estenglv
WAP version
Login form
RSS
Allan Oras võitis Elion Estonian Cup sarjas Rakke Rattamaratoni 17.08.2008 (0)
Elion Estonian Cup 2008 rattamaratonide sarja kuuenda etapi võitis Allan Oras, Arctic Sport Club meeskonnast ja tõusis ühepunktilise paremusega sarja üldliidriks. Esikolmikusse kuulusid veel ka ...
Rakke Rattamaratoni stardiprotokoll on avaldatud 15.08.2008 (0)
Pühapäeval sõidetava 8. Rakke Rattamaratoni stardiprotokollis on tehtud üks oluline muudatus. Nimelt on Rakke Rattamaratonil on naistele antud nende poolt välja sõidetud stardigrupi esimesed ...
Täna lõppeb registreerimine VIII Rakke Rattamaratonile 13.08.2008 (0)
Täna lõppeb Rakke Rattamaratoni soodushinnaga registreerimine! 05.08.2008 (0)
86 000 krooni noorte rattasportlaste toetuseks 19.11.2007 (3)
Elion Estonian Cup muutub 8 etapiliseks 18.10.2007 (5)
Lennart Rooti fondi taotluste esitamiste tähtaega pikendati 15.10.2007 (1)
Rakke Rattamaraton 59 km
Rakke Rattamaraton 37 km
Rakke Rattamaraton - Võistkonnad
Kaugus Tallinnast 130 km, Tartust 80km, Paidest 50km, Rakverest 45, Jõgevalt 32, Viljandist 100km.
Tallinna ja Viljandi poolt tulijad, kes sõidavad mööda Tallinn-Tartu mnt. peaksid pöörama Mäekülast Koeru peale. Tallinnast on võimalik tulla ka 110 tuisates üle Rakvere või ...
Edasi ››
301 Moved Permanently Date: Sun, 05 Apr 2020 02:00:02 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
8.Rakke Rattamaraton (EEC 2008)
Aeg 17.08.2008
Koht Rakke EST
Spordiala Jalgrattasport
Distants Põhisõit 59 km start kell 12:00
Matkasõit 37 km start kell 13:00
Lastesõidud start kell 12:10
Korraldaja Spordiklubi Rakke, Enno Eilo, +372 515 3228, enno.eilo@mail.ee  
LASTESÕITUDE TULEMUSED STARDINIMEKIRI 2008 (Excel) MEELESPEA VÕISTLUSINFORMATSIOON
RAJAKIRJELDUS
print
Rakke Rattamaratoni põhisõidu 59 km rajakirjeldus.

Käesoleva aasta Rakke Rattamaratoni rada on suuremas osas sarnane eelmise aasta rajale.

Suurimateks muudatusteks on esimese joogipunkti asukoht, osa teisele veetakistusele eelnevast heinamaast ja veidi uuendatud lõpukilomeetrid. JP1 ootab osalejaid varasemast asukohast veidi varem 14.km alguses kohe peale pööret Lasinurme parki. 50.km peale asfaldi ületust suundub varasemalt heinamaal kulgenud rada seekord metsarajal. Lõpuosa uuenduseks on singel 57.km alguses. Rohkem olulisi muudatusi rajal võrreldes eelmise aastaga pole.

Järgnevalt rajaprofiil ja väike ülevaade olulisematest kohtadest, kindlasti on see abiks omapäi rajaga tutvujaile.

Start väljub Rakke Linnamäe staadioni peaväravast ja suundub mööda Staadioni tänavat üle aleviku peatänava tühermaale. Mitmed keerutamised ümber angaaride ja hoonete, taas ületatakse peatänav. Stardi- ja finishi kaart
3.km- jõutakse laululavani viivale kruusateele,järgnevad suusarajad.
5.km- jõutakse praktiliselt linnamäe kõrgemasse tippu ja laskutakse Edru-Rakke kruusateele.
7.km- kruusatee läheb üle värskelt pinnatud teeks ja kohe pööratakse vasakule põldude vahele ja vanale suusarajale.
9.km- põlluteelt vasakpööre väikesele singlijupile mille järel ületatakse Edru mäel Rakvere- Vägeva mnt.
10.km- tehniline singel pehmel samblal männinoorendikus mille lõpus ¯¯ ohtlik vasakpööre, järgneb karjääritee.
11.km- karjäärist lahkudes sild, 100m peale silda korraks 59 ja 37 rajad lahknevad. Põhisõit 59 km suundub vasakule! 100m pärast ¯¯ ohtlik laskumine raiesmikul.
12.km- jõutakse pikimale 6 km kruusalõigule, vahelduvad hea kruusatee ja vähekasutatav keskelt rohuribaga kruusatee.
14.km- JP1 Lasinurme, praktiliselt tagasipööre parki. JP asukoht peaks olema sobivam, kui varasematel aastatel.
17.km– 59 ja 37 lahknevad, 59 suundub paremale!
18.km- kruusateelt suundutakse paremale põlluteedele, mõnes kohas on täidetud auke põllukividega. Kivid tähistatakse.
20.km – (tähelepanu rajaga tutvujatele!!!tuleku ja mineku rajad väga lähestiku) jõutakse Mäistesse, keeratakse paremale kruusateele, algab laskumisega. Kruusatee läheb üle kõva tuhapõhjaga teeks ja viimased 150m on värskelt pinnatud killustikuga.
23.km– ületatakse Olju-Salla asfalttee ja kohe ¯¯¯ väga ohtlik vasakpööre värskelt pinnatud teelt karjakopli ja põllu vahele. Algab tõus Emumäkke!!!
24.km– Emumägi!!! Emumäe tõusule järgneb ¯¯ väga tehniline singel, nõuab kindlasti tähelepanu. Peale singli läbimist jõutakse taas vaatetorni juurde ja suundutakse vaatetorni juurest lahkuvale teele. Jõudes parklani kohe parempööre nn. Päikeseonni poole. Päikese onnist alates laskutakse Emumäelt. Laskumise lõpp peale vanu mürgitünne on üksikute salakavalate kividega. Kivid tähistame.
26.km– jõutakse värskelt pinnatud teele, 200m pärast pööre vasakule põlluteele ja algab uuesti tõus Emumäele. Paljanduva liiva-kruusa kalda juurest, parempööre tõusuga kaldapealsele järgneb männinoorendik.
27.km- jõutakse Salla küla poolt Emumäkke tõusvale Olju-Salla asfaltteele. 150m pärast pööre vasakule kuusenoorendikku ja ületatakse Emumäe vaatetorni parkla taas, suund nn. koobasonnile. Korraks jõutakse veel parempöördega asfaldile. Peale 100m läbimist asfaldil vasakpööre ja algab laskumine Emumäelt.
28.km-Laskumise lõpus suurel kiirusel ¯¯ ohtlik vasakpööre põlluteelt karjamaale ja sealt edasi nauditavale singlile. Singlile järgneb laskumine silohoidla äärelt. Rada teeb ringi ümber väätise hoidla. Jõudes vana tanklani, järgneb vasakpööre.
29.km- 2JP- Salla, järgneb lähestikku kolm vasakpööret ja tõustakse Salla kiigeplatsile.
30.km- peale kiigeplatsi ¯¯¯ Väga ohtlik laskumine kruusal, praktiliselt kaks tagasi pööret lahtisel kruusal!!!
31.km- kruusateelt pööratakse killustikuga täidetud põlluteele, hargnemisel vasakule millel väga salakavalad pikiroopad varjavad ennast rohus !!! Järgneb vasakpööre metsa, lõigu keskel veidi tehnilisem osa, lõpus läbitakse taluhoov.
32.km- korraks jõutakse kruusateele, 200m pärast vasakpööre metsa. Enne võistlust rada läbides võib seal liikuda noor hundikoer, kuid ta ei ole tige.
34.km- läbitakse Mäe talu hoov e. mitteametlik joogipunkt. Korraks jõutakse asfaldile (Tammiku-Salla-Käru mnt.), 300m pärast vasakpööre kruusateele. Tee läheb sujuvalt üle asfaldiks ja Tammiku külas varikatuse juures vasakpööre. Hooldekodu eest suundub rada paremale mõisahoone ette.
36.km- Peale mõisahoonest möödumist lõpeb jalgrada ¯¯¯ VÄGA OHTLIKU LASKUMISEGA Tammiku järvede äärde. Laskumisel madalad vajunud trepiastmed, vääratus võib lõppeda järves!!!
37.km- sild üle Tammiku järvi ühendava kanali. Järgneb singel pehmel turbapinnasel mille järel 59 ja 37 rajad ühinevad heinamaa teel. 400m pärast läheb heinamaatee üle kruusateeks.
38.km- jõutakse raja kõige pikemale asfaldi osale.
40.km- mahapööre asfaldilt, kruusal lahtised kivid!!! 200m pärast ¯ ohtlik silla ületus MÄRJA ILMAGA VÄGA LIBE! 3JP Lammasküla, peale joogipunkti kaarjat läbimist tähelepanu nõudev parempööre.
41.km- rada läbib vana sigala, järgneb kruusatee.
42.km- lõpeb kruusalõik ja sõidetakse ümber paekarjääri heinamaateel millel ¯¯ rohu all salakavalad pikiroopad, lõigu lõpus vasakpööre karjääri.
44.km- esimene veetakistus- kõva põhjaga. Sügavus oleneb ilmastikust, kuid üle rummu ei tohiks vesi kerkida. Paremalt võimalus ületada ka jalgsi mööda paekive ja kaubaaluseid.
46.km- jõutakse Rakvere-Vägeva mnt.-ni, lõige vasakule mööda põlluäärt. Korraks vasakule kruusale, mille järel 100m pärast parempööre. Edasi kulgeb rada mööda elektriliini aluseid ja peale taluhoovi läbimist ka gaasitrassiteel, kuni jõutakse kuivatikompleksi.
49.km- peale kuivatikompleksi paar tehnilisemat singlit, lõpuosas laskumisel ¯¯¯ VÄGA OHTLIK tagasipööre. Ületatakse Koeru-Rakke-Paasvere tee ja rada siirdub heinamaa servadesse ja põlluteedele.
51.km- teine veetakistus, koprad on olnud virgad ja kõvapõhjaga koolmekohal ei tohiks vesi ulatuda üle rattarummu. Peale veetakistust muutub põllutee peagi kruusateeks.
52.km- keeratakse kruusateelt paremale auklikule asfaldteele. Seda võib tinglikult nimetada ka tõusu alguseks Edru voorele. 4JP Mõisamaa, mille järel ületatakse Rakvere-Vägeva mnt. ja jätkatakse parempöördega asfaldilt tõusu Edru voorele.
53.km- lõpeb raske tõus Edru voorele ja korraks sõidetakse raja alguse 8-ndat km vastupidises suunas.
54.km¯¯ ohtlik singel, ületatakse planguga kaetud pehme sooniku koht. Peale kiiret laskumist S mändidevahel, jõutakse kruusateele ja läbitakse seda jällegi algusele vastasuunas.
55.km- enne kruusatee laskumist läheb rada paremale ja lõikab ohutuse tagamiseks kurvi heinamaal. Algab viimane ränk tõus Rakke Linnamäele, korraks jõutakse võistluskeskuse vahetus- lähedusse staadionikatla äärele, kuid see ei tähenda veel kannatuste lõppu.
56.km- lõpeb tõus ja algab ¯¯¯ ERITI OHTLIK laskumine linnamäelt. Laskumise lõpus paremale tagasipööre.
57.km- raja alguse 3-ndat km sõidetakse jällegi vastassuunas kuid väikese haagiga.
58.km-Suusahüppemäe vastunõlva juurest sõidetakse raja alguse 4-ndat km algusega samas suunas. Viimased 300m on kaunis kitsad ja tehnilised, seepärast viimased möödumised võiksid toimuda veidi varem.

Asfalt- 3 km
Metsarajad, suusarajad- 17 km
Põlluteed, heinamaa- 20 km
Kruusateed- 19 km
‹‹ Tagasi
Rakke 2008 toetajad
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:
enno, , 25.08.2008 18:06
korraldaja ei tee protot ja ei loe seda ka ette. Kui veaparandus oleks minu teha, oleksin kutsunud õige kolmiku uuesti autasustamisele.
to osaleja 23.08.2008 00:25, , 25.08.2008 16:41
kuna korraldajatel oli algselt protokollides segadus, siis ei olnud autasustamisel Maris Nurme poodiumil. Oma auhinna aga sai ta kätte Rakkes peale autasustamistseremooniat.
Ra, , 23.08.2008 11:26
Osa kommijaid peavad vist triatlonit silmas. Seal on esimese alana veetakistus.
makaak, , 23.08.2008 10:10
kle. ARNO mida hõõru asfaldit ja ära vingu siin ja kui sul peaks digi tv olema siis soovitan vaadata kuda tegelikud mtb maratonid välja näevad. Rakkes oli ja on super rada. Tähh korraldajatele
ka sõitja, , 23.08.2008 10:04
Ausalt öeldes ma ei saa päris hästi aru, mis veeTAKISTUSTEST jutt käib kogu aeg. Jah, mõned tiba sügavama veega kohad rajal olid, aga kõik olid ju täiesti sõidetavad. Ühel oli küll jah vastasnõlv selline, et ma ei suutnud sealt üles sõita, aga vesi küll minu meelest kusagil takistuseks polnud, pigem just jahutas mõnusalt.
to Arno, , 23.08.2008 08:31
Need veetakistused on seal ammu olnud, enne kui sa kommenteerimise ära õppisid. Enno ära sa mingil juhul selliseid vingumisi kuula, rada oli vinge.
Arno, , 23.08.2008 06:47
Selliseid tobedaid veetaksitusi küll trassile vaja pole. Trass peab olema täies ulatuses sõidetav.
osaleja, , 23.08.2008 00:25
Sportfotos pilte vaadates pole pjedestaalil Nurm Marist,oli ta ju ikkagi teine.
to x, , 21.08.2008 19:58
Eile ole kehva ilma, vaid kehvad riided ;)
x, , 21.08.2008 19:42
Rakveres sadas vihma ja oli külm. Mägesid oli seal jah aga kohati ka liiga tehnilised kohad, sõidurõõm kadus lihtsalt ära.


Kõige populaarsemad
EEC 2008
R
SARJA PEASPONSOR:
Elion EEC 2008
R
SUURSPONSORID:
Investment Agency
Bauhof
BP EEC 2008
R
RATTAPARTNER:
HE EEC 2008
JOOGIPARTNER:
Arctic EEC 2008
KÜTUSEPARTNER:
Alexela EEC 2008
MEDITSIINIPARTNER:
Vomax EEC 2008
R
RIIK:
HMN_EEC2008
R
SPONSORID:
AT Sport EEC 2008
Bosch EEC 2008
R
MEEDIAPARTNERID:
Kalev Sport_EEC 2008
Sporditäht_EEC 2008
Sportinfo EEC 2008
Sportfoto EEC 2008
Uuno EEC 2008
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE