00
Lastesõidud algavad 12:10
Korraldaja Spordiklubi Rakke, Enno Eilo, +372 515 3228, enno.eilo@mail.ee
VÕISTKONDLIK JÄRJESTUS 2007 INDIVIDUAALNE JÄRJESTUS 2007 LASTESÕITUDE TULEMUSED STARDI-NIMEKIRI ΠΟЛОЖЕНИЕ Ο СΟРЕВНОВАНИЯХ
RAJAKIRJELDUS
print
Rakke Rattamaratoni põhisõidu 59 km rajakirjeldus.

Käesoleva aasta Rakke Rattamaratoni rada on suuremas osas sarnane eelmise aasta rajale. Suuremad muudatused on stardijärgsed 2,2km, mille läbimise järel suundub rada paljudele juba tuttavale Rakke Linnamäele. Muudetud on Edru kruusakarjääris sillale jõudmist ja ehitatud ka uus moodsam sild. Järgmine suurem muudatus on jõudes Emumäe tippu. Väike muudatus peale Salla joogipunkti. Muudatused on ka Tammikus enne matka- ja põhisõidu ühinemist. Peale kolmandat joogipunkti Lammaskülas aga kimatakse täie auruga hoonesse, milles tuleb läbida 100m tehniline lõik. Ootamatult on Onga oja algus tänavu veerohke ja ilmselt tuleb Kamariku paekarjääris läbida juba esimene veetakistus. Lõpukilomeetrid on samad eelmise aastaga, kuid jõudes 5km enne lõppu Edru voorele, pöörab rada kohe paremale Rakke Linnamäe poole. Järgnevalt rajaprofiil ja väike ülevaade olulisematest kohtadest, kindlasti on see abiks omapäi rajaga tutvujaile.

Start väljub Rakke Linnamäe staadioni peaväravast ja suundub mööda Staadioni tänavat üle aleviku peatänava tühermaale. Mitmed keerutamised ümber angaaride ja hoonete, taas ületatakse peatänav.
2,2 km- jõutakse laululavani viivale kruusateele.
5,2 km- jõutakse Edru-Rakke kruusateele.
6,6 km- kruusateelt pööratakse vasakule põldude vahele ja vanale suusarajalele.
8,9 km- põlluteelt vasakpööre väikesele singlijupile.
9,2 km- ületatakse Edru mäel Rakvere- Vägeva mnt.
10 km- tehniline singel pehmel samblal männinoorendikus, millele järgneb vasakpöördega karjääritee.
10,7 km- sild karjäärist lahkudes
10,9 km- korraks lahknevad 59 ja matkasõit, 59 suundub vasakule
11,7 km- jõutakse pikimale 6 km kruusalõigule, vahelduvad hea kruusatee ja vähekasutatav keskelt rohuribaga kruusatee.
16,5 km- 1 JP-Mõisamaa, natuke kiire koht aga siiani ei ole probleeme tekitanud.
16,8 km– 59 ja 37 lahknevad, 59 suundub paremale
19,9 km- kruusatee lõpp ja suundutakse paremale põlluteedele, mõnes kohas on täidetud auke põllukividega. Kivid tähistatakse.
20,6 km – jõutakse Mäistesse, keeratakse paremale kruusateele,algab laskumisega. Kruusatee läheb üle kõva tuhapõhjaga teeks ja viimased 150m on värskelt pinnatud killustikuga.
22,8 km– ületatakse Olju-Salla asfalttee ja kohe väga ohtlik vasakpööre kruusalt karjakopli ja põllu vahele. Algab tõus Emumäkke!!! 
23,7 km– Emumägi!!! Emumäe tõusule järgneb väga tehniline singel, nõuab kindlasti tähelepanu. Peale singli läbimist jõutakse taas vaatetorni juurde ja suundutakse vaatetorni juurest lahkuvale teele. Jõudes parklani kohe parempööre nn. Päikeseonni poole. Päikese onnist alates laskutakse Emumäelt . Laskumise lõpp peale vanu mürgitünne on üksikute salakavalate kividega. Kivid tähistame.
25,5 km– jõutakse kruusateele vasak pööre ja 200m pärast uuesti vasakule põlluteele. Tõustakse uuesti Emumäele. Paljanduva liiva-kruusa kalda juurest parempööre tõusuga kaldapealsele ja männinoorendikku.
26,5 km- jõutakse Salla küla poolt Emumäkke tõusvale Olju-Salla asfaltteele. 150m pärast pööre vasakule kuusenoorendikku ja ületatakse Emumäe vaatetorni parkla taas, suund nn. koobasonnile.
27,7 km- Korraks jõutakse veel parempöördega asfaldile. Peale 100m läbimist asfaldil vasakpööre ja algab laskumine Emumäelt. Laskumise lõpus väga ohtlik vasakpööre põlluteelt karjamaale ja sealt edasi nauditavale singlile. Singlile järgneb laskumine silohoidla äärelt. Rada teeb ringi ümber väätise hoidla. Hoidla taga ohtlikud pikiroopad!!! Jõudes vana tanklani vasakpööre.
29 km- 2JP- Salla, järgneb lähestikku kolm vasakpööret ja tõustakse Salla kiigeplatsile.
30 km- Väga ohtlik laskumine kruusal, parktiliselt kaks tagasi pööret lahtisel kruusal!!!
31 km- kruusateelt pööratakse põlluteele. Väga salakavalad pikiroopad varjavad ennast rohu all !!!
31,6 km- vasakpööre metsa, lõigu keskel veidi tehnilisem osa, lõpus läbitakse taluhoov.
32,7 km- korraks jõutakse kruusateele, 200m pärast vasakpööre metsa. Enne võistlust rada läbides võib seal liikuda suur hall koer, kuid ta ei ole tige.
34,4 km- läbitakse Mäe talu hoov e. mitteametlik joogipunkt. Korraks jõutakse asfaldile (Tammiku-Salla-Käru mnt.), 300m pärast vasakpööre kruusateele. Tee läheb sujuvalt üle asfaldiks ja Tammiku külas varikatuse juures vasakpööre. Hooldekodu eest suundub rada paremale mõisahoone ette. Peale mõisahoonest möödumist lõppeb jalgrada VÄGA OHTLIKU LASKUMISEGA Tammiku järvede äärde. Laskumisel madalad vajunud trepiastmed, vääratus võib lõppeda järves!!!
39,9 km– sild üle Tammiku järvi ühendava kanali.Järgneb singel pehmel turbapinnasel.
37,2 km– 59 ja 37 rajad ühinevad heinamaa teel. 400m pärast läheb heinamaatee üle kruusateeks.
38,6 km- jõutakse raja kõige pikemale asfaldi osale.
40,0 km- mahapööre asfaldilt, kruusal lahtised kivid!!! 300m pärast ohtlik silla ületus MÄRJA ILMAGA VÄGA LIBE!
40,4 km
- 3JP Lammasküla, peale joogipunkti kaarjat läbimist tähelepanu nõudev parempööre.
41 km- rada läbib vana sigala, järgneb kruusatee.
42,4 km- lõpeb kruusalõik ja sõidetakse ümber paekarjääri heinamaateel, lõigu lõpus vasakpööre karjääri.
44,2 km- esimene veetakistus- kõva põhjaga. Sügavus oleneb ilmastikust, kuid üle rummu ei tohiks kerkida. Paremalt võimalus ületada ka jalgsi mööda paekive.
45,3 km- jõutakse Rakvere-Vägeva mnt.-ni vasakule mööda põlluäärt ja korraks vasakule kruusale, mille järel 100m pärast parempööre. Edasi kulgeb rada mööda elektriliini aluseid ja peale taluhoovi ka gaasitrassiteel, kuni jõutakse kuivatikompleksi.
48 km – peale kuivatikompleksi paar tehnilisemat singlit
49,6 km- ületatakse Kapu-Rakke-Paasvere tee ja rada siirdub heinamaa servadesse ja põlluteedele.
51,1 km- teine veetakistus, koprad on olnud virgad ja kõvapõhjaga koolmekoht ei tee sõidukingigi märjaks. Peale veetakistust muutub põllutee peagi kruusateeks.
52,1 km- keeratakse kruusateelt paremale auklikule asfalteele. Seda võib tinglikult nimetada ka tõusu alguseks Edru voorele.
52,8 km- 4JP Mõisamaa, mille järel ületatakse Rakvere-Vägeva mnt. ja jätkatakse parempöördega tõusu Edru voorele
53,8 km- lõpeb raske tõus Edru voorele ja korraks sõidetakse raja alguse 8-ndat km vastupidises suunas
54,7 km- ohtlik singel, ületatakse planguga kaetud pehme sooniku koht.  
55,0 km – parempööre, jõutakse kruusateele ja läbitakse seda jällegi algusele vastasuunas 1km jagu.
56,0 km- enne kruusatee laskumist läheb rada paremale ja lõikab ohutuse tagamiseks kurvi heinamaal.
56,1 km- algab viimane ränk tõus Rakke Linnamäele, korraks jõutakse võistluskeskuse vahetus- lähedusse staadionikatla äärele, kuid see ei tähenda veel kannatuste lõppu.
56,8 km- lõpeb tõus ja algab ERITI OHTLIK laskumine linnamäelt. Laskumise lõpus paremale tagasipööre ja raja alguse 3-ndat km sõidetakse jällegi vastassuunas. Suusahüppemäe vastunõlva juurest sõidetakse raja alguse 4-ndat km algusega samas suunas.
Viimased 300m on kaunis kitsad ja tehnilised, seepärast viimased möödumised võiksid toimuda veidi varem.

Asfalt- 3 km
Metsarajad, suusarajad- 15 km
Põlluteed, heinamaa- 22 km
Kruusateed- 19 km

‹‹ Tagasi
Rakke EEC 2007
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:
to Neeme, , 21.08.2007 14:50
Nimed ja näod saab kokku panna ka tulemuste lehel nime taga oleval fotoka ikoonil klikates :)
Neeme, , 17.08.2007 10:07
ORKUTIS olemas ka Elion Estonian Cup-i nimeline communiti, et saaksime nimed ja näod kokku panna!
enno, enno.eilo@mail.ee, 16.08.2007 09:29
kui kellelgi on pilte Rakke maratonist, eriti autasustamisest Oleksin väga tänulik ja kindlasti huvituksin neist. Ja muidugi ka tasu oleks kindlustataud ;)
enno, enno.eilo@mail.ee, 16.08.2007 09:24
eile õhtuks sai praktiliselt kogu "asi" kokkupakitud. Veel on jäänud poolelt rajalt koristada turgutusvahendite pakendid ja ümbrispaberid siis võib maratoni lõppenuks lugeda. Tänan siinkohal võistlejaid, kes sellel palaval päeval tee Rakkesse ettevõtsid ja võistlusest, võistluse tegid. Meie väikese koha jaoks on see ikka suur pidu, kui niipalju külalisi korraga saabub:)) Tänud veelkord korraldajate poolt ja kohtumiseni Rakveres ja Jõulumäel
enno, enno.eilo@mail.ee, 16.08.2007 09:12
leitud on : 1. sigma sport kompu, (57,1 näiduga) hall 2. kiiver mida siin otsiti juba 3. sigma sport pulsoka vöö 4. sadulakott scott(eblad, kuuskandid, lohv) 5. sadulakott (lohv ja mustad eblad kilesse pakituna) Rohkem väärtuslikku tavaari hetkel minu käsutuses pole. Mitmed asjad olen jõudnud juba omanikele kätte toimetada.
enno, enno.eilo@mail.ee, 16.08.2007 09:02
Lapsevanemale- kontrollisin kõik nimekirjad ise üle. Kedagi puudu pole peale 3 katkestaja ja 2 mittestartinu. Ka vanused klapivad reg. lehel olevatega,nimekirjast kedagi välja jäänud pole. Ainuke mida leidsin oli üks täheviga. Kui on tõesti mingi ebatäpsus palun ole hea ja teavaita sellest minu mailile
mina, , 15.08.2007 00:27
laudas ikka filmiti mitte ei tehtud pilte...minu teada!
Juss, , 14.08.2007 13:11
Sportfotos toimib praegu vist ainult numbri järgi otsin Rakke galeriist. Nime järgi ma ennast ei leidnud.
Kristjan, , 14.08.2007 13:08
Siis oli mul vale informatsioon, aga see selleks- teab kas tuleb pilte juurde? Praegu alles ca 1200!?
Jaanus, , 14.08.2007 13:08
Laudas tehti pilte küll. Et just fotograafi juures minu ees üks matkasõitja kukkus ning võttis vähe aega enda lahti harutamiseks, siis oli parajalt aega särki ning kiivrit võtteks sättida.


Kõige populaarsemad
Elion Estonian Cup 2007 Rattasportlase sooduskaart
alexela sooduskaart EEC2007
ELION ESTONIAN CUP 2007
EEC 2007
peasponsor
Elion EEC 2007
MB banner EEC 2007
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE