estenglv
WAP version
Login form
RSS
Fuji Rakke Rattamaratoni võitis Alan Oras 16.08.2009 (0)
Eesti suurima maastikurattamaratonide sarja Elion Estonian Cup eelviimase etapi võitis sarja mullune üldvõitja Allan Oras (Rietumu Bank Riga võistkonnast). Tänavusel hooajal, oli see Allanile ...
Viimane võimalus! 14.08.2009 (0)
Viimane võimalus registreeruda Fuji IX Rakke Rattamaratonile on veel võistluspäeval 16.augustil kella 9.00 kuni 11.30 võistluskeskuses Rakke linnamäe staadionil.
Täna, kolmapäeval lõppeb registreerimine Fuji IX Rakke Rattamaratonile 12.08.2009 (0)
Täna lõppeb Fuji IX Rakke Rattamaratoni soodushinnaga registreerimine 05.08.2009 (0)
Kuu aega Fuji IX Rakke Rattamaratonini 22.07.2009 (0)
Fuji IX Rakke Rattamaratonini on jäänud 2 kuud! 18.06.2009 (4)
Rakke 57 km
Rakke 37 km
301 Moved Permanently Date: Wed, 13 Nov 2019 03:00:02 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
Fuji 9. Rakke Rattamaraton (EEC 2009)
Aeg 16.08.2009
Koht Rakke EST
Spordiala Jalgrattasport
Distants Maraton 57 km 12:00
Poolmaraton 37 km kell 13:00
Lastesõidud kell 12:10
 
Korraldaja Spordiklubi Rakke, Enno Eilo, +372 515 3228, enno.eilo@mail.ee  
Rakke Rattamaratoni korraldajad tänavad kõiki osalejaid ja toetajaid! Kohtumiseni 2010!
EEC 2009 KOONDTULEMUSED LASTESÕIDUD AJAKAVA JOOGIPUNKTID PESEMINE TOITLUSTAMINE
RAJAKIRJELDUS
print
Fuji IX Rakke Rattamaratoni maratoni rajakirjeldus.

Käesoleva aasta Rakke Rattamaratoni rada on suuremas osas sarnane eelmise aasta rajale. GPS seadme järgi peaks kujunema rajapikkuseks 57,4 km ja 665 m tõusu.

Muudatused rajal jäävad kõik raja teise poolde. Eimene neist ootab II JP kohal mille asukoht on veidi teise nurga all ja varasemast 2 järsku vasakpööret jäävad välja. Järgmine muudatus on 31 km peale seda, kui pikalt kruusalõigult pööratakse killustikuga täidetud põlluteele. 200m pärast on järsk vasakpööre ja läbitakse laskumisel talu hoov. Enne võistlust rada läbides tuleks seal olla tähelepanelik. Uuendus tähendab ka ühte lisanduvat kruusatõusu. Järgmine muudatus võrreldes varasemaga on 41 km peale lauda läbimisele järgneva kruusatee lõppu. Võistlusrada ei kulge enam paekarjääri äärel vaid suundub otse ja peagi laskub parem pöördega karjääri põhja. Lompide olemasolul on need karjääris madalad ja kõva põhjaga. Uued singlid ootavad osalejaid ka 47km peale kuivati kompleksi ja ka enne asfaldi ületust. Veidi muudetud on ka viimast kilomeetrit enne finišit. Mitmele lõigule anname nimed, et osalejatel oleks hiljem kergem kaasvõistlejatega muljetada ja vastavas rajaosas toimunud sündmusi kirjeldada.

Järgnevalt rajaprofiil ja väike ülevaade olulisematest kohtadest, kindlasti on see abiks omapäi rajaga tutvujaile.
Interaktiivne rajakaart SIIT.

Start väljub Rakke Linnamäe staadioni peaväravast ja suundub mööda Staadioni tänavat üle aleviku peatänava tühermaale. Mitmed keerutamised ümber angaaride ja hoonete, taas ületatakse peatänav. Stardi- ja finishi kaart
3.km- jõutakse laululavani viivale kruusateele, järgnevad suusarajad.
5.km- jõutakse praktiliselt linnamäe kõrgemasse tippu ja laskutakse Edru-Rakke kruusateele (maratoni toimumisel võib juba olla tolmuvaba kate)
7.km- pööratakse vasakule põldude vahele ja vanale suusarajale(nn.välgu sirge).
9.km- põlluteelt vasakpööre väikesele singlijupile mille järel ületatakse Edru mäel Rakvere- Vägeva mnt.
10.km- tehniline singel(nn.greete singel) pehmel samblal männinoorendikus mille lõpus ¯¯ ohtlik vasakpööre, järgneb karjääritee.
11.km- karjäärist lahkudes sild, 100m peale silda korraks maratoni ja poolmaratoni rajad lahknevad. Maraton suundub vasakule! 100m pärast ¯¯ ohtlik laskumine raiesmikul.
12.km- jõutakse pikimale 6 km kruusalõigule, vahelduvad hea kruusatee ja vähekasutatav keskelt rohuribaga kruusatee.
14.km- JP1 Lasinurme, praktiliselt tagasipööre parki.
17.km- maraton ja poolmaraton lahknevad, maraton suundub paremale!
18.km- kruusateelt suundutakse paremale põlluteedele, mõnes kohas on täidetud auke põllukividega. Kivid tähistatakse.
20.km- (tähelepanu rajaga tutvujatele!!!tuleku ja mineku rajad väga lähestiku) jõutakse Mäistesse, keeratakse paremale kruusateele, algab laskumisega. Kruusatee läheb üle kõva tuhapõhjaga teeks ja viimased 150m on värskelt pinnatud killustikuga.
23.km- ületatakse Olju-Salla asfalttee ja kohe ¯¯¯ väga ohtlik vasakpööre pinnatud teelt karjakopli ja põllu vahele. Algab tõus Emumäkke!!!
24.km- Emumägi!!! Emumäe tõusule järgneb ¯¯ väga tehniline singel, nõuab kindlasti tähelepanu. Peale singli läbimist jõutakse taas vaatetorni juurde ja suundutakse vaatetorni juurest lahkuvale teele. Jõudes parklani kohe parempööre nn. Päikeseonni poole. Päikese onnist alates laskutakse Emumäelt. Laskumise lõpp peale vanu mürgitünne on üksikute salakavalate kividega. Kivid tähistame.
26.km- jõutakse pinnatud teele, 200m pärast pööre vasakule põlluteele ja algab uuesti tõus Emumäele. Paljanduva liiva-kruusa kalda juurest, parempööre tõusuga kaldapealsele järgneb männinoorendik.
27.km- jõutakse Salla küla poolt Emumäkke tõusvale Olju-Salla asfaltteele. 150m pärast pööre vasakule kuusenoorendikku ja ületatakse Emumäe vaatetorni parkla taas, suund nn. koobasonnile. Korraks jõutakse veel parempöördega asfaldile. Peale 100m läbimist asfaldil vasakpööre ja algab laskumine Emumäelt.
28.km- Laskumise lõpus suurel kiirusel ¯¯ ohtlik vasakpööre põlluteelt karjamaale ja sealt edasi nauditavale singlile. Singlit on tänavu veidi pikendatud(nn.silo singel). Singlile järgneb laskumine silohoidla äärelt. Rada teeb ringi ümber hoidla. Jõudes vana tanklani, järgneb vasakpööre ja koppli äärsel lõigul on takistus millest tuleb üle sõita ¯¯ .
29.km- 2JP- Salla, järgneb lähestikku kaks vasakpööret ja tõustakse Salla kiigeplatsile.
30.km- peale kiigeplatsi ¯¯¯ väga ohtlik laskumine kruusal, praktiliselt kaks tagasi pööret lahtisel kruusal!!!
31.km- kruusateelt pööratakse killustikuga täidetud põlluteele, mille keskel järsk vasakpööre ja läbitakse suurel kiirusel taluhoov millele järgneb vasakpöördega tõus. Järgnevad metsarajad ja põlluäärsed lõigud.
32.km- korraks jõutakse kruusateele, 200m pärast vasakpööre metsa.
34.km- Korraks jõutakse asfaldile (Tammiku-Salla-Käru mnt.), 400m pärast vasakpööre kruusateele. Tee läheb sujuvalt üle asfaldiks ja Tammiku külas varikatuse juures vasakpööre. Hooldekodu eest suundub rada paremale mõisahoone ette.
36.km- Peale mõisahoonest möödumist lõpeb jalgrada ¯¯¯ VÄGA OHTLIKU LASKUMISEGA Tammiku järvede äärde. Laskumisel madalad vajunud trepiastmed, vääratus võib lõppeda järves!!! Samal kilomeetril veel sild üle Tammiku järvi ühendava kanali. Järgneb singel pehmel turbapinnasel mille järel maratoni ja poolmaratoni rajad ühinevad heinamaa teel. 400m pärast läheb heinamaatee üle kruusateeks.
38.km- jõutakse raja kõige pikemale asfaldi osale.
39.km- mahapööre asfaldilt, kruusal lahtised kivid!!!¯¯¯ 200m pärast ¯ ohtlik silla ületus MÄRJA ILMAGA VÄGA LIBE! 3JP Lammasküla, peale joogipunkti kaarjat läbimist tähelepanu nõudev parempööre.
40.km- rada läbib vana sigala, järgneb kruusatee.
42.km- lõpeb kruusalõik ja sõidetakse otse ja laskutakse paekarjääri põhja. Lombid ei ole sügavad ja on kõva põhjaga. Kivid teravad ja ohtlikud.
44.km- esimene veetakistus- kõva põhjaga. Sügavus oleneb ilmastikust, kuid üle rummu ei tohiks vesi kerkida. Paremalt võimalus ületada ka jalgsi mööda paekive ja kaubaaluseid.
46.km- jõutakse Rakvere-Vägeva mnt.-ni, lõige vasakule mööda põlluäärt. Korraks vasakule kruusale, mille järel 100m pärast parempööre. Edasi kulgeb rada mööda elektriliini aluseid ja gaasitrassiteel, kuni jõutakse kuivatikompleksi.
47.km- peale kuivatikompleksi paar tehnilisemat singlit(nn.ergo singel), lõpuosas laskumisel ¯¯¯ VÄGA OHTLIK tagasipööre. Ületatakse Koeru-Rakke-Paasvere tee ja rada siirdub heinamaa servadesse ja põlluteedele.
50.km- teine veetakistus, jõgi on süvendatud ja vesi on väga madal. Peale veetakistust muutub põllutee peagi kruusateeks.
51.km- keeratakse kruusateelt paremale auklikule asfaldteele. Seda võib tinglikult nimetada ka tõusu alguseks Edru voorele. 4JP Väike-Rakke, mille järel ületatakse Rakvere-Vägeva mnt. ja jätkatakse parempöördega asfaldilt tõusu Edru voorele.
53.km- lõpeb raske tõus Edru voorele ja korraks sõidetakse raja alguse 7-ndat km vastupidises suunas (nn.välgu sirge).
53.km- ¯¯ ohtlik singel, ületatakse planguga kaetud pehme sooniku koht. Peale kiiret laskumist S mändidevahel, jõutakse kruusateele ja läbitakse seda jällegi algusele vastasuunas.
54.km- enne kruusatee laskumist läheb rada paremale ja lõikab ohutuse tagamiseks kurvi heinamaal. Algab viimane ränk tõus Rakke Linnamäele, korraks jõutakse võistluskeskuse vahetus- lähedusse staadionikatla äärele, kuid see ei tähenda veel kannatuste lõppu.
56.km- lõpeb tõus ja algab ¯¯¯ ERITI OHTLIK laskumine linnamäelt. Laskumise lõpus paremale tagasipööre.
57.km- raja alguse 3-ndat km sõidetakse jällegi vastassuunas, kuid väikese haagiga.
58.km- Suusahüppemäe vastunõlva juurest sõidetakse maratoni raja alguse 4. km algusega samas suunas, kuid väikese lisaga. Viimased 200m on kaunis kitsad ja tehnilised, seepärast viimased möödumised võiksid toimuda veidi varem.

Asfalt- 3 km
Metsarajad, suusarajad- 17 km
Põlluteed, heinamaa- 19 km
Kruusateed- 20 km
‹‹ Tagasi
Rakke RM 09
Rakke RM 09 sponsid
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:
TO Spordisõber, , 11.09.2009 08:56
Enno meil ja telefon on üleval kirjas, küsi Ennolt ja vastus ongi käes.
Spordisõber, , 10.09.2009 21:09
Tere, kas keegi oskab öelda, kust selliseid joogipudeleid nagu joogipunktis jooki pakuti osta saab või tellida.
to 2 nädalat, , 01.09.2009 15:35
et siis koolipäev sai läbi juba?
rhkem kui kaks nädalat möödas, , 01.09.2009 14:27
ja ikka esialgsed tulemused... sprottinhvo ikka paneb heasti.
enno, , 28.08.2009 08:37
seal oli ka teine piltnik aga tema pildid pole veel minuni jõudnud
., , 27.08.2009 18:06
www.proshop.ee/galerii
Chris, , 27.08.2009 17:50
Tahaks teada kas see mees kes veetakistuse juures pilte tegi riputas ka kuhugi üles pildid?
Teie nimi: *, Teie e-mail:, 25.08.2009 09:43
Tekst: * kaua need /esialgsed/ tulemused siin üleval on? Minu teada on championchip lõplikud ja kinnitatud tulemused juba ammu SPORTINFOle edastanud.
enno, , 24.08.2009 07:26
kellel midagi kadus vaadake kadunud asjade pilte- pillid, kilekad,kiiver, rattapüksid jne.
enno, , 22.08.2009 10:57
Leitud asjad- http://album.ee/album/482219/50191637 Tegelikult vedas ilmaga maratoni päeval kõvasti järgmisel päeval oli täielik uputus- http://album.ee/album/482219/50191639 Peakorraldajana tänan kõiki osalejaid- tänu Teile sai peetud üks tore kihutamine


Kõige populaarsemad
EEC 09
Tallinna Sadam 09
Axa 09
Nissan MTB
Arctic 09
Premia 09
Fixus
Acer 09
AT Sport 09
Alexela 09
Tallink 09
Kult.kapital 09
Hasart MNK 09
MEEDIAPARTNERID
EPL
Uuno 09
Sportinfo 09
Proshop_09
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE