estenglv
WAP version
Login form
Rõuge Rattamaraton 55 km
Rõuge Rattamaraton 27 km
Rõuge rattamaratoni võistluskeskus asub Rõuges Ööbikuoru platool. Stardikoha kaugus Tallinnast on 270km, Pärnust 212km, Rakverest 215km, Tartust 85km, Võrust 16km.
Tallinna, Tartu, Pärnu poolt tulijatel soovitame kohalejõudmiseks kasutada Võru linna ringteed. Kohe peale Võru ...
Edasi ››
301 Moved Permanently Date: Mon, 06 Apr 2020 02:00:02 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
elion
AMETLIK KÜTUSETARNIJA
alexela
AMETLIK RATTAPARTNER
hawaii ekspress
AMETLIK AUTOPARTNER
silberauto
AMETLIK SPORDIJOOK
arctic
SUURSPONSORID
bosch
MEEDIAPARTNERID
eesti päevaleht
HMN
kanal2
uuno
SPONSORID
euronics
a&t sport
fixus
dunker
bp
Rõuge Rattamaraton (EEC)
Aeg 19.05.2007
Koht Võrumaa EST
Spordiala Jalgrattasport
Distants Põhisõit 55 km, start 12:00
Matkasõit 30 km, start 13:20
Lastesõidud algavad 12:10
Korraldaja Ivar Tupp, Tel. +372 511 4179, info@haanjamatkad.ee
VÕISTKONDLIK JÄRJESTUS INDIVIDUAALNE JÄRJESTUS STARDINIMEKIRI 2007 RÕUGE VALLA TOITLUSTUSPUNKT ΠΟЛОЖЕНИЕ Ο СΟРЕВНОВАНИЯХ
RAJAKIRJELDUS
print
Rõuge rattamaratoni rada kulgeb valdavalt Haanja kõrgustiku idapoolsel osa ja Rõuge ürgoru vahelises piirkonnas, hõlmates nii Haanjamaa kupleid kui Rõuge järvedeoru radasid. Raja start antakse 145m kõrgusel üle merepinna (ümp), raja kõige madalam punkt on Rõuge Ratasjärve kallasrada (109m ümp) ja kõige kõrgemad kohad Püstümägi (268m ümp), Tsirgumägi (263m ümp) ja Plaani Jaanimäe alune tee ca 265m ümp.

Alustaks rajakirjeldust aga kasutatavate teede klassifikatsiooniga:
Asfalt – on asfalt
Kruusatee - Haanjamaa lai kruusatee
Külavahetee - kruusa- ja liivakattega kitsas 2-3 kõrvuti ratturit mahutav tee
Metsatee - hobusetee, kahe jälje vahel on mururiba, üldjuhul mullakattega, maksimaalselt kaks kõrvuti ratturit mahutav tee
Suusarada - lai 3-5 kõrvuti ratturit mahutav mulla-, muru- või saepurukattega metsatee
Singel, single-track - niidetud heinamaa, metsarada, jooksurada, üldiselt ühte ratturit mahutav tee, mõningate möödasõidu võimalustega

Põhisõit – 55km, start kell 12:00. Rajakaart ja profiil. Vaata rajakaarti ka SIIT.
Start antakse Rõuge Ööbikuoru platsilt murukatte pealt. Stardisirge suundub üle parkimisplatsi ja üsna kitsa 90° parempöördega asfaldile Rõuge-Haanja teele. Järgnev 75 meetri võrra tõusev 2,5km asfalti on võistlejaterivi hajutamise seisukohalt üsna vajalik. Rada pöörab paremale külavaheteele, mis kohati on väga hästi sõidetav, kohati veidi auklik ja rööpas. 5,7 km peale starti on esimene tõsisem tõus – Härämägi – kuiva ilmaga sõidetav, kuid märjaga on savipind väga libe. Peale Häramäge jätkub rada mööda heinamaateid, kitsenedes vahel vaid ühe ratturi laiuseks, kuid need lõigud on ca paarikümne meetrised. 7,1km peale starti algab tõus raja kõrgeimasse punkti –Püstümäele. NB! – hea koht fotograafidele. (Matkasõit pöörab poolel tõusul vasakule ja ronib Maasikmäe otsa, sealt pikalt alla mööda heinamaad, paarsada meetrit juurikalist ja põnevat kitserada ning pööre kruusateele paremale, kus 1,5 km pärast ootab ühinemine põhirajaga 25-ndal kilomeetril, vahetult enne põhiraja TP 2-te) Püstümäe otsast laskumine alla soo peale ja kohe all 180° pööre vasakule, silla ületus ja väike jooksunukk (pehme liiv) üles metsasihile. Kuni 8,5km-ni jätkub rada piki metsasihte, edasi üks pehme heinamaa ületus ja seejärel 600m metsateed, pööre vasakule, 400 meetrit kruusateed ja peale ca 150°-st vasakpööret terav kruusatõus. Kui käik eelnevalt jääb vahetamata, on väike jalgsimatk kindlustatud. Peale tõusu võtmist on esimene jalasirutushetk – ca 500m saab lausa väntamata lasta head pikka kruusaka laskumist. Veel kilomeeter kiiret kruusa, pööre vasakule ja 11,4km-l on esimene TP – Ortumäe.

Ca 200m peale TP-d on kopraonu silla ära lõhkunud, seetõttu on rada suunatud hoo pidurdamiseks heinamaale ja siis uuele sillale. Edasi järgneb küll ainult 2km pikkune, kuid aeganõudev maastik – metsatee, suurte rööbastega (ca 50cm sügavad, aja jooksul küll heina kasvanud, vaja ainult valida õige rööbas) heinamaa ja paar märjemat kohta, kus õige trajektoori valik on oluline. 13,7km-l jõutakse kruusateele, millel saab sõita lausa 3,3km. Kes kasutab kruusakat seljasirutuseks, kes aga littimiseks. 17-ndal kilomeetril pööre kruusalt vasakule (proovisõitjad ettevaatust, kohe esimese talus bernhardiin – ta on küll hirmuäratav, aga ei ründa, soovitus mööduda temast jala), kilomeeter metsateed ja siis kilomeeter tõsist juurika singlit, üks sillaületus, veidi raiesmikuteed ja 19ndal kilomeetril ootab eest katsumus – Tsirgumägi. Kuna senikasutatud Tsirgumäe tee on metsavedajate poolt lõplikult tuksi keeratud, olime sunnitud tegema uue tee (õigemini uue tõusu !!!). Kui tõus võetud, veidi samblast metsasinglit, heinamaad, 20,5-kilomeetril Plaani-Luutsniku kruusaka ületus. NB! – hea koht jootjatele. Edasi veidi sigade poolt ülestuhnitud metsateed, lühike metsatee ja peale kopra kodust möödumist meeldejääv heinamaa tõus Plaani Jaanimäele. Sõidetud on 22,5km, rada jätkub külavaheteega, väike laskumine metsateele, ca 120°-ne vasakpööre, veel veidi metsateed, heinamaad ja siis kilomeeteer külavaheteed. Rõuge-Plaani tee ületus (liitub ka matkarada) ja 100 meetri pärast TP2 – Vänni.

TP-le järgneb 2km metsateed, kuni jõutakse eelmise aasta Haanja maratoni viimasele 3-le kilomeetrile ehk siis Haanja suusaradadele. Kui sõidetud on 29,5 kilomeetrit, läheb rada Haanja Suusakeskuse lähedalt üle Haanja-Kurgjärve tee (hea ligipääsuga koht jootjatele). (Matkasõit lahkneb siin põhisõidurajast, stardist on matkajatel läbitud 15 kilomeetrit. Edasi kulgeb matkasõit piki Haanja-Kurgjärve rattateed, Kurgjärvel läheb rada üle kruusale, üks hea kruusalaskumine ja taas ühinemine põhisõidu rajaga selle 38,5 kilomeetril)

Tee ületusele järgneb veidi metsa- ja heinamaateed ning siis pööre paremale Tseamäe asfaldile. Tseamäe asfalditõus, sõidetud on 30,8km ja järgneb pikk lõik eelmise aasta Haanja Elioni rada - pikk asfaldilaskumine, millele järgneb veel pikk laskumine metsateel. Väike Kaarataudsa tõus, laskumine, peale taluhoonet 90°-ne pööre vasakule, killustikukattega tee ning üsna ootamatu vasak U-mahapööre 33,4 km-l. Peale pööret metsatee kuni jõutakse väiksele välule – TP3 Jaanimäe (33,8km stardist)
Rada jätkub 4km piki Jaanimäe jooksuradasid üles-alla kuni Kurgjärveni. Erinevalt eelmisest aastast on singlid metsavedajate või ka rattafännide poolt laiemaks sõidetud, mis annab lisamöödumisvõimalusi. Taevatrepp (tegelikkuses siis Pedäjämägi kõrguste vahega ca 40m) oma tuntud headuses, veidi veel singlit ning jõuame 38-ndal kilomeetril Kurgjärve kruusateele. Edasi 12% kruusatõus, pööre paremale külavaheteele, kiire allamäge külavahetee, mis katkeb raja 40-ndal kilomeetril äkilise parempöördega heinamaale, veidi põlluteed, pööre paremale külavaheteele (järgneb üsna kiire, kivine ja kurviline rajaosa). 42km-l pööre vasakule Haanja-Kurgjärve-Rõuge teele, paar kilomeetrit kruusa ja siis enne 12% laskumist järsk pööre vasakule metsarajale. Järgneb ca 2km pikkune Nogo küla lõik, mille sees on Rõuge Vallavolikogu esimehe taluhoovis asetsev TP4 (44,7km), mõnusad singlid ja meeldejääv laskumine alguses piki mäekülge ja lõpetades kitsa ja kurvilise külatänavaga palktarede jne vahel. Esimest korda sõitjaile !!! ettevaatust! Edasi järgneb veidi kruusakat, kolm teeületust, siis paar kilomeetrit külavaheteed ning juba ollakse Rõuge küla sees, kui läbida jääb veel 5 viimast kilomeetrit. Algul veidi külatänavat (mulle meenutas Elva maratoni lõpuosa), siis laskumine Kaussjärve äärde. Kaussjärve kallasrada, asfalttee ületus, Ratasjärve tee, sillaületus ja siis tehniline nikerdamine – Ratasjärve kallasrada, mis päädib korraliku tõusuga oru vastasnõlvale. Siis veel üks teeületus, singel ümber Suurjärve, läbitakse veel üks küla ja siis terav laskumine Suurjärve ja Valgjärve vahele. Sillaületus, raputav heinamaarada, hoovi läbimine, 29-meetrine tõus Ööbikuoru platoole ja finišini jääb 200 meetrit.

Põhisõidu raja pikkuseks sai minu andmetel 54,7km, tõusumeetreid kogunes 750m Matkasõidu viimase hetkeni veninud muudatused pole lubanud seda läbis sõita ja täpselt ära mõõta. Märjast ilmast ja teede olukorrast tulenenud matkasõidu pikenemine vähendas aga oluliselt raskusastet, orienteeruv sõidu pikkus peaks olema 30km.

Ivar Tupp 14.05.07

Rajainfo 5695 0649
Ivo Tupp
‹‹ Tagasi
Rõuge EEC 2007
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:
Maarek, , 25.05.2007 08:39
Tegu ju matkasõiduga, kus paremusjärjestust (sarja kokkuvõttes) arvestatakse ainult noorsportlastel kuni vanuseklass M16. Ülejäänud lihtsalt matkavad ja tunnevad rõõmu looduses liikumisest ;-)
Krisjan, , 24.05.2007 22:56
Tere! Miks matkasõidul pole punkte pandud?
Karel, , 24.05.2007 22:54
PILDIHOOLIKUTELE: www.rougeracing.net/galerii >> võistlused 2007
to Mati, , 24.05.2007 20:42
Ära näita oma harimatust välja ülbusega.
Mati, , 24.05.2007 13:30
Rõuges oli võimalik kõigil kolmel viimasel tõusul mööda sõita - FAKT! Ratasjärve kallasrada tekitas ainult tuska, kuna pundi ette sattus paras pidur. Õnneks pani küll üks hetk käna ja sai tast mööda.
Ivar Tupp, ivar@holden.ee, 24.05.2007 11:22
Jah, see matkasõidu ja põhisõidu raja lõpp tuleb ümber vaadata. Mitte raja lõpp ise, vaid see, et nad ei kohtuks enne laia finišisirget. Samuti jäid esimestele matkajatele ehk noortele võistlejatele ette ca 300-ndal kohal sõitvad põhisõitjad. Ideaalne oleks muidugi matka jaoks maha märkida täiesti erinev rada,nii, et ainult start ja finiš oleks samas kohas. Aga selle esimese singliga on nii, et kui see teha alles 30km peale, siis on ikka järjekorrad. Tegelikult esimene singel likvideerib igasugused tulevased järjekorrad. Asfalt ja kruus ei tõmba rivi pikaks, seda teeb pudelikael. Julm, aga nii ta on!
Margus, , 24.05.2007 10:52
Korraldajatele soovitus:kui põhisõidu rada läheb kokku matkajatega, peaks olema möödasõidu võimalus, mida Rõuges viimastel kilomeetritel polnud.Ja esimene singel hakkas liiga vara, tekitas järjekordi.
Kristjan, , 23.05.2007 23:35
Mina ei saa aru inimestest, kes siin vinguvad. Küll üks asi küll teine. Kuhu teil kiire? Mul pole küll aega päev läbi siin portaalis istuda ja kannatamatult oodata pilte, tulemusi, jne. Kas teil oma elu polegi?
Karel, , 23.05.2007 22:21
tegelikult on veel pilte tulemas, mõned viimases TPs põhiliselt tehtud pildid on IT probleemide tõttu veel lisamatta, tegu ei ole ametliku fotograafiga vaid rõuge vabatahtlikega :)
rea, , 23.05.2007 20:30
Rõuge pildid panevad tõesti Mulgile ära, palju huvitavam vaadata. Rõuge väha hea. Ten points Rõuge!


Kõige populaarsemad
ELION ESTONIAN CUP 2007
EEC 2007
Elion Estonian Cup 2007 Rattasportlase sooduskaart
alexela sooduskaart EEC2007
peasponsor
Elion EEC 2007
MB banner EEC 2007
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE