estenglv
WAP version
Login form
Otepää Rattamaraton 55 km
Otepää Rattamaraton 32 km

301 Moved Permanently Date: Wed, 29 Jan 2020 03:00:03 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
elion
AMETLIK KÜTUSETARNIJA
alexela
AMETLIK RATTAPARTNER
hawaii ekspress
AMETLIK AUTOPARTNER
silberauto
AMETLIK SPORDIJOOK
arctic
SUURSPONSORID
bosch
HMN
MEEDIAPARTNERID
eesti päevaleht
kanal2
uuno
SPONSORID
euronics
a&t sport
fixus
dunker
bp
8. Otepää Rattamaraton (EEC)
Aeg 28.07.2007
Koht Otepää EST
Spordiala Jalgrattasport
Distants Põhisõit 55 km, start 12:00
Matkasõit 32 km, start 13:15
Lastesõidud algavad 10:30
Korraldaja Tarvi Kuus, Tel. +372 509 7506, otepaa.rattasoit@mail.ee
VÕISTKONDLIK JÄRJESTUS 2007 INDIVIDUAALNE JÄRJESTUS 2007 LASTESÕIDU TULEMUSED STARDINIMEKIRI 2007 ΠΟЛОЖЕНИЕ Ο СΟРЕВНОВАНИЯХ
RAJAKIRJELDUS
print
Rajavalik on peaaegu sama, mis eelmisel aastal. Seoses Tehvandil valminud uue suusastaadioni osaga on muudetud stardi ja finishi asukohta ning Otepää linnast väljasõitu Rõngu maantee remondi tõttu.

Põhisõidu 55 km start ja finish on Tehvandi Suusastaadionil. Starditakse Tehvandi Suusastaadioni uuelt staadionil osalt suunaga Munamäe poole, tehakse tagasipööre staadionile ning edasi Tehvandi peahoone eest Linnamäe orgu ja Otepää külastuskeskuse eest Piiri ja Pikka tänavat mööda Palupera teeni. Seoses Rõngu maantee remondiga peab arvestama kehvade teeoludega kuni Kirikuküla bussipeatuseni 5 km stardist. Siit tuleb pöörata vasakule ning kruusateid pidi jõutakse Otepää- Puka maanteeni ning edasi Annimatsile.

Enne Annimatsi Kämpingut pöörab rada paremale matkarajale. Siinkohal pole võrreldes eelmise aastaga muudatusi kuni Kääriku Suusastaadionini. Tähelepanelik peab olema 14 km-l, kus on suhteliselt järsk laskumine ja pehme liivaga pinnas.

I toitlustuspunkt asub enne Kääriku Suusastaadionit 18 km-l vahetult suusasilla juures.

Peale toitlustuspunkti jaguneb trass kaheks. Põhisõit suundub otse suusasilla alt läbi suusastaadionile, edasi parempöördega Küljemäe tõusule ja Kekkose rajale. Matkasõit suundub peale TP-d vasakule.

Põhisõidu Kekkose raja lõiku sõidetakse kokku 19 km, mis sisaldab ka Harimäe tõusu 23 km-l. Harimäe tornist 900 m pärast on järsk pööre paremale Kekkose raja Purakamäe ringile. Peale kiiret ja trepis laskumist ning sellele järgnevat järsku tõusu 27 km-l tuleb pööre paremale ning 31 km- l taas pööre paremale
.

II toitlustuspunkt asub 35 km-l enne Kääriku kergejõustiku staadionile jõudmist. Siinkohal kohtuvad jälle põhidistants ja matkarada ning edasi on suund Matule ning vastu Tartu Rattamaratoni rada Hobustemäe kaudu vana-rolleri teele. Sel aastal on ära jäetud laudteel sõit ning Poslovitsa kämpingu teeotsast sõidetakse otse mööda asfalti ülesse Kiigemäe suunas, kus 48 kilomeetril on III toitlustuspunkt.

Peale toitlustuspunkti 1 km pärast s.o. 48 km-l mahapööre asfaldilt metsateele. Matkasõit jätkab otse, seetõttu põhidistantsi osavõtjatel hoiduda paremale teepoole. Kogu võistluse keerulisem laskumine ning kurnavam tõus on 48 kilomeetril Nüpli järve ääres.

Peale Otepää- Sangaste maanteele jõudmist 49 km-l keeratakse vasakule Otepää suunas. Munamäe juures teha vasakpööre kruusateele ning jõudes vana rolleri teele parempööre Otepää suunas. Peale laskumist pööre vasakule ning kohe paremale Apteekrimäe singel metsarajale. Uuesti rolleri teele jõutakse vahetult enne Otepää linna. Ületades Valga maantee laskutakse suusastaadionile pöördega paremale ning lõpuosa sõidetakse vastupidiselt stardisuunale finisheerides Tehvandi Suusastaadionil. 

Põhidistants 55 km TP: 
TP-1 18 km
TP2- 35 km,
TP3- 48 km 

Rajakate:
Asfalt- 9 km
kruusateed 16 km
metsateed 24 km
singel ja rohumaa- 6 km

Rajavalik on peaaegu sama, mis eelmisel aastal. Seoses Tehvandil valminud uue suusastaadioni osaga on muudetud stardi ja finishi asukohta ning Otepää linnast väljasõitu Rõngu maantee remondi tõttu. 

Matkadistants 32 km TP:
TP-1 18 km
TP-2 28 km

Matkasõidu pikkus on 32 km.
Esialgu kuni Käärikuni kulgeb rada põhidistantsi marsruuti pidi. Peale I toitlustuspunkti ja enne Kääriku suusastaadionit keeratakse vasakule ning sõidetakse  Kekkose rada pidi kergejõustiku staadionile ning kohtutakse põhidistantsiga. Edasi kulgeb rada Matule ja vastupidiselt Tartu Rattamaratoni suunale Hobustemäe kaudu kuni matkasõidu II toitlustuspunktini. Matkasõitjad suunduvad 29 kilomeetril, kohas kus põhisõit keerab paremale metsateele, mööda rollerirada otse Otepää suunas.

Et mitte segada põhidistantsi parempööret tegevaid rattureid, oleks mõistlik matkadistantsist osavõtjatel hoiduda vasakule poole.

29 kilomeetril liitub matkarada Munamäe suunast tuleva põhidistantsiga kuni finishini Tehvandi suusastaadionil.29 kilomeetril liitub matkarada Munamäe suunast tuleva põhidistantsiga kuni finishini Tehvandi suusastaadionil.
‹‹ Tagasi
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:
rahvasportlasele, , 29.07.2007 10:07
asi ei ole nii hull,kui kirjutad.Plaanimajanduse aeg on möödas ja tippe veel tuleb,ka olympitelegi,kuid Eliit tulgu ikka Elionile,minu meelest on see noortele stiimuliks ja suureks innustajaks,kui saab kõvadega koos sõita ja ennast võrrelda nendega. sul on õigus selle väljamaal sõitmise osas,seda peaks tunduvalt rohkem tõesti saama,siis tuleks taset ja Elionilegi
Rattur, , 29.07.2007 10:06
Bontrager Revolt Super X ja usun et tegijama mehe käes oleks rada ja kõik tõusud olnud sõidetavad...ise pidin mõnes kohas maha tulema kus keegi ees jalutas samas oli tõuse kus hordidest mööda sõtkusin...rehv kogus end mudugi mudas korralikult täis ja oli kohati väga libe ja ebakindel.
kalle, , 29.07.2007 09:45
Maxxise fly weightki jäi libedavõiduseks,ma ei ole piisavalt osav.Midagi õige sarvilist oleks sobinud mulle seekord...
Arx, , 29.07.2007 09:44
Hutcinson Piranha ust ja 90 kilo pidas kogu pakutava maastiku ulatuses ideaalselt, tõusudel tuli rattalt maha astuda peamiselt jalutava liikluse pärast. Natuke viriseks joogipunktide töö korralduse üle, Elvas suutsid noorsandid ikka teisele poole lauda tulla ja topse kätte ulatada, Otepääl oli asi korraldatud pigem baarina ja leti ette mahtus korraga paar kolm ratturit ..
kalle, , 29.07.2007 09:43
Maxxise fly weightki jäi libedavõiduseks,ma ei ole piisavalt osav.Midagi õige sarvilist oleks sobinud mulle seekord...
Asjaarmastaja, , 29.07.2007 09:43
Rahvasportlasel jutt jumala õige. Mida te ilgute radade kerguse üle! Mul selline ettepanek järgmiseks aastaks korraldajatele: tehke esimesele virisejatele eraldi väike ring juurde. See oleks vabatahtlik küll, aga ma arvan et nad ei oleks nõus seda sõitma. Ringi pikkuseks võiks olla nii umbes 10 korda apteekrimäge jutti üles alla. Siis saaks kutsuda mõne koristusfirma kes laibad kokku pühib ja saavad teised ka rahulikult sõita. Lisaks meil on väga tublid naised kes sõidavad ka pikka distantsi ja üldse ei virise vaid sõtkuvad pedaale ja teevad ka nalja. Endal oli selline kogemus sõita naiste seltskonna taga, kes väga heas tempos tuld andsid. Edu virisejatele!!!!!
Andres, , 29.07.2007 09:23
Endal olid samuti all fast fredid ja ei kurda. Igast mülkast vedas ikka tahtmise korral läbi, ainult tõususi polnud mõtet rapsida mis olid juba väga ligased. Mis te vingute nende tulemustega? Kas kuskil on öeldud et korraldaja peab tulemused ala 12h jooksul netti panema? Ei oli ju! Mis sa nende tulemustega pihta hakkad? Enda tulemus ju teada ja kui tähelepanelikult kuulasid siis ka esikohtade omad.
Riho, , 29.07.2007 08:52
Ikka pole veel tulemusi. Ei tea mis siin nii kuramuse kaua aega peaks minema. Ajamõõtjad on lihtsalt mugavaks läinud ja ei viitsi õigel ajal oma tööd ära teha.
alari, , 29.07.2007 08:42
Loeks heameelega kommentaare, et mis mustriga rehvid all olid ja muljeid selle kohta. Endal olid schvalbe fast fredid,rõhk 2,4 bar, kaal 76 kg, üldiselt ei kurda, mäed sõitsin enamuses üles. Mõned kiirete lõikude poriloikude ääred võtsid veidi vibama, kuid hullu ei olnud. Sama kummiga olen kõik selle aasta etapid sõitnud
, , 29.07.2007 03:26
Rahvasportlane-Arnold? Yeah!


Kõige populaarsemad
Elion Estonian Cup 2007 Rattasportlase sooduskaart
alexela sooduskaart EEC2007
ELION ESTONIAN CUP 2007
EEC 2007
peasponsor
Elion EEC 2007
MB banner EEC 2007
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE