Start ja finiš: Viljandi linnastaadion (Viljandi järve ääres).
Põhisõit 60 km, start kell 12.00
Poolmaraton 35 km, start kell 13.00
Lastevõistlused algavad kell 12.10 (kuni 12-aastastele; osavõtt tasuta)
Registreerimise I voor lõpeb 22. aprillil 2009
R ... Edasi ››
REGISTREERIMINE JA OSAVÕTUTASU
Registreerimine ja stardimaksud
5.1. Registreerimine EEC 2009. aasta sarivõistlusele algab 1. märtsil 2009.a.
5.2. Registreerimine EEC etappidele (va registreerimine kohapeal) toimub ainult internetis Sportinfo veebilehel:
5.3. Stardimaks sisaldab: tähistatud rada ... Edasi ››
Mul kulus suur osa ajast stardiummikutes, mudatakistustes, veetrompe ületades ja lihtsalt joomisele ning söömisele kokku ca 1 tund. Lisaks veel veekaotusest põjustatud emotsionaalsete tasakaaluhäirete, rütmi-, tempo-, pulsimuutuste tõttu veel ca 20 min otsa. Igasuguste loomadega tuli metsas arvestada. Distantsi viimasel kolmandikul olii suur õhutakistus, mis röövis veel ca 20 min. Kuna minu jaoks anti start liiga vara, siis stardiski tuli tegeleda une peletamisega, kuna öösel oli saanud vähe magada, kuna öösel pesin ratast ja panin uued kummid alla. Kõik see võttis aega, rääkimata sellest, et rehvid olid vähe kulunud, mistõttu ka veertakistus kõval pinnasel oli häiritud, samas kui paranes juhitavus mudas
Umx, , 05.05.2009 14:32
Eks sõltub ju kõigest, ratta ülekannetest, rehvirõhkudest, rummude laagritest, rehvi mustrist, kehakaalust, tuuletakistusest jne.
algaja Füüsikast, , 05.05.2009 14:10
nõus, kui tegu mägedega, siis küll. Mulgil ju kruusal selliseid suuri mägesid polnud, kergeid pikki laskumisi aga küll. Vajutasin seal nii nagu jaksasin aga mõni tuli tagant (ja isegi mitte tuulest!) ja läks nagu postist. Suusatamise puhul saad kohe aru - määrdevalik, mis muu ja milline suusk ka muidugi. Alla 6 tonniselt suualt ei saagi õiget lipet nõuda. Ratta puhul veeretaksin pigem asja kummide kaela kui füüsilise jaksu. Aga noh algaja arvamus muidugi. Mine tea, mõnel siis selline loomajõud treenitud. Selle peale läheb kohe sadulasse ja looma otsima
Jumalast õige. Kui mõned kurdavad, et ei jaksa mäkke ronida, siis minujaoks on näiteks pigem probleemiks see et ei jaksa pikkadel kiiretel tasastel lõikudel tempot hoida.
to Unn, , 05.05.2009 10:49
SPORTINFO pole minu arust kunagi pilte teinud. Pigem tegi neid Sportfoto.ee
Unn, , 05.05.2009 10:47
Leidsin ProShopi pildipoe aga kas SPORTINFO ka pilte tegi? Selliseid häid nagu tavaliselt eelmistel aastatel?
Algajale, , 05.05.2009 10:44
Alati ei ole asi ka kummivalikus. Asi on ka inimestes kinni. Osadel ongi füüsiline jõud ja jõuvastupidavus parem ning suudavad paremini kannatada tõusudel ronimist. Osadel jälle aeroobne töövõime parem ning suudavad siledal maa lihtsalt suuremat võimsust arendada. See on täiesti tavaline, et osad hävivad tõusudel ja osad jälle siledal maal. Teine teema on veel laskumistelt kogutud kiiruse parem säilitamine ja ära kasutamine. Kui ikka mehed suudavad/julgevad mäest surema hooga alla tulla, siis see annab ju ka siledama maa alguseks parema algkiiruse. Füüsika.