estenglv
WAP version
Login form
RSS
Elva Rattamaratoni võitis Allan Oras 13.07.2008 (1)
Elion Estonian Cup 2008 rattamaratonide sarja neljandal etapil näitas oma võimu Allan Oras (Arctic Sport Club), kes rebis grupist lahti juba viiendal kilomeetril. Kaheksa kilomeetrit pärast startio ...
86 000 krooni noorte rattasportlaste toetuseks 19.11.2007 (3)
MTÜ Lennart Rooti nimeline noorte rattasportlaste toetamise ühing tegi teatavaks 2007. aasta toetuste saajad. Kokku jagati seekord toetusi rekordilise 86 tuhande krooni ulatuses.
Elion Estonian Cup muutub 8 etapiliseks 18.10.2007 (5)
Lennart Rooti fondi taotluste esitamiste tähtaega pikendati 15.10.2007 (1)
Elve Rattamaraton 66 km
Elva Rattamaraton 31 km
301 Moved Permanently Date: Wed, 01 Apr 2020 02:00:02 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
8.Elva Rattamaraton (EEC 2008)
Aeg 13.07.2008
Koht Elva EST
Spordiala Jalgrattasport
Distants Põhisõit 66 km kell 12:00
Matkasõit 31 km kell 12:15
Lastesõidud 100m-2,5 km kell 12:20
Korraldaja Jüri Kalmus, +372 5800 1065, juri717@hot.ee  
LASTESÕITUDE TULEMUSED MEELESPEA OLULINE INFO
RAJAKIRJELDUS
print
Elva rattamaraton 66 km (4 joogipunkti: 20, 32, 47 ja 59 km ) ja 31 km ( 2 joogipunkti:17,5 ja 24 km)

Kokku on rajal:
Asfalti: 6 km
Kruusateed: 24 km
Külavaheteed: 15 km
Metsateed: 15 km
Metsarada: 5 km

Rajakirjeldus.
Start on Elva Kultuurikeskuse Sinilind ees, kust sõidetakse mööda asfalti 3 km kerge tõusuga linnast välja Puhja suunas. Parempööre toimub 500 m peale kruusateele jõudmist suunaga auto-moto krossirajale, kus on lai kurviline laskumine, millele järgneb suhteliselt kivine järsk tõus. Sealt kilomeeter külavaheteed pöördega paremale Elva Vitipalu matkarajale, kuhu jääb vasakut kätt Ilmatark Vadim Želnini kodukoht ja kiigemägi. Järgneb esimene ohtlik 200 meetrine kitsas kuid sirge metsalaskumine, mida peaks saama kahelt realt sõita ning mille lõpus on põllutee. 7 kilomeetril jõuatakse (pöördega vasakule) suure kruusatee 1,5 km kerge tõusuga lõigule. Sealt pööre 8,5 kilomeetril paremale ja 2,5 km kerget allamäge metsavaheteed.

11. kilomeetril lähevad pikk ja lühike distants lahku.

Lühike rada läheb pöördega paremale, laiale 1,5 km kruusatee lõigule , mille lõpus on ka Karijärve joogipunkt. Sealt edasi on pikk ja lühike distants ühisel rajal. Lõpuni jääb 17,5 km.

Pikk rada kulgeb üle laia kruusatee pöördega vasakule Aru koolimajast mööda. Sealt -2 km kruusast metsateed. 13 kilomeetril tuleb järsk pööre paremale ja edasi 300 meetrit metsarada. Järgneb pööre vasakule ja jõutakse 14 kilomeetril Elva-Puhja teele. Siin on hea abistajatel juua pakkuda ja pealtvaatajail vaadata. Edasi pööre vasakule ja 200 meetri pärast kohe paremale. Siis 2 km külavaheteid, kuni pöördega vasakule, kus tuleb tõsine laskumine esimest korda Kavilda orgu. Ettevaatust!! Kiirus on suur, all võib olla liiva. Peale seda pikem tõus Elva Annikoru laiale kruusateele pöördega paremale, mida on 1,5 km. Uuesti pööre paremale, kust jääb 1 km Annikoru joogipunktini, mille vahele jääb natukene metsateed. Oletegi jõudnud esimesse TP-sse, mis asub 20 kilomeetril.

Peale seda tuleb läbida Annikoru küla ja võimalus “puhata” kilomeeter asfaltil. Peale asfalti pööre paremale kruusateele, kus on kiire laskumine teist korda Kavilda orgu. Oru põhjas on paisjärv ja peale seda pööre vasakule , kus tuleb 2 km mõnusat metsarada, mille lõpus on pea kilomeetrine tõsine tõus Elva-Puhja kruusateele, s.o 25 kilomeeter, kus on võimalik saateautodel ratturitele juua pakkuda. Peale seda 500 meetri pärast pööre vasakule, kiire sirge laskumine mööda külavaheteed kolmandat korda Kavilda orgu.Edasi pikk ja kivine tõus Kobilu küla poole. Sealt 2 km põlluteid ja laskumine, kus vihma korral võib veelomp olla. Peale seda 3 km kruusateid ja natuke asfalti Puhja alevikus, kus on ka vahefiniš ning 2. joogipunkt mille järel on 32 km sõidetud.

Edasi 2 km kruusateed ja 2 km külavaheteid ning kitsas ja kurviline laskumine metsa vahel. Järgneb jälle sõit külavaheteel ning pikk laskumine Kavilda orgu. Edasi 3 km külavaheteed kergete tõusude ja laskumistega ning 4 km laia kruusateed ning 3. joogipunkt Karijärvel ongi käes ja 47 km sõidetud .Siin ühtivad pikk ja lühike distants. Siis 4 km mõnusat metsa ja külavahel sõitu ning kitsa sillaga Elva jõe ületamine. Järgneb sõit metsas ja kruusateel ning oletegi Meeri mõisa aladel. Peale seda 4 km metsateid ja möödumine Tõravere observatooriumi kuplitest. Edasi lühike ja järsk laskumine Elva jõe äärde, sõit suure silla alt läbi Vapramäe poole. Vapramäel on 4. joogipunkt ja 58 km sõidetud.

Edasi toimub trassil eelmise aastaga võrreldes väike muutus. Rada ei lähe Vapramäele ülesse vaid suundub 200m edasi ja siis vasakule metsa. Peedu tee ületatakse Vikerkaare tänava otsal, mida mööda suundutakse läbi Pirnaku metsa Elva suunas. Enne linna jõudmist soised kohad, kust sõites ei pruugi läbi pääseda ja pikk ja järsk tõus Eha tänavale.

Enne tõusu lõppu pööratakse vasakule Loode tänavasse, mis viib pika laskumisega üle kitsa silla Tuletõrje tänavale. Ületades Pikka tänavat, on finiš nähtav, kuid mitte kättesaadav. Tuleb teha veel viimane pingutus ja pöörata kultuurimaja varemete juurest paremale Arvi järve ringile. Pika ja Kalda tänava ristist 100 meetri pärast pööratakse paremale üle suusahüppemäe pidurdusnõlva ja jõutakse “suure seene” juurde. Siit viib tähistatud rada läbi metsa uuesti hüppetorni juurde, kust tuleb järsk laskumine Arbi järve äärde finišieelsele rajale.

Teede ristumiskohtadel ja ohtlikumates kohtades on väljas vestide ja lipukestega rajajulgestajad. Võistlejate ees sõidab mõlemal trassil mootorrattur. Rada on tähistatud ja treeninguteks avatud alates.
Elva rattamaraton 2008 lastesõitude kaardid.
‹‹ Tagasi
Elva RM 2008 B
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:
Kristjan, kkristjan@gmail.com, 18.07.2008 08:42
Samas Sportfoto on loodud kasumit teenima. Selleks neid pilte ju osta saab. Rahvasportlane ikka ju ostab kui see oleks tehtud kuskil veetakistuse või raskel tõusul langusel. 2007 aastal õnnestus isegi pildile jääda kuid see aasta pole ka neid rajal näinud. Väike soovitus pildi sõpradele: tuled võistlusele üksi või sõpradega autos on kindlasti vabakoht võta siis kaasa assistent-fotograaf, kes aitab stardi eelses saginas ja finišis. Ja vahepeal kui rajal müttad hiilib ta raja äärde sind ootama.
Marks, , 18.07.2008 08:36
Lihtsalt väike soovitus, et kui Sportfoto tahab oma pilte paremini müüa, siis on väga oluline kas pilt on tehtud sirgel, kus midagi ei toimu või hoopis mõnes põnevamas kohas...
rattur, , 18.07.2008 00:25
see kus sportfoto pilte teeb on küll ainult nende enda asi ,me ju ei maksa neile pildistamise eest. või kui maksame siis omal vabal valikul. ju siis tellitakse neilt ka sellistes kohtades tehtud pilte ja neil pole põhjust kuskile võsa vahele turnida. tegelikult on arusaamatu kui inimesed nõuavad pilte, see teenus ju ei kuulu stardimaksu sisse. loomulikult on tore neid pilte vaadata aga mina olen rahul ,et sellisedki pildid on ja keegi viitsib neid teha ja sorteerida ja netti üles panna. jõudu. kui kellegile ei sobi, siis saab ju ise fotograafi palgata rajal sobivasse kohta ja kõik sujub.
Raiko, , 17.07.2008 23:47
Noor sportlane, kelle numbrit ma ei vaadanud, aga kes sa laenasid minult ~viis versta enne lõppu Park Tools ketivõtit, kirjuta palun raikom@hot.ee, tahaksin oma varandust tagasi.
Njaah, , 17.07.2008 23:20
Ei ole kyll pildipede kuid see sportfoto saavutus jätab küll soovida, suisa naerma ajab ju -igal elioni rajakaardil on tähistatud kohad kus saaks häid pilte jne - a nemad klõpsivad starti ja finishit-kuhu jääb siis võistluse(loe spordi) kajastamine??? Kus on pildid kangestunud nägudega profisportlastest tõusudel krampidega võitlemas-kus on higi, pori võistlusmoment ja muu asja juurde käiv?
suvakas, slaava@hot.ee, 17.07.2008 14:08
paksud poisid on ilusad poisid :) NOOOOOOOOOOOOOOOT EVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kristjan, kkristjan@gmail.com, 17.07.2008 09:00
Mees 193 cm pikk kaalun 119kg. Sõidan Elioni etappe eesmärgiga läbida. Pigem on aja, koha määrajaks treenitus ja kui kaua juba sõidetud on. Ja seegi kas ollakse varem sportlikult aktiivne olnud või mitte. 100+ kg klubisse võiksid kuuluda ka need, kes on rattasõiduga oma kaaluga alla saja saanud. Ja omamoodi mõte 100+ kg klubil oleks võimalik rohkem rahvast sportima meelitada.
pedaalile, , 17.07.2008 08:57
Kuule sina pedaal rsk, Otepääl näeme! Erinevalt sinust on enamus 100+ kg klubi liikmeid lõbusad ja heasüdamlikud vennad, mitte nii nagu sinusugused kõvad ja kerged mehed, kes kaugele lendavad. Täis sarkasmi, oled pikka aega millestki ilma olnud vist. Sumoga võid sa ise tegeleda, sest sumos on ka kärbeskaal olemas, täpselt sinule. Nii et kobi aga trenni ja hangi endale seal tähelepanu, et kui sale ja ilus sa oled ja kui hästi sa rattaga oskad sõita
mel, , 17.07.2008 06:36
Arvan, et Elion ei ole miski MK etapp, vaid siiski harrastajateleja rahvale suunatud üritus. Võtke asja vabalt :) Ei tasu ettevõtlikele kaikaid kodaraisse kohe loopima hakata!
pedaal, , 17.07.2008 02:37
Äkki peaksid siin teatud tegelased sumomaadluse poole rohkem vaatama, ma ei ütleks küll et jämedaks olemine peaks mingeid uusi privileege andma hakkama, varsti tuleb mingi seltskond nõrkade grupi ideega jne - keegi ei viitsiks selliste mõttetustega tegeleda nagunii, sääske parem energiat. Ja kui võistlusvälisel ajal ratas huvi ei paku, siis peaks ehk tõesti mõnda muud rohkem konti mööda ala harrastama. Ma nagu ise ka ei kipu raskekaalu poksi, mis sest et olen kõva kutt, olgugi et kerge ja lendan kaugele:D:D. Aga noh, eks need tulemused ikka sõltu trennist ja kes seda ei viitsi teha ja ka puudub looduse poolt antud eeldused, siis eks need kipugi omale muul moel tähelepanu hankima:P! Edu, ja Otepääl näeme, rsk:)!


Kõige populaarsemad
EEC 2008
R
SARJA PEASPONSOR:
Elion EEC 2008
R
SUURSPONSORID:
Investment Agency
Bauhof
BP EEC 2008
R
RATTAPARTNER:
HE EEC 2008
JOOGIPARTNER:
Arctic EEC 2008
KÜTUSEPARTNER:
Alexela EEC 2008
MEDITSIINIPARTNER:
Vomax EEC 2008
R
RIIK:
HMN_EEC2008
R
SPONSORID:
AT Sport EEC 2008
Bosch EEC 2008
R
MEEDIAPARTNERID:
Kalev Sport_EEC 2008
Sporditäht_EEC 2008
Sportinfo EEC 2008
Sportfoto EEC 2008
Uuno EEC 2008
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE