estenglv
WAP version
Login form
RSS
Sellel pühapäeval toimub Võru Uisumaraton 12.02.2010 (2)
Juba sellel pühapäeval leiab aset Eesti Maratonuisutamise sarja kolmas etapp, kui Lõuna-Eestis toimub Võru Uisumaraton. Esialgsetel andmetel on Võru uisumaratonile startimas 216 uisutajat.
Uisumaratonide sari teatab muudatusetest sarja kalendris! 23.12.2009 (0)
Seoses Pühajärve traditsioonilise kalapeo toimumispäeva nihkumisega kahe nädala võrra tavapärasest ettepoole 13. veebruarile 2010, sattus löögi alla Pühajärve Uisumaratoni toimumine 14. ...
Võru Uisumaraton - 70 km
Võru Uisumaraton - 30 km
Võru Uisumaraton - 10 km
301 Moved Permanently Date: Tue, 21 May 2019 02:00:02 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=3, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
Võru Uisumaraton
Aeg 14.02.2010
Koht Tamula järv EST
Spordiala Kiiruisutamine
Distants Maraton 70 km 10:00
Poolmaraton 30 km 14:00
Rahvadistants 10 km 13:00
Korraldaja SK Haanja Rattamaratonid, Ain-Ivar Tupp, +372 511 4179, info@haanjamatkad.ee  
print
JUHEND
Võru Uisumaraton
Juhend
Võistluse eesmärk:
Propageerida uisutamist kui mõnusat harrastust, võimaldada kogu pere koososalemist ühel rahvaspordiüritusel ja pakkuda erinevate alade harrastajatele võimalust tõsiseks mõõduvõtmiseks.
Aeg ja koht:
14. ...
Edasi ››
REGISTREERIMINE JA OSAVÕTUTASU
Registreerumine
Osavõtjate registreerimine toimub järgmiste kanalite kaudu:
- internetis
- maili teel (spordiklubid, asutused, arvete alusel registreerimine)
- sularahas kaupluses Maraton (Võru Kagukeskuses)
- Matkaspordi Tallinna kauplustes (Ülemiste ...
Edasi ››
REGISTREERITUD
Kokku registreerunud: 216 30 km: 100 10 km: 103 70 km: 13 Mehi: 115 Naisi: 101  
  Nimi Võistkond Vanuseklass Distants
1. Marleen Sarap Adavere N18 30 km
2. Sandra Alusalu Adavere Naised 30 km
3. Riho Kapp AMBLA SK M60 30 km
4. Pille-Triin Saarma ASSETS Rahvadist 10 km
5. Indrek Aarna EE SK M40 30 km
6. A Ndres Männik Rahvadist 10 km
7. Aare Allik Rahvadist 10 km
8. Agris Peedu Mehed 30 km
9. Aire Oll Rahvadist 10 km
10. Aivar Kamenjuk M40 30 km
Edasi ››
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:
Vahur, vahur.h@mail.ee, 08.02.2010 13:35
Aadu jutt Rootsist on põnev nagu mõni kirjeldus lahinguväljalt: "Pragude töttu ei saanud väikest vahemaad hoida,yks klubikaaslane tegi esimese ringi 3-ndal km sukeldumise--nagu hyppaks pea ees vette--sinna maha ta jäi, ootasime teda aga ta sai parajalt viga". Las need jutud jäävadki rootslasi ehmatama. Senine kogemus näitab, et meil neid probleeme ei ole. Meditsiinitöötajatel on alati väga kerge päev olnud Jalgrattaga on ikka kordi ja kordi ohtlikum. Aga see on ka teine teema.
ka uisutaja, , 08.02.2010 13:14
Ma tahtsin tunnustada Ivarit ja teisi tublisid entusiaste, kes on seni väga head rajad järvedele rajanud. Võrdluseks jääb järgmisel nädalal Soomes Tuusula järvel toimuma pidanud võistlus üldse ära, sest korraldajad ei suuda rada ettevalmistada - paks lumi ja selle all kohati vesi. Suured tänud tehtu eest ja jään põnevusega Tamula järve elamusi ootama. Aadu, ei tasu kohe kõiki Delfi kommenteerijateks pidada. Kõigil on õigus oma arvamusele ja kõigile (k.a. minule) ei pea meeldima, mida sa siin kirjutad.
aadu, , 08.02.2010 13:12
lase edaspidi julge köva jaani jutud otseminu mailile, mailiaadressi leiad varematest Mulgi uisumaratonu kommentaaridest,ja ma ei ole korraliku uisuraja vastane kunagi olnud. Isiklikku suhet korraldajatega ei ole aga tean Eestis ni rull kui jääuisga tegelejaid ja vastutajaid, suhe on mul oma abikaasaga.
jaan, , 08.02.2010 12:49
aadule,tegelikult ma ei olegi jaan, vaid hoopis palju julgem ja kõvem kui jaan. Jääb arusaamatuks miks sina, aadu, oled korraliku uisuraja vastane? Räägid kogu aeg rahast ja vahenditest. Kas sul on isiklik suhe nende uisuürituste korraldamisega või plõksid niisama kaugelt?
aadu, , 08.02.2010 12:07
2 SENISE ETAPI LÄBINU- le; kui sina sel rajal oleks söitnud siis ta arvatavasti nii ei kirjutaks--ju ei jaga uisutamisest, ole kena ja anna siis nöu kuidas sa 10,5 km + 10,5 km pragusid täis valad ja mis vahenditega raha ja aega - tee omale selgeks fyysika seadused(loomilikult eestiuisusarja korraldajad on teinud hea töö--aga ainult Eestis tehakse seda)Lisaks on ka ainult eestis vöimalik anonyymselt kommenteerida , aga on ju näha mis ip aadressilt kommentaar tuleb. JAAN- le anonyymikule--mine delfi ja loe enne läbi esimene osa, VALAMISEST-- Ivar kirjuta kui mitu töötundi see valamine ja lume rookimine on aega vötnud ja kas seda ei saaks asendada freesimisega- mida ytlevad siis uisutajad kui ilm enne Tamula söitu pöörab soojaks--näiteks + 2 --päike sulatab ka , 13 - 14 vahelisel ööl kylmetab, tekib jääkirme ca 2 cm -ja selle alloleva jää peal vesi - mis on siis sellest valamisest kasu. Asjast peaks jagama enne kui kirjutad. Loodan et sa Jaan oled julge mees ja Vöru söidu ette vötad.
jaan, , 08.02.2010 11:51
aadule, pikk jutt sitt jutt ja tundub, et tegemist ongi sitaaaduga, kes oleks nõus isegi sita sees uisutama ja sinna sisse kukkuma. Labane küll, aga vabandused kõigi teiste osalejate-ja eriti korraldajate ees, kes tõesti on siiani tublit tööd teinud. Jõudu ja tänud neile.
2 senise etapi läbinu, , 08.02.2010 11:20
Viljandis ja Pühajärvel ei juhtunud ise ühtegi kukkumist nägema ega olnud ka endal 30km sõidul komistamisi. Praod olid kinni valatud ja sõit üsna ohutu. Sama on ilmselt ka Tamula peal. Seega on rootslastel veel palju õppida, kui neile just kukkumised südamelähedased pole (nö ekstreemsport).
aadu, , 08.02.2010 06:39
Ivarile, öigus, milleks oma raha ja aega valamiseks kulutada, Rootsis ja mujal maailmas minu teada ei valata peale 400m kunstradade. Tegu oli jah loodusliku jääga, mida freeziti ja atv- vöi väikeste traktoritega pidevalt--ka söidu ajal-- puhtaks lykati,eesmärgiks et praod oleks nähtaval. 42 km vöitluse ajal oli korraldajate poolt väike aps--samal ajal lasti ka suusakeppidega söitjad peale, nii et alguses oli ohtlik--aga kui neist mööda sai siis oli rahulik, kuni prakku söitsid. Ei olnud vahet, kas sul oli kiiruisk vöi matkauisk. Veel olid rajal ka pyhapäevasöitjaid--mitte stardis--ja see oli OK-sai ja neist sai mööda söidetud,kuigi vöis natuke ohtlik olla-muidugi neile pyhapäevasöitjatele. Peale esimest kukkumist kaotasin oma grupi, ja söitsin 68 aastase Rolandiga --tema aeg 42 km oli alla 2 tunni- aga ta kukkus vähemalt 20 korda ja viimased 10 km söitsi yksi-muidu ca 30 km tegime ainult meie 2 oma 4-s grupis koostööd ja kui keegi meist 2-st kukkus siis aitasime yles ja pyydsime grupi kinni, teised ei vedanud-puhkasid meie taga. Pragude töttu ei saanud väikest vahemaad hoida,yks klubikaaslane tegi esimese ringi 3-ndal km sukeldumise--nagu hyppaks pea ees vette--sinna maha ta jäi, ootasime teda aga ta sai parajalt viga. Ega see pragudesse söitmine on ju oma viga, kellegi syyks seda ei saa ajada. Köige parem oligi olla grupis esimene -siis oli selge ylevaade, Roland ise on 68-ne ja tal nägemisega probleeme-nii et ime ei olnud et ta kukkus. Kui materjalist rääkida siis need, kes kiiruiskudega söitsid ja kukkusid ei olnud oma uisu esimest otsa laugeks lihvinud..Vörus kohapeal räägin oma kogemustest. Vötan rahulikult seda pyhapäevast tagasisöitu ja lähen tagasi esmaspäevase laevaga. Veel Ornäsränneti kohata--seal piirkonnas on olnud jöuludest saadik kylm ja seepärast ka palju pragusid, eriti sellel osal rajast mis oli puhtaks lykatud, paar päeva enne ja vöistluse ajal raja serva puhastaud osal pragusid eriti ei olnud, aga seal oli konarlik ja freezitud vaid paar korda.Soovitav oleks kellegi uisumaratonide korraldajatest-raja ettevalmistuse tehnika meestest korra siia tulla, just Borlängesse raja ettevalmistusega tutvuma ja jääd proovida- ideid saate kuhjaga. Veel kui mul ei oleks kiiver-mytsi peas olnud-siis asi kurvalt löppenud-kiiver on vajalik eriti lastele-vöi eriline Sveitsi patendiga myts--www.ribcap.ch. Olen nöus ratturiga et see uisutamine on rattamehele, suusatajale multi-sportlasele parim talvine tegevus ja Vikingarännet 80 km on läbitud alla 3 tunni.Peale selle on uisutamine liikumisaparaadile-liigestele soodus, klubis kus aktiivne olen on yle 60 ja 70 seid palju, optopeedid soovitavad ka uisutamist kui yhte rehabiliteerimise-taastumise osa peale pölve-puusaoperatsiooni--muidugi rahulikult ja eeldades et inimene oskab uisutada. Tuli jälle pikk lugu.
Ivar Tupp, info@haanjamatkad.ee, 07.02.2010 22:42
Mina olen ratturite seas üks tõsine tšainik (pole elus Elionil alla 200 saanud), aga Mulgi maratonil sõitsin 70km 4 mintsa üle 3 tunni (ja sain III koha!!!!). Rattamehele on ikka jääuisutamine tunduvalt lähedasem kui lume peal keppidega vehkimine. Aja endale isu peale ja ole Võrus kohal!
Rattur, , 07.02.2010 21:50
Kõik need pildid ja eelnev info ajavad ikka uisutamise isu peale küll! 42 km võistlust ja 32 km/h keskmiselt. 70 km peaks 3 h-ga läbi saama küll. Tamsalu suusamaratonil läks mul 3,5 h 45 km peale. Uisutamine on ikka õigem ratturite talvine ala.


Kõige populaarsemad
Eesti Maratonuisutamise sari 2010
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE