estenglv
WAP version
Login form
RSS
Rõuge rattamaratonil näitas teravaimat jalga Caspar Austa 18.05.2009 (2)
Laupäeval Rõuges toimunud Elion Estonian Cup rattamaratonide sarja teine etapp tõi vaatamata jahedale ilmale Kagu-Eesti mägisele maastikule ennast proovile panema üle pooleteise tuhande ratturi ...
Rõuge Rattamaratoni rajal turgutab võistlejaid “Trehvämi Rõugõn” toitlustuspunkt 15.05.2009 (2)
Rõuge Rattamaratonist osavõtjaid kostitakse järjekordselt omanäolise toitlustuspunktiga “Trehvämi Rõugõn”.
Rõuge Rattamaratoni järelüritusena toimub 17. mail Rõuge Mägirattasprint 12.05.2009 (0)
Rõuge Rattamaratoni avatud rada sõidetakse pühapäeval, 10. mail 08.05.2009 (0)
EEC 2. etapi Rõuge Rattamaratoni rada sai tähistuse 05.05.2009 (0)
Rõuge 59 km
Rõuge 36 km
Rõuge rattamaratoni võistluskeskus asub Rõuges Ööbikuoru platool. Stardikoha kaugus Tallinnast on 270km, Pärnust 212km, Rakverest 215km, Tartust 85km, Võrust 16km.
Tallinna, Tartu, Pärnu poolt tulijatel soovitame kohalejõudmiseks kasutada Võru linna ringteed. Kohe peale Võru ...
Edasi ››
301 Moved Permanently Date: Sun, 29 Mar 2020 02:00:02 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
Rõuge Rattamaraton (EEC 2009)
Aeg 16.05.2009
Koht Rõuge EST
Spordiala Jalgrattasport
Distants Maraton 59 km start kell 12:00
Poolmaraton 36 km start kell 13:20-13:30
Lastesõidud stardid alates kell 12:10
Korraldaja SK Haanja Rattamaratonid, Ivar Tupp +372 511 4179 info@haanjamatkad.ee  

Käesoleval hooajal on soovitatav ja lubatud kiibikinnitus jalgratta esihargile vastavalt fotol näidatule
 kiibikinnitus_r.jpg

EEC 2009 KOONDARVESTUS LASTESÕIDUD 2009 RÕUGE 2008
RAJAKIRJELDUS
print

Rõuge rattamaratoni poolmaratoni 36 km rajakaart
Suurema kaardi leiab SIIT


EEC Rõuge Rattamaratoni poolmaratoni rajakirjeldus.

Käesoleva aasta poolmaratoni raja pikkuseks kujunes 35,9km, tõusumeetreid näitas kell 387. Mõlemad numbrid ei pretendeeri absoluutsele tõele, aga korraldaja käsutuses paremaid vahendeid nende nii vajalike numbrite määramiseks kahjuks ei ole.

Poolmaratoni rajaprofiil

rougerm09_36profiil.jpg
 

Poolmaratoni start antakse orienteeruvalt kell 13:20-13:40. Ujuv stardiaeg on tingitud vajadusest reguleerida poolmaratoni ja pika sõidu radade kokkuminemise kohale saabuvate ratturite tasemevahesid, ehk siis eelmise pika ja keerulise lause sisu on lihtne, me ei soovi, et maratoni võidu peale kimavad ässad peaksid poolmaratoni nautivate perede vahel laveerima.

Start antakse nagu ikka Rõuge Ööbikuoru platsilt, algus läheb veidi mööda asfalti, siis 3 km tõusvalt mööda külavaheteed, mis võib kuiva ilmaga olla pisut liivane. Kolmandal kilomeetril keerab rada paremale kõvema kattega külavaheteele ja järgneb kaks üsna ohtlikku kiiret vasakkurvi. Kuni kümnenda kilomeetrini kulgeb rada peamiselt allamäge, siis ootab metsa-vahel ees esimene märjem koht. Hetkel veel üsna viisaka välimusega lomp võib ilmastiku, aga peamiselt selle eelnevalt läbinud üle tuhande ratturi tagajärjel olla üsna märg ja lai, samas kui need tuhat kõik muda oma rataste külge korjavad, võib tegu olla ka kuiva teega J 

Nüüd läheb veidi raskemaks, sest alates 10-ndast kilomeetrist näitab profiil pikemat ronimist, mida sõitja aga vähe tunnetab, sest kokku ronitakse 6 kilomeetri jooksul ligi 100 meetrit kõrgemale. Siis saab veidi allamäge kruusatee peal puhata ja juba ootabki TP1 Järvekülas. TP on viidud veidi teelt eemale paremale, nii et need, kes TP-d külastada ei soovi, saaksid sealt hooga läbi panna. Turgutuse vajajatel oleks siis vaja aegsasti paremale hoida.

Peale TP-d on veel veidi kruusateed, siis üks korralik laskumine ja nagu ikka, järgneb laskumisele tõus – minu hinnangul raskusastmelt selle raja tõus nr 3 – Härämägi. Peale tõusu lahkub pikk sõit paremale poole Haanja mägesid vallutama, otse minev poolmaratoni rada aga hakkab vaikselt laskuma tagasi Rõuge poole. 21-l kilomeetril läheb tee üle Rõuge-Haanja tee (kaasaelajatele hea koht ergutamiseks) ja juba paarisaja meetri pärast ühineb rada taas pika raja sõiduga (pika raja 45-s kilomeeter).

Paar kilomeetrit kiiret külavaheteed, siis samapalju laskuvat kruusateed ning TP2 – Rõuge vald – on juba lähedal. Enne veel kiire mahapööre vasakule, veidi heinamaad, laskumine talu juurde ja siis: tangupuder, koduõlu, pasunakoor, sajad ergutajad jne jne jne. Söö korralikult, sest kohe järgneb poolmaratoniraja esimene jooksu(kõnni)tõus, millele järgneb raskusastmelt raja tõus nr 2 – Jaamamägi. Edasi veidi nikerdamist, kiire laskumine Nogo külla, veidi kruusa- ja külavaheteid ning algavad raja viimased kilomeetrid juba Rõuge aleviku vahel.

Esiteks pikk laskumine raja madalaimasse punkti – Ratasjärve sillale, edasi tehniline Ratasjärve kallasrada ja siis tõus Ratasjärve äärest üles. Soovitan selleks tõusuks varusid hoida, sest tegu on raja raskeima tõusuga. Veel natuke metsarada Suurjärve ääres, küla läbimine ja siis järgneb viimane laskumine Valgjärve äärde. Ja edasi – edasi ongi veel ainult finišitõus Ööbikuoru platsile.

Ivar Tupp
Korraldaja

Tel. 511 4179
‹‹ Tagasi
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:
janno=>maarek, , 03.06.2009 20:01
Et siis suhtume asja a\'la mina ja maailm- kes asja samamoodi kui mina ei näe on loll ja kui mina asjast aru ei saa alles siis on midagi mäda? Antud juhul siis esimene variant? Kulla mees- vähem siltidekleepimist (a\'la lugemisoskuseta inimesed) ning rohkem avarama pilguga vaatamist, need inimesed kes siin disaini kallal nurisevad on tüenäoliselt nii põhi- kui keskkooli läbi teinud nii, et lugemisoskuses vist ikka viga olla ei saa...
Maarek, , 30.05.2009 23:38
Lugemisoskuseta inimeste puhul ei aita ju mitte mingisugune eriline ülesehitus sel lehel. Ma ei saa aru, kuidas on võimalik, et ei nähta üleval järjest nupukesi Kalender, Uudised, Tulemused (rõhutatult), Registreeri võistlusele, Kommentaarid, Statistika ja Viited. Kas te tahate seda näha fondi suurusega 36 või 72, et piisavalt silma torkaks või milles asi? Sellel lehe ülesehituse loogikal pole häda midagi ja kui on inimesi, kes sellele pihta ei saa, siis tuleb neil vist iseendaga midagi ette võtta
janno, , 29.05.2009 22:31
Indrekule- keegi pole rääkinud suurest punasest nupust vaid loogilisest ülesehitusest. Natuke lapsik on mingile väitele kohe mitu vinti peale keerata ja asi mustvalgeks võõbata. Sellel teemal on viimase 10a jooksul tehtud väga põhjalikke uuringuid (mida silm esmalt haarab, kuidas peamised struktuurielemendid esile tuua, kuidas silmad ekraanil liiguvad jms). Vaata mõnelt veebilehti tegeva firma saidilt näidiseid- välimused erinevad, kuid struktuur selge (PS- pole ise kuidagi selle valdkonnaga seotud). Me oleme 21 sajandis- peale tööpäeva lõppu ei pea spordihuviline enam millessegi süvenema vaid tahab võimalikult lihtsalt oma info kätte saada.
Appi!!!, , 26.05.2009 15:46
Kuidas pääseb SPORTINFO lehelt minema
Appi!!!, , 26.05.2009 12:33
Aidake, kuidas pääseb SPORTINFO lehele?
Nõus, , 26.05.2009 12:04
Eks olgem ikka ausad - suhteliselt kribu ehitusega on see portaal küll ja liiga palju halltoone korraga + erinevad jooned-triibud. Võiks olla kena lihtne, puhas liides, siis ei jääks ka pilk nendele erinevatele sektsioonidele takerduma ja lingid hakkaks silma.
Arx, , 26.05.2009 08:58
olulised asjad kipuvad iga inimese jaoks erinevad olema
Riho, , 26.05.2009 08:36
Sarnaselt jannoga ei ole ka minu jaoks SPORTINFO portaali ülesehitus sugugi loogiline. Mingit punast nuppu ei ole tarvis. Lihtsalt olulised asjad peaks esile tõstetud olema.
indrek (to janno), , 26.05.2009 08:25
fakt on see, et ei saa teha ühte suurt punast nuppu, millele klikates on sul olemas viimased tulemused, üldseisude arvestused, pildid, statistika jne ning lõpuks pühitakse nina ka ära. väga palju sõltub ikka klaviatuuri ja tooli vahel olevast tihendist! selle asemel, et esimese hooga kohe foorumisse halama tormata võiks nagu korragi süveneda asjasse või midagi meelde jätta. tulemuste vaatamiseks on mitu erinevat võimalust ja kui inimene ise loogiliselt mõelda ei viitsi või suuda siis ei saa selles ka SPORTINFOt süüdistada.
janno, , 25.05.2009 22:38
ma ei oleks nii kuri nende peale kes ei leia esimese matsuga tulemusi üles vms. Fakt on see, et SPORTINFO.ee ei ole kuigi loogilise ja sujuva ülesehitusega portaal ning kui inimene ei leia infot ülesse siis pole inimene loll vaid disainer kes on vaid värvidele rõhku pannud.


Kõige populaarsemad
EEC 09
Tallinna Sadam 09
Axa 09
Nissan MTB
Arctic 09
Premia 09
Fixus
Acer 09
AT Sport 09
Alexela 09
Tallink 09
Kult.kapital 09
Hasart MNK 09
MEEDIAPARTNERID
EPL
Uuno 09
Sportinfo 09
Proshop_09
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE