Jõulumäe, Pärnumaa
Rullsuusatamine, 42 ja 21 km ühisstardist
Võistluse juhend
Eesmärk
Võistluse eesmärgiks on propageerida rullsuusatamist kui murdmaasuusatajate hooajaeelset treeningviisi ja eraldiseisvat spordiala ning ...
Edasi ››
REGISTREERIMINE JA OSAVÕTUTASU
Registreerimine
Osavõtjaks saab eelregistreerida Sportinfo veebikeskkonnas internetiaadressil kuni 8. juulini 2010 k.a. Registreerida on võimalik ka e-posti teel, saates vastavasisulise kirja aadressile .
Võistluspäeval toimub registreerimine stardipaigas alates kl 9.00 ning ...

Rain Jaaksoo, rain@nevene.ee, 14.07.2010 09:24
Kel jäi rullsuusamaratoni diplom finišis saamata, palun andke endast korraldajale teada ning saame selle postiga koju saata.
Rain Jaaksoo, rain@nevene.ee, 14.07.2010 09:23
Siin üks videojupp stardi-/finišisirgel toimuvast. Autor Martins Niklass Lätist. http://www.youtube.com/watch?v=5a5sZbvhjcQ
Rain Jaaksoo, rain@nevene.ee, 14.07.2010 09:22
Rain Jaaksoo, rain@nevene.ee, 12.07.2010 10:32
Rain Jaaksoo, rain@nevene.ee, 12.07.2010 10:31
Vahva spordipäeva tagasid positiivne meeleolu, ilus ilm, vaheldusrikas rada ja põnev võidusõit. Korraldajad tänavad kõiki osavõtjaid, kes vapralt palava päikese kätte suusatama tulid! Järgmise korrani!
Rain Jaaksoo, rain@nevene.ee, 12.07.2010 10:30
21 km distantsile startis 8 võistlejat. Esikolmik sõitis tasavägiselt koos pool maad, kuid viimased ringid panid jõuvahekorrad lõplikult paika. Sõidu võitis kindlalt Kenn Jaakson Jõulu Suusaklubist, finisheerides ajaga 48 minutit ja 51 sekundit. Pool minutit hiljem lõpetas Dmitri Smirnov Tallinnast, jättes kolmandaks Silver Salusoo. Naiste arvestuses sõitis 2 osalejat - esimesena lõpetas Suusahull Anniki Inno ajaga tund ja 2 minutit. 12-aastane läti tüdruk Madara Zake sai kirja aja tund ja 11 minutit. Mõlemal distantsil oli rajal ka üks vaba klassi sõitja. Nemad sõitsid rulluiskude ja keppidega. 21 km sõidu lõpetas Anna Metsger ajaga 58 minutit, mis suusatajate võrdluses andnuks 4. koha. Maratonidistantsil kaasa löönud Heiki Mäesalu läbis 42 km ajaga tund ja 29 minutit, mis suusatajate võrdluses tähendanuks 8. kohta.
11. juulil Jõulumäel peetud rullsuusamaratoni võitis Karel Tammjärv Tartu Suusaklubist ajaga 1:21:46,6. Tema kontole jäi ka võistluse kõige kiirem ring ajaga 6 minutit ja 30 sekundit (keskmine kiirus 32 km/h). Pingelise ja põneva sõidu tulemusena saavutas teise koha Karelist 4 sekundit maha jäänud Kaarel Nurmsalu, kes oli ühtlasi parim meesjuunior rajal. Kolmandana lõpetas omakorda 19 sekundit hiljem Karl-August Tiirmaa Otepäält. Parima välisvõistlejana oli Janis Teteris Lätist neljas. Üldarvestuses viiendaks jäi parim meesveteran Oleg Kovaljov. Parim noor - Han Hendrik Piho - sõitis välja tugeva 6. koha ja edestas oma venda Kaili poole minutiga. Ainuke naine rajal oli Marika Kustavus, kes lõpetas ajaga 1 tund ja 56 minutit, olles üldarvestuses 21. 42 km distantsile startis 27 võistlejat, neist lõpetas 25. Eraldi tasub ära märkida ainukese klassikatehnikas sõitja Arvi Suurpere, kes tegi tugeva sõidu, läbides 42 km ajaga tund ja 49 minutit.
Rain Jaaksoo, rain@nevene.ee, 09.07.2010 08:53
Palun maratonil osalejatel mitte unustada KIIVRIT kaasa võtmast! Ilma kiivrita starti ei lubata! Kiiver võib päästa Sinu elu! Palun maratonile tulijatel kindlasti tutvuda viimase hetke soovitustega. http://nevene.ee/?,160
Rain Jaaksoo, rain@nevene.ee, 09.07.2010 08:51
Eelregistreerimine rullsuusamaratonile on lõppenud. Viimane võimalus nimi kirja panna ja starti tulla on maratonihommikul võistluspaigas. Tulge varakult, et jõuaks soojenduseks ja tutvumiseks raja läbi sõita.
Rain Jaaksoo, rain@nevene.ee, 08.07.2010 14:04
Ilmaennustus maratonipäevaks on igati positiivne st lubatakse ohtralt plusskraade Eduka suusasõidu tagavad ühtlane jõuvarude jaotus ja rohke vedeliku tarbimine.