estenglv
WAP version
Login form
RSS
Rõuge rattamaratonil näitas teravaimat jalga Caspar Austa 18.05.2009 (2)
Laupäeval Rõuges toimunud Elion Estonian Cup rattamaratonide sarja teine etapp tõi vaatamata jahedale ilmale Kagu-Eesti mägisele maastikule ennast proovile panema üle pooleteise tuhande ratturi ...
Rõuge Rattamaratoni rajal turgutab võistlejaid “Trehvämi Rõugõn” toitlustuspunkt 15.05.2009 (2)
Rõuge Rattamaratonist osavõtjaid kostitakse järjekordselt omanäolise toitlustuspunktiga “Trehvämi Rõugõn”.
Rõuge Rattamaratoni järelüritusena toimub 17. mail Rõuge Mägirattasprint 12.05.2009 (0)
Rõuge Rattamaratoni avatud rada sõidetakse pühapäeval, 10. mail 08.05.2009 (0)
EEC 2. etapi Rõuge Rattamaratoni rada sai tähistuse 05.05.2009 (0)
Rõuge 59 km
Rõuge 36 km
Rõuge rattamaratoni võistluskeskus asub Rõuges Ööbikuoru platool. Stardikoha kaugus Tallinnast on 270km, Pärnust 212km, Rakverest 215km, Tartust 85km, Võrust 16km.
Tallinna, Tartu, Pärnu poolt tulijatel soovitame kohalejõudmiseks kasutada Võru linna ringteed. Kohe peale Võru ...
Edasi ››
301 Moved Permanently Date: Tue, 31 Mar 2020 02:00:02 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
Rõuge Rattamaraton (EEC 2009)
Aeg 16.05.2009
Koht Rõuge EST
Spordiala Jalgrattasport
Distants Maraton 59 km start kell 12:00
Poolmaraton 36 km start kell 13:20-13:30
Lastesõidud stardid alates kell 12:10
Korraldaja SK Haanja Rattamaratonid, Ivar Tupp +372 511 4179 info@haanjamatkad.ee  

Käesoleval hooajal on soovitatav ja lubatud kiibikinnitus jalgratta esihargile vastavalt fotol näidatule
 kiibikinnitus_r.jpg

EEC 2009 KOONDARVESTUS LASTESÕIDUD 2009 RÕUGE 2008
RAJAKIRJELDUS
print

Rõuge Rattamaratoni 59 km rajakaart
Suurema kaardi leiab
SIIT


EEC Rõuge Rattamaratoni maratoni rajakirjeldus

Käesoleva aasta maratoni raja pikkuseks kujunes 58,6km, tõusumeetreid näitas kell 802. Mõlemad numbrid ei pretendeeri absoluutsele tõele, aga korraldaja käsutuses paremaid vahendeid nende nii vajalike numbrite määramiseks kahjuks ei ole.

Maratoni rajaprofiil:
rougerm09_59profiil.jpg

Raja raskusest või kergusest annab ilmselt veel aimu näiteks see, et mina, 90-kilone tšainik, sõitsin eile kõik tõusud sadulas üles (äpardusin ainult pudrupunktile, ehk viimasele TP-le vahetult järgneval lühikesel, ent ülijärsul tõusunukil). 139-se keskmise pulsiga (1 löök üle alumise läve) kulus mul raja läbimiseks 3 tundi ja 14 minutit.

Start antakse nagu ikka Rõuge Ööbikuoru platsilt muru pealt, algus läheb veidi mööda asfalti, siis 3 km tõusvalt mööda külavaheteed, mis võib kuiva ilmaga olla pisut liivane. Kolmandal kilomeetril keerab rada paremale kõvema kattega külavaheteele ja järgneb kaks üsna ohtlikku kiiret vasakkurvi. Kurvide ohtlikkus sõltub ka ilmast, kuivema ilmaga on liiv ja kruus lahtisem, seega ka libedam. Kui kuni kümnenda kilomeetrini kulgeb rada peamiselt allamäge mööda külavaheteid, siis kümnes kilomeeter tõmbab kruusa- ja grupisõidu kunnide ootused-lootused korraks maha. Veidi raputavat heinamaateed, üks mudasem koht, väike metsateetõus, maanteeületus, veel veidi metsateed ja siis taas pisut kruusast, aga pidevalt tõusvat külavaheteed.

Siis saab veidi allamäge kruusatee peal puhata ja juba ootabki TP1 Järvekülas. TP on viidud veidi teelt eemale paremale, nii et need, kes TP-d külastada ei soovi, saaksid sealt hooga läbi panna. Turgutuse vajajatel oleks siis vaja aegsasti paremale hoida.

Peale TP-d on veel veidi kruusateed, siis üks korralik laskumine ja nagu ikka, järgneb laskumisele tõus – Härämägi. Härämäe otsas läheb poolmaratonirada otse, maratonitrass aga keerab paremale – Haanjamaa kupleid vallutama. Esimene tõsine põnts ootabki juba 20-ndal kilomeetril – Püstümägi ja kohe seejärel Hallimägi. Edasi järgneb põnev laskumine metsavahele, veidi juurikalist metsarada, teeületus, natuke hobuseteed ja taas koht littimiseks – 2km kruusast külavaheteed. Peale teelt mahapööret tõustakse raja kõrgeimasse punkti – 273 meetrit ü.m.p. Edasi järgneb veidi H100 klassikat – Tuuljärve äärne “silver-track”, mis küll hetkel üsna kõva ja raputav. Enne Lukumäge pööratakse tagasi Haanja suusaradade poole, nüüd on käes aeg ja koht positsiooni parandamiseks. Laiad üles-alla käivad suusarajad annavad selleks hea võimaluse. Kurikuulus Kurgjärve “maasikas“ Sikamägi on seekord rajal sees oma täise hiilguses. Raja ilmselt kõige pehmem koht on Kurgjärve äärne saepururada, mille seest pole liigveel lihtsalt kuhugi minna, sest kõrvalolev järv on triiki vett täis. Peale Kurgjärve baasi jätkub sõit veel mõne km ulatuses mööda Haanja suusaradasid.

32-l kilomeetril enne Tsiamäe kahte tõusu saab teises TP-s veidi turgutust võtta. Tsiamägi vallutatud, saab kohe tõsiselt puhata-taastuda, sest järgneb pikk paarikilomeetrine laskumine Jaanimäe suunas. Peale Jaanimäe U-pööret vasakule järgnevad Jaanimäe jooksu-suusarajad, Kaarataudsa-Kuuda kiirtee ja siis juba kuulus Taevatrepi rajaosa, mis ilmselt pikka tutvustust ei vaja. Peale Taevatreppi on vaja veel võtta Kurgjärve mäe 12%-line kruusatõus, ning siis rauad paremale ja tuld. 45-ndal kilomeetril liitub trassiga taas poolmaratoni rada, üritame sättida nende stardiaja nii, et nende liidrid satuksid koos sõitma maratoni ca 300-400 koha peale sõitjatega.

Edasi paar kilomeetrit kiiret külavaheteed, siis samapalju laskuvat kruusateed ning TP2 – Rõuge vald – on juba lähedal. Enne veel kiire mahapööre vasakule, veidi heinamaad, laskumine talu juurde ja siis: tangupuder, koduõlu, pasunakoor, sajad ergutajad jne jne jne. Söö korralikult, sest kohe järgneb raja ainus jooksu(kõnni)tõusunukk, millele järgneb üsna raske tõus Jaamamägi. Edasi veidi nikerdamist, kiire laskumine Nogo külla, veidi kruusa- ja külavaheteid ning algavad raja viimased kilomeetrid juba Rõuge aleviku vahel.

Esiteks pikk laskumine raja madalaimasse punkti – Ratasjärve sillale, edasi tehniline Ratasjärve kallasrada ja siis tõus Ratasjärve äärest üles. Teeületus, veel natuke metsarada Suurjärve ääres, küla läbimine ja siis järgneb viimane laskumine Valgjärve äärde. Ja edasi – edasi ongi veel ainult finišitõus Ööbikuoru platsile.

Ivar Tupp
Korraldaja
Tel. 511 4179

‹‹ Tagasi
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:
janno=>maarek, , 03.06.2009 20:01
Et siis suhtume asja a\'la mina ja maailm- kes asja samamoodi kui mina ei näe on loll ja kui mina asjast aru ei saa alles siis on midagi mäda? Antud juhul siis esimene variant? Kulla mees- vähem siltidekleepimist (a\'la lugemisoskuseta inimesed) ning rohkem avarama pilguga vaatamist, need inimesed kes siin disaini kallal nurisevad on tüenäoliselt nii põhi- kui keskkooli läbi teinud nii, et lugemisoskuses vist ikka viga olla ei saa...
Maarek, , 30.05.2009 23:38
Lugemisoskuseta inimeste puhul ei aita ju mitte mingisugune eriline ülesehitus sel lehel. Ma ei saa aru, kuidas on võimalik, et ei nähta üleval järjest nupukesi Kalender, Uudised, Tulemused (rõhutatult), Registreeri võistlusele, Kommentaarid, Statistika ja Viited. Kas te tahate seda näha fondi suurusega 36 või 72, et piisavalt silma torkaks või milles asi? Sellel lehe ülesehituse loogikal pole häda midagi ja kui on inimesi, kes sellele pihta ei saa, siis tuleb neil vist iseendaga midagi ette võtta
janno, , 29.05.2009 22:31
Indrekule- keegi pole rääkinud suurest punasest nupust vaid loogilisest ülesehitusest. Natuke lapsik on mingile väitele kohe mitu vinti peale keerata ja asi mustvalgeks võõbata. Sellel teemal on viimase 10a jooksul tehtud väga põhjalikke uuringuid (mida silm esmalt haarab, kuidas peamised struktuurielemendid esile tuua, kuidas silmad ekraanil liiguvad jms). Vaata mõnelt veebilehti tegeva firma saidilt näidiseid- välimused erinevad, kuid struktuur selge (PS- pole ise kuidagi selle valdkonnaga seotud). Me oleme 21 sajandis- peale tööpäeva lõppu ei pea spordihuviline enam millessegi süvenema vaid tahab võimalikult lihtsalt oma info kätte saada.
Appi!!!, , 26.05.2009 15:46
Kuidas pääseb SPORTINFO lehelt minema
Appi!!!, , 26.05.2009 12:33
Aidake, kuidas pääseb SPORTINFO lehele?
Nõus, , 26.05.2009 12:04
Eks olgem ikka ausad - suhteliselt kribu ehitusega on see portaal küll ja liiga palju halltoone korraga + erinevad jooned-triibud. Võiks olla kena lihtne, puhas liides, siis ei jääks ka pilk nendele erinevatele sektsioonidele takerduma ja lingid hakkaks silma.
Arx, , 26.05.2009 08:58
olulised asjad kipuvad iga inimese jaoks erinevad olema
Riho, , 26.05.2009 08:36
Sarnaselt jannoga ei ole ka minu jaoks SPORTINFO portaali ülesehitus sugugi loogiline. Mingit punast nuppu ei ole tarvis. Lihtsalt olulised asjad peaks esile tõstetud olema.
indrek (to janno), , 26.05.2009 08:25
fakt on see, et ei saa teha ühte suurt punast nuppu, millele klikates on sul olemas viimased tulemused, üldseisude arvestused, pildid, statistika jne ning lõpuks pühitakse nina ka ära. väga palju sõltub ikka klaviatuuri ja tooli vahel olevast tihendist! selle asemel, et esimese hooga kohe foorumisse halama tormata võiks nagu korragi süveneda asjasse või midagi meelde jätta. tulemuste vaatamiseks on mitu erinevat võimalust ja kui inimene ise loogiliselt mõelda ei viitsi või suuda siis ei saa selles ka SPORTINFOt süüdistada.
janno, , 25.05.2009 22:38
ma ei oleks nii kuri nende peale kes ei leia esimese matsuga tulemusi üles vms. Fakt on see, et SPORTINFO.ee ei ole kuigi loogilise ja sujuva ülesehitusega portaal ning kui inimene ei leia infot ülesse siis pole inimene loll vaid disainer kes on vaid värvidele rõhku pannud.


Kõige populaarsemad
EEC 09
Tallinna Sadam 09
Axa 09
Nissan MTB
Arctic 09
Premia 09
Fixus
Acer 09
AT Sport 09
Alexela 09
Tallink 09
Kult.kapital 09
Hasart MNK 09
MEEDIAPARTNERID
EPL
Uuno 09
Sportinfo 09
Proshop_09
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE