estenglv
WAP version
Login form
RSS
Tamsalu-Neeruti suusamaratoni võitsid Timo Simonlatser ja Laura Rohtla /TULEMUSED/ 11.03.2012 (0)
Täna toimunud Estoloppet pikamaasuusatajate sarja finaaletapina sõidetud 15. Tamsalu-Neeruti suusamaratoni 46 km vabatehnikas sõidetud põhidistantsi võitis Tamsalu suusaklubi esindav Timo ...
Tamsalu-Neeruti maraton lükkub külma tõttu edasi 02.02.2012 (0)
Sel pühapäeval toimuma pidanud 15. Tamsalu-Neeruti suusamaraton lükkub nädalavahetuseks ennustatavate krõbedate külmakraadide tõttu edasi. Maratoni uueks kuupäevaks on 11. märts.
Tamsalu-Neeruti - 46 km /Esialgsed/
Tamsalu-Neeruti - 25 km /Esialgsed/
301 Moved Permanently Date: Wed, 15 Jul 2020 02:00:02 GMT Server: Apache / ZoneOS Location: https://www.ilm.ee/~data/include/ilm.php3 Content-Length: 318 Keep-Alive: timeout=5, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache / ZoneOS Server at www.ilm.ee Port 80
15.Tamsalu-Neeruti Maraton (Estoloppet 2. etapp)
Vaata ka 2011 2010 2009 
Aeg 11.03.2012
Koht Uudeküla/Tamsalu EST
Spordiala Suusatamine
Distants

46 km vabatehnika 11:00
25 km vabatehnika 11:15
Lastesõidud 11:30

Korraldaja MTÜ Huviklubi Nelson, Vahur Leemets, +372 5649 5439, vahur@nelson.ee
• STARDINIMEKIRI
print
JUHEND
XV Tamsalu - Neeruti maraton 2012 
Juhend
1. Tamsalu - Neeruti Maraton kuulub Eesti Suusaliidu (ESL) kalendrisse ning on Eesti pikamaasuusatajate sarja  Estoloppet 2012.a. maraton. 
2. Tamsalu - Neeruti Maratoni korraldab Huviklubi Nelson koostöös Tamsalu ja Kadrina ...
Edasi ››
RAJAKIRJELDUS
print
1 
REGISTREERIMINE JA OSAVÕTUTASU
Registreerimine
• Maratonile registreerimine toimub Sportinfo.ee portaalis.
• Võistkondlik registreerimine toimub vastavalt sarja üldjuhendis sätestatule.
• Võistluspäeval saab registreeruda kohapeal 9:00 – 10:30.
• Kõikides stardimaksudes kehtib ...
Edasi ››
REGISTREERITUD
Kokku registreerunud: 884 Pikk: 686 Lühike: 198 Mehi: 778 Naisi: 106 Võistkondade arvestus: 8 
  Nimi Võistkond Vanuseklass Distants
1. Ain Vihermets Metsasõbrad M40 Pikk
2. Risto Muldme &Moments rattareisid Mehed põhiklass Pikk
3. Tarmo Karama 100% Design Mehed põhiklass Pikk
4. Aivar Villemson A&A Kinnisvara Mehed põhiklass Pikk
5. Aimar Hussar A&T Spordiklubi Mehed põhiklass Pikk
6. Aare Aasa M40 Pikk
7. Aare Kuuseoks M50 Pikk
8. Aare Nurk M40 Pikk
9. Ago Vahtra Mehed põhiklass Pikk
10. Ago Võhmar Mehed põhiklass Pikk
Edasi ››
 
Kommenteerimine ajutisel peatatud!
Sorteeri vanemast uuemaks:
Tanel, , 11.03.2012 19:55
Organiseerijatele oleks raja kohta üks küsimus, kas seda rada ei oleks saanud veel täna hommiku poole üle käia? Tundus küll, et rada oli kas öösel või isegi eile õhtul üle tõmmatud. Täna sõitsin lühikest distantsi ning sealt kus lühike rada tagasi keeras oli kuskil paari sentimeetrine värske lumi ja oli näha, et ainult paar suusatajat oli sõitnud. Sealt ära keerakust 5km oli küll nagu üks mäkketõus, suusk ei tahtnud üldse libiseda, pärast metsavahelistel aladel hakkas natuke paremini libisema. Sai ka küsitud pikamaa esiotsa meeste käest, isegi nemad kurtsid selle üle, et oli paks värske lumi ning suusk ei tahtnud neil samuti libiseda. Toitlustuspunktide osa pealt võiks lühikese distantsi esiotsa meestele ka juua pakkuda, mitte, et vaadatakse üllatunult, kust meie tuleme. Ja nii mõlemas toitlustuspunktis. Pikamaa tagumiste otsa sõitjatele niipalju, et kui teile hõigatakse \"rada\", siis oleks viisakas korraks kõrvale astuda ning kiiremad mööda lasta. Täna oli niigi raske libisemine ning kõrvalt möödasõidud võtsid täna tohutu energia. Kokkuvõtteks oli täna üks raske sõit, kuid sellegipoolest jäin rahule, eks ikka viimane sõit ning hooaeg kah kohe läbi. Ilusat kevadealgust kõigile.
esmakordne, , 11.03.2012 19:49
Stardigrupid võiksid estoloppetil olla ikka maksimum 100 kaupa. Täna oli stardiala keskusest suhteliselt kaugel ja no ei lähe sinna ikka varakult suuski kohale viima.Ise olin numbriga 200 alguses ja peale lintide äravõtmist seisin numbritega 400... kõrvuti. Sain korraliku aeroobse(annaeroobse:=) maratoni kirja.Kõigile edu võtke talvest veel viimast.
rajast, , 11.03.2012 19:37
rada ei olnud ju tegelikult kitas, lihtsalt ideaalsest (eessõitajte raske tööga sissesõidetud osa) trajektoorist eemale kaldused kadus libisemine. Mis puudutab taganttulijate möödalaskmist, siis selles osas võisk veidi ikka leplikum olla, kui näed, et tagantulija ikka tahab meeletult mööda minna, siis laske. Saate endale ka hea vedaja(enamasti see nii on). Aga muidu korrladajale kiitus, ise arvasin, et on hullem ja suremine rajal kindel. Tegelikult tegin parima sõidu, kuigi vahepeal lonkisin kuskil rivi lõpus, mille tempo oli mulle aeroobne treening. Möödumiseks oleks aga pidanud ennast tõmbama rihmaks. Joogipunktid olid enamasti heaks möödumispunktiks. Jäin esimest korda (14 estoloppetit) kepikulbist ilma, ise muidugi kogemata paaril kooral sõitsin ka konkurentide kulpidele, kuid sellele järgnes vabandus. Ikka juhtub. Järgmine aasta taas kindlasti radadel. Võite minuga arvestada. Tänud kõikidele alates konkurentidest kuika korraldjatest. Ilus talv oli.
To Kaupo, , 11.03.2012 19:36
Tegemist on maratoniga, kus on selgelt rohkem inimesi rajal, kui ainult "mina ise". Tekib küsimus:" Sul tekkis kolm intsidenti" - Kas ei peaks peeglisse vaatama? Rada oli sellise pehme ilma kohta väga hea. Oli näha, et kõigil libises tegilikult ühtlaselt. Teeme kiire kokkuvõtte eelnevast EL hooajast. Kõikide maratonide korraldus oli väga hea va. Haanja jäi sel aastal kogu sarja häbiplekiks. Võrdluseks tooksin kogu korralduse alates lastesõitudest, kuni raja ettevalmistuse jms. Kui Tamsalu ja Haanja toimusid suht sarnastel tingimustel, siis erinevalt Haanja meestest oli Tamsalu meestel pidev tugev rajapõhi ettevalmistatud varem ja aeg ajalt läbi käidud, mitte viimasel minutul teeme raja - hilja!!!
raul, , 11.03.2012 19:23
Tänud organiseerijatele, igati eeskujuliku korralduse eest eest. Rada oli tänase ilma kohta väga hea. Minule - kui keskmise tasemega sõitjale on täiesti arusaadav, kui tagumised kiiremad hõiskavad kaugel rivi ees olevale aeglasemale sõitjale, et võiks korra kõrvale võtta. Oli neid, kes tegid möödumise lihtsamaks, kui neid, kellele ise möödumist võimaldasin. Alati on võimalus valida sobiv koht ja kiirem rivi mööda lasta. On ju selge, et kiiremad teevad möödasõida võimalikulult kiiresti, et ideaalsele rajala tagasi tulla. Kaotatud 5-10 sek. ei ole olulist tähtsust, kuid päeva lõpus meenutavad ka kiiremad hea sõnaga, et aeglasemad lasid mööda. Meeldivat suvist hooaega maratoonaritele!
tulemus, , 11.03.2012 19:23
http://www.SPORTINFO.ee/sportevent/task/results/id/1137/
Pets, , 11.03.2012 19:15
Esimesest joogipunktist mööduda, oli liiga kitsas, oli järjekord ja suusatajad seisid nagu sein rajal ees.
On, , 11.03.2012 19:06
Oli raske sõit, kuid värske märja lumega on see alati nii. Määrdemeistrid A&T Sport firmast olid päris head. Ma ei tundnud kordagi, et kellelgi libiseks minust oluliselt paremini. Paljudega oli üsna sama libisemine (ega kellgil ju tegelikult häsi ei libisenid - ilmataadi värk), võib-olla oli neil sama määre Aitäh korraldajatele! Kas mingid esialgsed tulemused on ka kuskil juba olemas?
Arvi, , 11.03.2012 19:02
Kerge ei olnud, aga tore sõit. Tubli töö korraldajate ja jootjate poolt ja aitäh neile ässadele, kes ees raja kenasti libisema sõitsid. Ise ei kujuta küll ette, millist jõudu on vaja, et terve maa ees rada sisse sõita. Kaupole niipalju, et just sellised olud panevadki inimeste kannatused proovile. Tulevikus soovitaks kõigile valju ja selge häälega oma tegemistest rajal teada anda. Keegi ei pane ju rada meelega kinni ja möödumised saab ka eessõitja kerge kõrvale astumisega ära lahendada. Samuti saab laskumistel raskem tagasõitja kenasti keppi küsida (andku naisterahvad mulle andeks ) ja siis eessõitjat enda ees lükata. Aga pikka meelt selle pikal teel sooviks endiselt kõigile. Ükski natuke parem koht ei kaalu üles kukkumist ja teistele ja endale või varustusele liiga tegemist.
to Kaupo, , 11.03.2012 18:52
Lugupeetud Kaupo, Mis puudutab rada, siis ilmselt on see maksimaalselt parim, mida antud olud võimaldasid. Kuigi jah, mõõduda oli suhteliselt raske, kuna rada oli puhas vaid ideaaltrajektooril. Kõrvale minnes minnes kukkus kohe kakkuma, mis röövis palju energiat. Endal oli olukord, kus tunnetades oma kehva tempot, astusin kõrvale, et lasta mõni mööda, kahjuks tuli pikas rivis lasta neid järjest mööda koguni 20, kellegi vahele ju pole viisakas enam trügida. Aga kaotatud 20 kohta teeb ikka meele kibedaks küll. Mis puudutab kaasvõistlejate suusakeppidel sõitmist, seda oli tõesti väga palju. Normaalselt kulgevas tempos rivis saab sõita ka väga hästi, kui ei tallu eesolija suusakeppidel ning ei pea tingimata hammastega tagumikus kinni sõitma.


Kõige populaarsemad
Estoloppet12_r_logo
Estoloppet 2012
ViruSM12_r_logo
AlutaguseSM12_r_logo
TartuSM12_r_logo
HaanjaSM12_r_logo
TallinnaSM12_r_logo
TamsaluSM12_r_logo
Kasutajanimi:
Parool:
 
*Uus kasutaja *Unustasid parooli?
SPORTINFO
KORRALDAJATELE
KIRJUTA MEILE
KONTAKT
KASUTUSTINGIMUSED
KOMMENTEERIMINE